Výpis všech článků

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020


Vážení rodiče, milí žáci,

nový školní rok zahájíme v pondělí 2. září 2019 v 8.00 v prostorách školní zahrady. Žáky přivítá přivítá náměstek primátora města Ostravy Mgr. Radim Babinec, místostarostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Ing. Valentina Vaňková a za Dopravní podnik města Ostravy také Ing. Daniel Morys, MBA, generální ředitel a předseda představenstva, který předá našim prvňáčkům ODISKY zdarma. Slavnostně mezi nás uvedeme a přivítáme prvňáčky. Svou přítomností je podpoří nejen rodiče, ale také žáci a pedagogové.

Mgr. Anna Krasulová, ředitelka školy
Autor: Mgr. Anna Krasulová | Počet přečtení: : 90x

Pokračování článku

Rozloučení s devátou třídou

Rozloučení s devátou třídouVe čtvrtek 27. 6. 2019 proběhlo slavnostní rozloučení našich deváťáků. Připravili si pro nás hodinový program, během kterého paní ředitelka žákům předala absolventské diplomy. Na závěr nechyběl dort s ohňostrojem.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 131x

Pokračování článku

Slavnostní udělení titulu EKOŠKOLA

Slavnostní udělení titulu EKOŠKOLADne 21. 6. 2019 jeli zástupci Ekotýmu (12 žáků naší školy) s Mgr. Janou Dvořákovou (koordinátorkou EVVO), paní ředitelkou Mgr. Annou Krasulovou a s Mgr. Lenkou Štorkánovou do Prahy pro převzetí mezinárodního titulu Ekoškola. Slavnostní předávání se tentokrát konalo v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Titul jsme přebírali z rukou pana náměstka Ministerstva životního prostředí Vladimíra Many a Jana Smrčky, vedoucího programu Ekoškola v ČR.
Získání titulu předcházel audit, který hodnotil, jakým způsobem jsme zapojily environmentální témata do výuky, naše nápadité a smysluplné náměty na změnu ve škole i v jejím okolí a jejich realizaci, dodržování metodiky Sedmi kroků Ekoškoly a vůbec, skvělou práci, kterou během celého školního roku Ekotým odvedl.
Po slavnostním vyhlášení následovala prohlídka Staroměstské radnice od podzemí až po radniční věž. Také jsme si prohlédli hlavní dominanty Prahy.

Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 77x

Pokračování článku

Seznam pomůcek na školní rok 2019/2020

Vážení rodiče, milí žáci,

v příloze tohoto článku naleznete seznam pomůcek, které je nutno zakoupit na příští školní rok.

Krásné léto a spoustu prázdninových zážitků.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 153x

Pokračování článku

Hledej pramen vody 2019

Hledej pramen vody 2019Také v letošním školním roce se žáci 5. třídy zapojili do projektu Hledej pramen vody, který pořádají Ostravské vodárny a kanalizace, a.s. Na projektu pracovali několik měsíců. Úspěšně se probojovali do finále, které se konalo v pátek 31. května na Slezskoostravském hradě, a s radostí se pustili do závěrečných bojů. Slavnostního dne se zúčastnila celá třída. Pětičlenné družstvo ve složení Denisa L., Tereza L., Adéla K., Adam K. a Ondřej K. soutěžilo v netradičních sportovních i vědomostních disciplínách. Všichni si užili bohatého doprovodného programu a nejrůznějších aktivit. Přední příčky jsme v projektu sice neobsadili, ale společně strávený čas a zážitky nám zůstanou.
Autor: Mgr. Lenka Štorkánová | Počet přečtení: : 88x

Pokračování článku

Aktuálně 3. června 2019

Individuální pohovory s rodiči se uskuteční v úterý 4. června 2019 od 16.00 do 17.00.


