Výpis všech článků

Pasování prvňáčků na čtenáře 2019

Pasování prvňáčků na čtenáře 2019V pondělí 4. 3. 2019 zamířily kroky našich prvňáčků do knihovny na Daliborově ulici. Děti si tentokrát nešly jen povídat o knihách, byl pro ně připraven nevšední zážitek. V knihovně na kluky i holky čekala dobrá víla a oživlý panáček Pinocchio. Děti s nimi prožily zajímavé chvíle, splnily několik úkolů, aby v závěru mohly být pasovány na čtenáře. Někteří žáci si domů odnášeli čtenářský průkaz, který jim umožňuje roční půjčování knih zdarma. Prvňáčkům tedy popřejme, ať krásně čtou a ať jsou knížky jejich dobrými kamarády na cestě za poznáváním světa kolem nich.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 203x

Pokračování článku

Zpravodajství z ozdravného pobytu Rejvíz

Zpravodajství z ozdravného pobytu RejvízFotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

Program dne 14. 3. 2019, čtvrtek
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – pečivo, salám, máslo, jogurt, cornflakes, marmeláda
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na dopolední program
9:00 - 11:00 – EKO ŠKOLA – eko-projekt - Recyklohraní, psaní příběhu, přednáška
11:00 – 12:00 – Orlí vrch – návštěva ekofarmy
12:00 – 12:30 - oběd, Vývar s nudlemi, holandský řízek s bramborem
12:30 – 14:00 – odpolední klid na pokojích
14:00 – 18:00 – Výlet do města Jeseník, návštěva muzea – historie a archeologie Jesenicka, prohlídka informačního centra, Katovny, interaktivní výstavy na téma Jesenicko
18:00 – 18:30 – večeře, zapékané těstoviny, okurek
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19.00 – 19.30 – Pobytová kapela, vystoupení žáků s hudebními nástroji
19:30 – 21:00 – KARAOKE – hudební soutěž žáků, dvojic, týmů
21.00 – 21.30: večerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka

Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 399x

Pokračování článku

Srdce s láskou darované

Srdce s láskou darovanéDo soutěže „Srdce s láskou darované“ jsme se zapojili, protože naše děti rády dělají radost lidem, kteří to nemají v životě jednoduché. Již o Vánocích jsme se zapojili do projektu „Ježíškova vnoučata“, kdy jsme nejen obdarovali jednoho ze seniorů, ale děti také nakreslily obrázky, aby senioři o Vánocích nebyli sami a měli trochu radosti. Proto nám přišlo jako dobrý nápad zapojit se do této soutěže.
Při představování soutěže bylo žákům sděleno, že si musí vybrat někoho, koho by chtěli obdarovat.
Autor: Mgr. Kristýna Ožanová | Počet přečtení: : 261x

Pokračování článku

Ozdravný pobyt v Jeseníkách - Rejvíz
Vážení rodiče,
ve dnech 3. března - 16. března 2019 se žáci naší školy zúčastní ozdravného pobytu v penzionu Rejvíz v Jeseníkách. V průběhu čtrnácti dnů budou mít Vaše děti zabezpečenou výuku, budou sportovat, chodit na výlety, získávat nové informace na exkurzích, poznávat Jeseníky a hlavně budou v prostředí, kde si budou užívat přírody a čerstvého vzduchu. Penzion Rejvíz  je postavený ve stejnojmenné osadě Rejvíz a je to nejvýše položená osada (778 m n. m.) v Hrubém Jeseníku, obklopená hlubokými lesy, přírodní rezervací a mechovými jezírky. Tiché a klidné místo dává vynikající podmínky pro rekreaci. Penzion je typická horská celodřevěná chata. Součástí interiéru jsou řezbářské práce z počátku 20. století, zhotovené původními majiteli - bratry Braunerovými. Veškeré informace k pobytu poskytnou rodičům i žákům učitelé, kteří jsou na ozdravný pobyt vysláni. Adresa, kam můžete svým dětem napsat: Penzion Rejvíz, Rejvíz 29, 793 76 Zlaté Hory.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 216x

Pokračování článku

Recitační soutěž 2019

Recitační soutěž 2019V den vysvědčení, 31. 1. 2019, se na naší škole konalo také školní kolo recitační soutěže. Ve třech kategoriích měli možnost porovnat své umělecké výkony žáci 1. – 5. tříd. Soutěže se zúčastnilo 19 dětí, které měly připraveny k recitaci texty mnoha autorů. Jmenujme velmi oblíbeného Jiřího Žáčka, Miloše Kratochvíla, Václava Čtvrtka, Jaromíra Nohavicu, z klasiků byli zastoupeni Jaroslav Seifert i Josef Kainar. Obsah textů byl převážně veselý, vtipný, legrační. I celá soutěž se nesla v příjemné, přátelské atmosféře. A jak celé recitační klání dopadlo? Podívejte se na výsledkovou listinu a prohlédněte si pár fotek z celé akce. Výhercům gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za účast.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 236x

Pokračování článku

Návštěva u hasičů

Návštěva u hasičůV pondělí 28. ledna 2019 se žáci 1. a 2. třídy zúčastnili exkurze na integrovaném bezpečnostním centru v Ostravě-Porubě na ulici Martinovská. Žáci si prohlédli šatny, kuchyň, ložnice, učebnu. Nejvíce je však zaujala tělocvična s horolezeckou stěnou a garáž. V ní si prohlédli hasičskou cisternu, plošinu i miniautobus. Na základě těchto zážitků se žáci zapojí do výtvarné soutěže ,,Požární ochrana očima dětí“.
Autor: Mgr. Ivana Holušová | Počet přečtení: : 182x

Pokračování článku

Pololetní a jarní prázdniny

V pátek 1. února 2019 jsou pololetní prázdniny.
 
Od pondělí 4. února do pátku 8. února 2019 jsou jarní prázdniny.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 106x

Pokračování článku

Projekt "Vím, co dýchám"

Projekt "Vím, co dýchám"Naše škola se pyšní mezinárodním titulem Ekoškola. Jedno z témat, kterým se dlouhodobě zabýváme je zkvalitnění školního prostředí. Ve všech třídách máme přes topnou sezonu zprovozněny čističky vzduchu. Větráme krátce pro úsporu tepelné energie. Nastává otázka, zda nedochází ke zvyšování koncentrací CO2 ve třídách během výuky, které mohou negativně působit na zdraví a psychiku žáků ). V novém projektu Vím, co dýchám jsme díky dotace Krajského úřadu moravskoslezského kraje zakoupili laboratorní senzory se základními měřidly prachu, CO2, teploty, UV záření, atd. V rámci badatelského vyučování monitorujeme se žáky kvalitu ovzduší nejen ve třídách, ale i venku. Nyní, během topné sezony navštěvujeme se zástupci Ekotýmu mateřské školy a s dětmi měříme kvalitu ovzduší. Naši žáci vytvořili pracovní listy se zpracovanými daty, které předáváme ve školkách.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 184x

Pokračování článku

Autor: Mgr. Anna Krasulová | Počet přečtení: : 300x

Pokračování článku

Ježíškova vnoučata, Výstava betlémů

Ježíškova vnoučata, Výstava betlémůV předvánočním adventním čase jsme se zapojili do dvou zajímavých projektů.
Prvním je celorepublikový projekt Ježíškova vnoučata, který je zaměřený na přestárlé spoluobčany žijící v pečovatelských domech. Na Vánoce dostanou dárek a my, děti, do těchto balíčků vyrábíme vánoční a novoroční přání. Každá třída výtvarně zpracovávala jiný typ přání. Myslíme, že se nám přání docela povedla, a doufáme, že dědečkům a babičkám udělají radost.
Do druhého projektu – Výstava betlémů – jsme letos přispěli už pošesté. Žáci od první až po devátou třídu vyráběli vánoční ozdoby, dekorace i betlémy. Nejzdařilejší výtvarné práce jsou vystaveny v prostorách radnice Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na náměstí Dr. E. Beneše společně s výrobky žáků jiných škol. Na výstavu jsme zašli podívat nejen my, osmáci, ale i žáci ostatních tříd. Všechny práce se nám moc líbily, doslova na nás dýchlo kouzlo Vánoc.
Autor: VIII. třída | Počet přečtení: : 200x

Pokračování článku

Mikuláš

MikulášDne 5. 12. navštívil naše žáčky I. stupně Mikuláš i se svou družinou andělů. Po cestě do školy se k nim přidali čerti. Naštěstí máme u nás (snad) jen hodné děti a čerti velmi brzy odešli s nepořízenou. Andělé s Mikulášem si vyslechli básničky a písničky dětí, dostali také pěkné obrázky. Za odměnu dětem nadělili sladkosti a popřáli krásný advent i vánoce. A našim deváťákům děkujeme (oni ví za co).
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 311x