Třídní schůzky s rodiči budoucích prvňáčků proběhnou
v úterý 18. června 2019 v 15.30.
Autor: Iva Senftová | Počet přečtení: : 53x

Pokračování článku

Autor: PaedDr. Jolana Buksová | Počet přečtení: : 85x

Pokračování článku

Anglický desetiboj 2019

Anglický desetiboj 2019Dne 21 .5. 2019 se na naší škole uskutečnil 21. ročník Anglického desetiboje. V této soutěži porovnávají žáci třetích tříd z různých ostravských škol své znalosti v anglickém jazyce. Tříčlenná družstva společně pracují na deseti cvičeních, která jsou podána zábavnou a přitažlivou formou např. tajenky, osmisměrky, doplňovačky, spojovačky či vybarvování podle zadání. I letos byla velmi hojná účast. Do soutěže se zapojilo celkem 13 škol. Již při příchodu bylo vidět, jak jsou žáci natěšení a jak pěkný a pozitivní vztah mají k anglickému jazyku, což velmi přispělo k příjemné a pohodové atmosféře, jež celou dobu soutěž provázela. Každému družstvu byl přidělen obrázek z populárního animovaného filmu (Ledové království, Mimoni, Auta), podle kterého bylo potom identifikováno u svého porotce. Na každé cvičení byl určitý časový limit, po jehož vypršení museli žáci cvičení svému porotci odevzdat. Do poroty zasedly tři velmi milé paní učitelky, které celou dobu žáky povzbuzovaly a přispívaly k pozitivně naladěné atmosféře.
Autor: Mgr. Jana Kučeriková | Počet přečtení: : 163x

Pokračování článku

Anglický slavík 2019

Anglický slavík 2019Dne 14.5.2019 se na naší škole uskutečnil již 21. ročník tradiční pěvecké soutěže Anglický Slavík (English Nightingale), ve které se pravidelně utkávají žáci z různých ostravských škol ve zpěvu anglických písní. Letos se do soutěže zapojilo celkem 11 škol. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích, z nichž každá byla dále rozdělená na jednotlivce a skupiny.
V první kategorii se utkalo pět jednotlivců a čtyři skupiny, z jejichž úst zazněly světové hity jako Can´t Help Falling In Love, We Will Rock You či Scarborough Fair. Nejlepší zpěv za jednotlivce nakonec předvedla Kateřina Fildánová s písní Can´t Help Falling In Love, která reprezentovala Základní školu Aleše Hrdličky. Unikátní byla také Anna Axmannová ze Základní školy B. Dvorského, jejíž pojetí písničky Cups, při které se sama doprovodila kelímky ji vyhouplo na krásné druhé místo. Třetí místo zaslouženě obsadila žákyně PORGU Justýna Bilanová s písní Face Your Fears. Obdivuhodný výkon předvedla také Eliška Hašková ze Základní školy Kosmonautů 15, jež za klavírního doprovodu zazpívala romantickou písničku z filmu Once Falling Slowly, a Aneta Zlatušková ze Základní školy Šeříková s písní Radioactive.
Autor: Mgr. Jana Kučeriková | Počet přečtení: : 161x

Pokračování článku

Zápis 2019Výsledky zápisu do 1. ročníku 2019/2020 naleznete
v přiloženém souboru.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 102x

Pokračování článku

Den Země 2019

Den Země 2019Dne 26.4. 2019 se naše škola již po několikáté zúčastnila Dne Země v Komenského sadech v centru města Ostravy. Ráno jsme se probudili do nádherného slunečného dne a o to víc nás těšilo, že páteční dopoledne prožijeme pod širým nebem uprostřed jednoho z nejhezčích parků v Ostravě. V 8:00 hod jsme se všichni sešli před školou a pěšky se vydali celí natěšení vstříc dobrodružství a poznání do našeho krásného parku. Na obloze nebyl ani mráček, a tak se dalo předpokládat, že den se opravdu vydaří. Při příchodu do Komenského sadů nás uvítala skvělá jarní atmosféra podtrhnutá všudypřítomnou zelení a rozkvetlými stromy, což v mnohých z nás vzbudilo touhu po pikniku a outdoorových aktivitách. Když jsme došli k ,,vstupní bráně“ Dne Země, zapózovali jsme paní učitelce na společnou fotografii, a poté se vydali plnit úkoly týkající se naší planety k jednotlivým stánkům. Za každý splněný úkol nám bylo dáno razítko na speciální kartičku, kterou jsme po nasbírání dostatečného množství mohli vyměnit za sladkou nebo zábavnou odměnu. Někteří z nás si stihli i zasportovat při společném fotbalu na příjemně měkkém trávníku či zapádlovat v klidných avšak stále ještě studených vodách přilehlé řeky Ostravice. Na své si zde přišli i milovníci točené zmrzliny či nealkoholických letních nápojů mojita nebo malinovky. V 11:30 hod jsme se všichni opět sešli před ,,vstupní bránou“ a společně se nabití dojmy vydali zpět ke škole. V 12:35 hod jsme si dali rozchod a rozutekli se sdílet zážitky s našimi kamarády a blízkými a užít si zbytek krásného dne.
Autor: Mgr. Jana Kučeriková | Počet přečtení: : 192x

Pokračování článku

Aktuálně 26. 4. 2019
V pátek 26. dubna 2019 se všichni žáci školy zúčastní projektového dne Den Země, který je pořádán
v Komenského sadech. Návrat ke škole - 1. a 2. třída v 11.40, 3. - 9. třída ve 12.35.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 68x

Pokračování článku

Ukliďme si Česko

Ukliďme si ČeskoV pondělí 8. 4. 2019 se žáci VIII. a IX. ročníku pod vedením Mgr. Jany Dvořákové a Mgr. Petra Kohúta zapojili do celorepublikové akce Ukliďme si Česko. Tohoto projektu se zúčastňujeme již spousty let. Jedná se o dobrovolnickou úklidovou akci, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Naše škola si vzala patronát nad našim blízkým parkem a dvakrát ročně jej chodí uklízet. Je pro nás překvapující, že i když je park udržovaný, stále se najdou lidé, kteří zde vyhazují odpadky - a ne jen ty malé. Opět se nám podařilo sesbírat několik pytlů odpadu. Ještě, že nám letos nám přálo počasí.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 135x

Pokračování článku

Noc s Andersenem 2019

Noc s Andersenem 2019Letos se už po devatenácté uskutečnila akce s názvem Noc s Andersenem, které se účastní mnoho dětí i dospěláků nejen v České republice, ale i v dalších – nejméně 20 zemích naší planety. Gajdoška se zapojila již po deváté. 29. března 2019 se ve škole sešli žáci 1. – 5. třídy, aby svůj čas věnovali knihám, čtení, plnění úkolů a příjemně prožitých chvil ve společnosti spolužáků. O náplň různorodých aktivit se postaraly jejich třídní paní učitelky. Letošní akce byla věnována nakladatelství Albatros, které slaví 70 let od založení v roce 1949. Úkoly nás provázel Ferda Mravenec, v básních se přidaly ryby, žáby, krodýlové – o nich se i zpívalo, starší žáci s úkoly o hradech zabrousili do historie. Nejvíce zábavy a legrace si děti užily při běhacím diktátu v tělocvičně a při hře s citronem. I letos jsme hledali indicie s úkoly, které byly rozmístěny na chodbách školy zahalené tmou. Na dobrodružné cestě se nikdo nebál, posvítily nám baterky. Poté se děti navečeřely, podívaly se nebo si vyslechly pohádky na dobrou noc, a přestože jim byla kolem deváté hodiny popřána dobrá noc, usnuli někteří až po půlnoci . V sobotu ráno odcházeli nocležníci domů plni dojmů a s myšlenkou, že příští rok přijdou zas. Děkuji všem paním učitelkám za spolupráci a nadšení, s jakým se do akce pustily a příští rok na přání žáků se znovu zapojí .
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 178x