Pokračování článku

Závěrečná aktivita projektu v televizi Polar

Televize Polar odvysílala reportáž ze závěrečné aktivity projektu Mezilidská komunikace - tváří v tvář bez internetu, do kterého se zapojila také naše škola. Zpravodajství je dostupné na adrese:

polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava-centrum/11000014688/studenti-zkouseli-prezit-dny-bez-internetu

 
Autor: Iva Senftová | Počet přečtení: : 102x

Pokračování článku

Moje místo na Zemi

Moje místo na ZemiDne 23. listopadu 2018 jsme v celé naší škole realizovali projektový den „Moje místo na Zemi“. Celý program pro žáky připravil náš ekotým. Všechny činnosti se týkaly tří základních oblastí, kterými se v rámci Ekoškoly zabýváme: biodiverzita, odpady a prostředí školy. Získávali jsme nové informace z časopisů a knih, z webových stránek i z naučných dokumentů. Zjišťovali jsme názvy pokojových rostlin, které máme ve třídách. Vytvářeli knihy, plakáty, jmenovky květin ve třídách a jiná výtvarná díla.
Během dopoledne se také všichni naši žáci spoluúčastnili dlouhodobého projektu „Vím, co dýchám“. Jedná se o badatelské vyučování zaměřené na kvalitu ovzduší ve třídách. Z grantu KÚ MSK jsme zakoupili měřící přístroje vhodné pro práci žáků. Zaměřili jsme se na koncentrace CO 2 a prachových částic. Výsledky měření jsme následně vyhodnocovali.
Závěrečnou činností byla tvorba třídních Ekokodexů – souhrnů pravidel pro zlepšení životního prostředí, na kterých se dohodli žáci jednotlivých tříd a která chtějí dodržovat.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 217x

Pokračování článku

Prvňáci ve škole

Prvňáci ve školeŽáci první třídy mají za sebou už tři měsíce ve škole. Učí se číst, psát, počítat, poznávat svět kolem sebe. To vše se děje ve vyučování, které probíhá klasicky ve třídě, ale i v okolí školy – příroda se poznává nejlépe venku, v parku. Ve třídě se prvňáci věnují práci v učebnicích, sešitech, písankách, plní úkoly na interaktivní tabuli, skládají z písmen slabiky, slova, počítají s kaštany, prohlíží si obrázky, učí se hodně mluvit a vyjadřovat o věcech kolem sebe. Cvičí, zpívají, recitují, kreslí, malují, zhotovují různé výrobky. Účastní se školních projektů – výročí vzniku republiky, zvířata v okolí školy. V listopadu navštívili knihovnu, připravili ozdoby na výstavu na radnici našeho obvodu, pekli a zdobili perníčky. Prvňáčci, škola je úžasné místo, které vám umožní spoustu věcí poznat a naučit se je, které vám dá možnost poznat nové kamarády. Ať se vám ve škole líbí a chodíte do ní stále rádi.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 194x

Pokračování článku

Projektový den

V pátek 23. listopadu 2018 realizujeme projektový den s názvem MOJE MÍSTO NA ZEMI.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 124x

Pokračování článku

Projekt „Mezilidská komunikace – tváří v tvář bez internetu“ byl zakončen v Dolní oblasti Vítkovice

Projekt „Mezilidská komunikace – tváří v tvář bez internetu“ byl zakončen v Dolní oblasti VítkoviceDne 13. 11. 2018 vyvrcholil v Dolní oblasti Vítkovice (malý sál multifunkční auly Gong) projekt přeshraniční spolupráce základních škol z městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a polské Ratiboře s názvem „Mezilidská komunikace – tváří v tvář bez internetu“. Hlavním bodem závěrečného setkání bylo představení 16 krátkých filmů natočených žáky v průběhu realizace projektu. Téma všech natočených filmů bylo shodné – srovnání různých životních situací s a bez mobilu/internetu/PC/Facebooku, hrozba kyberšikany apod. Filmy přímo na místě hodnotila odborná porota a autoři tří nejlepších si odnesli věcné ceny v podobě deskových her. Vítězné video bude také uveřejněno v reportáži TV Polar, která se závěrečného setkání projektu účastnila.

Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 232x

Pokračování článku

Individuální pohovory 13. 11. 2018


Vážení rodiče,

zveme Vás na individuální pohovory, které se konají v úterý
13. listopadu 2018 od 16.30 do 17. 30.