Pokračování článku

Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 85x

Pokračování článku

Čteme společně

Čteme společněBřezen je po dlouhá léta považován za měsíc knihy. Právě proto jsme pro celoškolní projekt Čteme společně zvolili březnový termín, přesně úterý 26. března. V úterý jsme jednotlivé třídy rozdělili na poloviny, vzájemně je promíchali a propojili tak, aby se společné četbě věnovali dohromady mladší a starší žáci. Co se četlo? Dali jsme prostor autorům, kteří po řadu let spolupracovali s nakladatelstvím Albatros, které v letošním roce slaví 70 let od svého založení. Ke čtení byly ukázky z knih Ondřeje Sekory, Eduarda Petišky, Františka Nepila, Marky Míkové a Ester Staré. Vzájemným předčítáním, poslechem spolužáků měly děti možnost porovnávat své čtenářské dovednosti s ostatními. Společnými silami pak plnili úkoly vyplývající z textů – luštily se křížovky, osmisměrky, hledaly se odpovědi, řešily se rébusy, kreslilo se, vybarvovalo… Naši žáci tak společně prožili dvě zajímavé vyučovací hodiny. Pevně věříme, že mnohým jsme ukázali, že nejen pes je dobrým přítelem člověka, ale i kniha je úžasným kamarádem a má mít místo v jejich životech.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 165x

Pokračování článku

AktuálněZápis do 1. ročníku školního roku 2019/2020 se bude konat ve středu 3. dubna 2019 od 12.00 do 17.00
a ve čtvrtek 4. dubna 2019 od 12.00 do 16.00.Na pátek 5. dubna 2019 vyhlašuje ředitelka školy
z organizačních důvodů ředitelské volno.
Škola, školní družina a jídelna budou mimo provoz.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 124x

Pokračování článku

Pasování prvňáčků na čtenáře 2019

Pasování prvňáčků na čtenáře 2019V pondělí 4. 3. 2019 zamířily kroky našich prvňáčků do knihovny na Daliborově ulici. Děti si tentokrát nešly jen povídat o knihách, byl pro ně připraven nevšední zážitek. V knihovně na kluky i holky čekala dobrá víla a oživlý panáček Pinocchio. Děti s nimi prožily zajímavé chvíle, splnily několik úkolů, aby v závěru mohly být pasovány na čtenáře. Někteří žáci si domů odnášeli čtenářský průkaz, který jim umožňuje roční půjčování knih zdarma. Prvňáčkům tedy popřejme, ať krásně čtou a ať jsou knížky jejich dobrými kamarády na cestě za poznáváním světa kolem nich.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 174x

Pokračování článku

Zpravodajství z ozdravného pobytu Rejvíz

Zpravodajství z ozdravného pobytu RejvízFotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

Program dne 14. 3. 2019, čtvrtek
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – pečivo, salám, máslo, jogurt, cornflakes, marmeláda
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na dopolední program
9:00 - 11:00 – EKO ŠKOLA – eko-projekt - Recyklohraní, psaní příběhu, přednáška
11:00 – 12:00 – Orlí vrch – návštěva ekofarmy
12:00 – 12:30 - oběd, Vývar s nudlemi, holandský řízek s bramborem
12:30 – 14:00 – odpolední klid na pokojích
14:00 – 18:00 – Výlet do města Jeseník, návštěva muzea – historie a archeologie Jesenicka, prohlídka informačního centra, Katovny, interaktivní výstavy na téma Jesenicko
18:00 – 18:30 – večeře, zapékané těstoviny, okurek
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19.00 – 19.30 – Pobytová kapela, vystoupení žáků s hudebními nástroji
19:30 – 21:00 – KARAOKE – hudební soutěž žáků, dvojic, týmů
21.00 – 21.30: večerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka

Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 372x

Pokračování článku

Srdce s láskou darované

Srdce s láskou darovanéDo soutěže „Srdce s láskou darované“ jsme se zapojili, protože naše děti rády dělají radost lidem, kteří to nemají v životě jednoduché. Již o Vánocích jsme se zapojili do projektu „Ježíškova vnoučata“, kdy jsme nejen obdarovali jednoho ze seniorů, ale děti také nakreslily obrázky, aby senioři o Vánocích nebyli sami a měli trochu radosti. Proto nám přišlo jako dobrý nápad zapojit se do této soutěže.
Při představování soutěže bylo žákům sděleno, že si musí vybrat někoho, koho by chtěli obdarovat.
Autor: Mgr. Kristýna Ožanová | Počet přečtení: : 211x

Pokračování článku

Ozdravný pobyt v Jeseníkách - Rejvíz
Vážení rodiče,
ve dnech 3. března - 16. března 2019 se žáci naší školy zúčastní ozdravného pobytu v penzionu Rejvíz v Jeseníkách. V průběhu čtrnácti dnů budou mít Vaše děti zabezpečenou výuku, budou sportovat, chodit na výlety, získávat nové informace na exkurzích, poznávat Jeseníky a hlavně budou v prostředí, kde si budou užívat přírody a čerstvého vzduchu. Penzion Rejvíz  je postavený ve stejnojmenné osadě Rejvíz a je to nejvýše položená osada (778 m n. m.) v Hrubém Jeseníku, obklopená hlubokými lesy, přírodní rezervací a mechovými jezírky. Tiché a klidné místo dává vynikající podmínky pro rekreaci. Penzion je typická horská celodřevěná chata. Součástí interiéru jsou řezbářské práce z počátku 20. století, zhotovené původními majiteli - bratry Braunerovými. Veškeré informace k pobytu poskytnou rodičům i žákům učitelé, kteří jsou na ozdravný pobyt vysláni. Adresa, kam můžete svým dětem napsat: Penzion Rejvíz, Rejvíz 29, 793 76 Zlaté Hory.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 203x

Pokračování článku

Recitační soutěž 2019

Recitační soutěž 2019V den vysvědčení, 31. 1. 2019, se na naší škole konalo také školní kolo recitační soutěže. Ve třech kategoriích měli možnost porovnat své umělecké výkony žáci 1. – 5. tříd. Soutěže se zúčastnilo 19 dětí, které měly připraveny k recitaci texty mnoha autorů. Jmenujme velmi oblíbeného Jiřího Žáčka, Miloše Kratochvíla, Václava Čtvrtka, Jaromíra Nohavicu, z klasiků byli zastoupeni Jaroslav Seifert i Josef Kainar. Obsah textů byl převážně veselý, vtipný, legrační. I celá soutěž se nesla v příjemné, přátelské atmosféře. A jak celé recitační klání dopadlo? Podívejte se na výsledkovou listinu a prohlédněte si pár fotek z celé akce. Výhercům gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za účast.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 211x

Pokračování článku

Návštěva u hasičů

Návštěva u hasičůV pondělí 28. ledna 2019 se žáci 1. a 2. třídy zúčastnili exkurze na integrovaném bezpečnostním centru v Ostravě-Porubě na ulici Martinovská. Žáci si prohlédli šatny, kuchyň, ložnice, učebnu. Nejvíce je však zaujala tělocvična s horolezeckou stěnou a garáž. V ní si prohlédli hasičskou cisternu, plošinu i miniautobus. Na základě těchto zážitků se žáci zapojí do výtvarné soutěže ,,Požární ochrana očima dětí“.
Autor: Mgr. Ivana Holušová | Počet přečtení: : 153x

Pokračování článku

Pololetní a jarní prázdniny

V pátek 1. února 2019 jsou pololetní prázdniny.
 
Od pondělí 4. února do pátku 8. února 2019 jsou jarní prázdniny.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 97x

Pokračování článku

Projekt "Vím, co dýchám"

Projekt "Vím, co dýchám"Naše škola se pyšní mezinárodním titulem Ekoškola. Jedno z témat, kterým se dlouhodobě zabýváme je zkvalitnění školního prostředí. Ve všech třídách máme přes topnou sezonu zprovozněny čističky vzduchu. Větráme krátce pro úsporu tepelné energie. Nastává otázka, zda nedochází ke zvyšování koncentrací CO2 ve třídách během výuky, které mohou negativně působit na zdraví a psychiku žáků ). V novém projektu Vím, co dýchám jsme díky dotace Krajského úřadu moravskoslezského kraje zakoupili laboratorní senzory se základními měřidly prachu, CO2, teploty, UV záření, atd. V rámci badatelského vyučování monitorujeme se žáky kvalitu ovzduší nejen ve třídách, ale i venku. Nyní, během topné sezony navštěvujeme se zástupci Ekotýmu mateřské školy a s dětmi měříme kvalitu ovzduší. Naši žáci vytvořili pracovní listy se zpracovanými daty, které předáváme ve školkách.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 164x