Vedení školy

Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 136x

Pokračování článku

Den ekoškol - návštěva Keltičkova muzea

Den ekoškol - návštěva Keltičkova muzeaŠkoly zapojené do mezinárodního programu Ekoškola slaví v prvním listopadovém týdnu svůj den. Není Ekoškola jako ekoškola. Jak už název napovídá, snaží se ekoškoly o zlepšení životního prostředí, ekologicky šetrné hospodaření a propagaci udržitelného života, ale Ekoškolou se stanou, až když jednotlivé aktivity a akce propojí do smysluplného celku. Důležité pro Ekoškoly s velkým E je snaha ovlivnit u dětí jejich přístup ke světu, jejich vnímání problémů v okolí i ve světě a jejich chuť se aktivně zapojit do dění kolem nich. Být zapojen v největším vzdělávacím programu na světě vedoucím školy k udržitelnému životu a zlepšování životního prostředí tak klade na žáky a učitele nemalé nároky.
Ti nejúspěšnější se pak mohou pyšnit mezinárodním titulem Ekoškola symbolizovaným zelenou vlajkou. V České republice je těchto škol dokonce 167. A my jsme jednou z nich.
7. listopadu odpoledne jsme tedy oslavovali i s naším Ekotýmem. Navštívili jsme Keltičkovo muzeum, které je zaměřeno na historii těžby uhlí, kovářství a život v našem regionu v minulých obdobích. Toto muzeum se nachází v místech původní kovárny, kterou vlastnil kovář Keltička. Ten v roce 1750 jako první nalezl a využil uhlí k tepelným účelům.
Majitelé muzea pro nás měli nachystáno překvapení! K našemu ekoškolímu svátku jsme všichni dostali malý dáreček pro štěstí a v altánu u kovárny na všechny čekalo připravené pohoštění. Tímto chceme manželům Chodurovým poděkovat za krásné přijetí, odborný výklad i milé posezení.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 210x

Pokračování článku

Projekt Sto let naší republiky

Projekt Sto let naší republikyTaké naše škola se zapojila do všudypřítomných oslav vzniku Československé republiky. Ve čtvrtek 25. října se všichni žáci i učitelé naší školy zapojili do projektu 100 let naší republiky. Celý den jsme pracovali v 10 pracovních týmech s různým tematickým zaměřením (Státní symboly, České a slovenské písničky, Prezidenti, Co lidé nakupovali, vařili a jedli, Život na venkově, Osobnosti, vědci, vynálezci, První republika, Oblečení, móda, Školství, Peníze, měna, ceny zboží).
Žáci na 1. stupni vytvořili pracovní týmy po třídách, ale od 5. třídy jsme si mohli vybrat, které téma je nám blízké. Vznikly tak skupiny napříč třídami, což bylo pro nás nové a moc se nám taková práce líbila. Výsledkem bylo sestavení 10 různých publikací, které si můžeme prolistovat a pročíst, protože jsou vystaveny v přízemí školy.
Autor: PaedDr. Jolana Buksová | Počet přečtení: : 285x

Pokračování článku

Ředitelské volno 9. 11. 2018


Na pátek 9. 11. 2018 vyhlašuje ředitelka školy z organizačních důvodů ředitelské volno, škola a školní družina budou mimo provoz.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 127x

Pokračování článku

Mezilidská komunikace tváří v tvář bez internetu, Morávka

Mezilidská komunikace tváří v tvář bez internetu, MorávkaV pondělí 8. 10. 2018 se sešli žáci 8. a 9. třídy (celkem nás bylo 18) s panem učitelem Kohútem a paní učitelkou Buksovou před naší školou a vyčkávali na autobus, který nás měl odvézt na Morávku. Za chvíli jsme už všichni seděli v autobuse, abychom si společně s žáky ZŠ Ostrava Matiční a polskými kamarády z Ratiboře užili týden plný natáčení filmů a ZÁBAVY. Hned druhý den za námi přijela outdoorová agentura se zábavným programem. Ve skupinách jsme hráli zajímavé hry. Např. lávové kameny, horolezecká výprava, discgolf, hledání banditů a jejich gangů a „objevování“ nového neznámého tvora s profesorem Pérákem a jeho asistentem. Nesmíme ale zapomenout na každodenní natáčení videí, což je hlavní náplní projektu. Těšíme se na závěrečné setkání všech účastníků projektu, které proběhne v ostravském Gongu 13. listopadu. Právě tam budou mít premiéru všechny naše krátké filmy a odborná i laická porota vyhodnotí nejlepší filmové snímky.

Ondřej Weiss, Lenka Kojdjaková, Eva Maria UrubaAutor: Ondřej Weiss, Lenka Kojdjaková, Eva Maria Uruba | Počet přečtení: : 254x

Pokračování článku

Ředitelské volno 26. 10. 2018


Na pátek 26. 10. 2018 vyhlašuje ředitelka školy z organizačních důvodů ředitelské volno, škola a školní družina budou mimo provoz.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 138x

Pokračování článku

Začátek školního roku 2018/2019

Začátek školního roku 2018/2019V pondělí 3. září 2018 definitivně odzvonilo prázdninám a škola se otevřela všem našim žákům. Poprvé do školních lavic usedli prvňáčci a poslední rok si užijí deváťáci. Ti také naše nejmenší dovedli do jejich třídy, popřáli jim, aby měli ve škole štěstí, samé jedničky, aby se jim dařilo. Jen to nejlepší prvňáčkům popřála paní ředitelka Anna Krasulová a třídní učitelka Lenka Báborová. Prvňáci převzali z rukou paní ředitelky pamětní list, dárečky od městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Domů si odnesli i učebnice, aby se hned od začátku mohli naplno zapojit do učení. Přejeme všem žákům naší školy, ať se jim daří, ať do školy chodí rádi. Všem učitelům přejeme hezký školní rok.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 257x

Pokračování článku

Tváří v tvář bez internetu

PROJEKT EU CZ – PL PŘEKRAČUJEME HRANICE
,,Mezilidská komunikace –Tváří v tvář bez internetu“


Druhý pětidenní pobytový zájezd pro žáky 8. a 9. ročníku s názvem: ,,Život začíná tam, kde končí Wi-Fi“ se uskuteční od 8. do 12. 10. 2018 v beskydské obci Morávka v horském hotelu Lipový. Týdenní pobyt  bude koncipován jako celotýdenní hra – žáci budou rozděleni do smíšených skupin na základě rozřazovacích her a budou plnit úkoly pomocí vědomostí a zkušeností získaných na předchozím pobytu v Polsku. Program bude připraven s pomocí odborné agentury se zapojením jednotlivých koordinátorů a pedagogů. Bude se jednat o úkoly na rozvoj důvěry, trpělivosti, kreativity, paměti, vzájemné spolupráce, komunikace a týmové strategie pro posílení vztahů mezi účastníky. Budou používány hlavolamy a úkoly pro odstranění bariér společenského kontaktu, orientace v mapě, apod. Program bude koncipován od jednodušších her a aktivizačních prvků v menších skupinkách až po složité úkoly náročné na týmovou spolupráci. Vrcholem bude hra Outdoor trophy. Pro účastníky bude v místě konání zajištěn i doprovodný program - návštěva aquaparku či kulturní památky.


Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 181x

Pokračování článku

Ukliďme svět, ukliďme Česko - září 2018

Ukliďme svět, ukliďme Česko - září 2018V sobotu 15. září 2018 je Celosvětový úklidový den, kdy se milióny lidí ve 150 zemích zapojí do úklidu svého okolí. Česká republika propojila tuto akci s projektem Ukliďme si Česko, které se pravidelně naše škola zúčastňuje. Dne 13. 9. 2018 žáci IX. ročníku pod vedením Mgr. Jany Dvořákové a Mgr. Petra Kohúta vyčistili od odpadků park Hlubina i přilehlé dětské hřiště. Vysbírali přibližně 50 kg odpadu. Všem žákům děkujeme za aktivní účast.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 210x

Pokračování článku

Třídní schůzky 2018


Vážení rodiče,

zveme Vás na třídní schůzky, které se konají v úterý 11. září 2018 v 16.00 hod. 


Vedení školy


Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 153x

Pokračování článku

Seznam pomůcek na školní rok 2018/2019
Vážení rodiče, milí žáci,

v příloze tohoto článku naleznete seznam pomůcek, které je nutno zakoupit na příští školní rok.