Pokračování článku

Autor: Mgr. Anna Krasulová | Počet přečtení: : 254x

Pokračování článku

Ježíškova vnoučata, Výstava betlémů

Ježíškova vnoučata, Výstava betlémůV předvánočním adventním čase jsme se zapojili do dvou zajímavých projektů.
Prvním je celorepublikový projekt Ježíškova vnoučata, který je zaměřený na přestárlé spoluobčany žijící v pečovatelských domech. Na Vánoce dostanou dárek a my, děti, do těchto balíčků vyrábíme vánoční a novoroční přání. Každá třída výtvarně zpracovávala jiný typ přání. Myslíme, že se nám přání docela povedla, a doufáme, že dědečkům a babičkám udělají radost.
Do druhého projektu – Výstava betlémů – jsme letos přispěli už pošesté. Žáci od první až po devátou třídu vyráběli vánoční ozdoby, dekorace i betlémy. Nejzdařilejší výtvarné práce jsou vystaveny v prostorách radnice Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na náměstí Dr. E. Beneše společně s výrobky žáků jiných škol. Na výstavu jsme zašli podívat nejen my, osmáci, ale i žáci ostatních tříd. Všechny práce se nám moc líbily, doslova na nás dýchlo kouzlo Vánoc.
Autor: VIII. třída | Počet přečtení: : 191x

Pokračování článku

Mikuláš

MikulášDne 5. 12. navštívil naše žáčky I. stupně Mikuláš i se svou družinou andělů. Po cestě do školy se k nim přidali čerti. Naštěstí máme u nás (snad) jen hodné děti a čerti velmi brzy odešli s nepořízenou. Andělé s Mikulášem si vyslechli básničky a písničky dětí, dostali také pěkné obrázky. Za odměnu dětem nadělili sladkosti a popřáli krásný advent i vánoce. A našim deváťákům děkujeme (oni ví za co).
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 274x

Pokračování článku

Závěrečná aktivita projektu v televizi Polar

Televize Polar odvysílala reportáž ze závěrečné aktivity projektu Mezilidská komunikace - tváří v tvář bez internetu, do kterého se zapojila také naše škola. Zpravodajství je dostupné na adrese:

polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava-centrum/11000014688/studenti-zkouseli-prezit-dny-bez-internetu

 
Autor: Iva Senftová | Počet přečtení: : 92x

Pokračování článku

Moje místo na Zemi

Moje místo na ZemiDne 23. listopadu 2018 jsme v celé naší škole realizovali projektový den „Moje místo na Zemi“. Celý program pro žáky připravil náš ekotým. Všechny činnosti se týkaly tří základních oblastí, kterými se v rámci Ekoškoly zabýváme: biodiverzita, odpady a prostředí školy. Získávali jsme nové informace z časopisů a knih, z webových stránek i z naučných dokumentů. Zjišťovali jsme názvy pokojových rostlin, které máme ve třídách. Vytvářeli knihy, plakáty, jmenovky květin ve třídách a jiná výtvarná díla.
Během dopoledne se také všichni naši žáci spoluúčastnili dlouhodobého projektu „Vím, co dýchám“. Jedná se o badatelské vyučování zaměřené na kvalitu ovzduší ve třídách. Z grantu KÚ MSK jsme zakoupili měřící přístroje vhodné pro práci žáků. Zaměřili jsme se na koncentrace CO 2 a prachových částic. Výsledky měření jsme následně vyhodnocovali.
Závěrečnou činností byla tvorba třídních Ekokodexů – souhrnů pravidel pro zlepšení životního prostředí, na kterých se dohodli žáci jednotlivých tříd a která chtějí dodržovat.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 199x

Pokračování článku

Celkový počet článků: 429

[1] 2 3 4 5 6 7 ... 15

Kontaktní informace

Základní škola Ostrava,
Gajdošova 9, příspěvková organizace

Gajdošova 9/388, 702 00 Ostrava
IČ: 61989088

tel.:596 627 610
email: reditelka@zsg.cz


Více informací najdete zde