Krásné léto a spoustu prázdninových zážitků.
Autor: Iva Senftová | Počet přečtení: : 407x

Pokračování článku

Projekt BIODIVERZITA

Projekt BIODIVERZITADne 22. června jsme v naší škole prožili projektový den věnovaný biodiverzitě. Jedná se o jedno z témat, kterým jsme se zavázali věnovat v rámci Ekoškoly. Naši žáci pojem biodiverzita neznali. Ve všech třídách jsme si vysvětlili, o co se konkrétně jedná (přírodní rozmanitost, druhová pestrost).
1. a 2. třída projekt realizovala v areálu parku Landek. Povídali si o potravním řetězci, přirozených nepřátelích a jejich důležitosti pro zachování biologické rovnováhy. Děti si také prohlédly Křídlatku japonskou, na které si vysvětlily problematiku invazivních druhů. Další téma bylo věnováno výhodám a nevýhodám českého a zahraničního ovoce a zeleniny.
3. třída si také povídala o důležitosti zachování druhů pro potravní řetězec, o soužití zvířat a lidí. Vytvářeli hmyzí domečky z přírodních materiálů, které následně zakomponovali do školní zahrady. Žáci hodnotili, jak jednotlivé živé organismy vzájemně ovlivňují životy jiných organismům a jak člověk může přispět k jejich ochraně nebo zániku.
Čtvrťáci prováděli průzkum v parku. Sledovali papírovými okénky drobné živočichy a rostliny, z přírodnin vyráběli domečky. Následně ve třídě pracovali s Červenou knihou vyhynulých a ohrožených druhů.
5. a 6. třída se věnovala problematice potravní pyramidy a důležitosti i těch nejmenších organismů (mikroorganismy, houby, řasy, červi,…) pro člověka.
Žáci 7. a 8. třídy pracovali na síti života – propojení všech organismů na světě, včetně člověka. Na příkladech jsme si ukázali, že i námi opomíjené organismy jsou velmi důležité v koloběhu života.
Deváťáci porovnávali biodiverzitu společenství lesa před 300 lety s rozmanitostí lesů dnešních.
Z celého dne vznikly informační plakáty o důležitosti přírodní rozmanitosti, o potravních řetězcích, o sítích života, které mohou být následně využity při výuce.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 324x

Pokračování článku

Pohádky dětí dětem 2018

Pohádky dětí dětem 2018Jubilejního 20. ročníku literární a výtvarné soutěže Pohádky dětí dětem se zúčastnilo na padesát dětí z deseti ostravských škol. Všichni zúčastnění se psaní a kreslení zhostili s nadšením, pílí, a tak mohla vzniknout již dvacátá kniha pohádek pro radost dětí i dospělých.
Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo 19. 6. 2018. Slavnostní setkání bylo zahájeno pohádkou – děti ze školní družiny předvedly divadelní zpracování pohádky Máša a medvěd. Poté byli oceněni a obdarováni vítězové obou kategorií i všichni, kteří se do soutěže zapojili. Každá škola obdržela dvě knihy pohádek. Chceme poděkovat všem tvůrcům za jejich tvořivost, nápady, snahu, pedagogům za jejich pomoc, ochotu spolupracovat, Statutárnímu městu Ostrava za finanční dotaci, díky níž byla celá akce zabezpečena. Knihy pohádek se zcela jistě stanou součástí hodin literatury, naplní volné chvíle dětí nejen o přestávkách, potěší malé i velké čtenáře, přinese mnoho radosti dětem i dospělým. Máme velkou radost ze zájmu dětí o pohádky a v závěru můžeme říci, že nadále budeme v naší aktivitě pokračovat, možná s malými novinkami.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 312x

Pokračování článku

Anglický desetiboj 2018

29. května 2018 se na naší škole konala soutěž Anglický desetiboj. Projekt Anglický desetiboj je určen pro žáky třetích tříd všech základních škol v Ostravě. Tato soutěž má na naší škole dlouholetou tradici. V tomto školním roce je to již 20. ročník. Všichni soutěžící prokázali výborné znalosti z anglického jazyka. Bylo vidět, že je tento předmět baví a mají o něj zájem. Pohoda a nadšení vládlo po celou dobu soutěže. Pro všechny to bylo opravdu příjemně strávené odpoledne.
Tříčlenná družstva plní 10 úkolů, které jsou podány přitažlivou formou – pomocí křížovek, rébusů, doplňovaček apod. Jednotlivé úkoly jsou ohodnoceny body. Nejvyšší počet bodů byl 146. Družstvo, které bylo na 1. místě, získalo 139 bodů. Na 3. místě se umístily 2 školy se stejným počtem bodů.

Soutěž se uskutečnila za podpory Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Autor: Zdeňka Galajdová | Počet přečtení: : 269x

Pokračování článku

Celkový počet článků: 442

1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15

Kontaktní informace

Základní škola Ostrava,
Gajdošova 9, příspěvková organizace

Gajdošova 9/388, 702 00 Ostrava
IČ: 61989088

tel.:596 627 610
email: reditelka@zsg.cz


Více informací najdete zde