Výpis všech článků

Anglický slavík 2018

22. května 2018 odpoledne se v hudebně naší školy konal již 20. ročník soutěže ENGLISH NIGHTINGALE. Jedná se o soutěž ve zpěvu anglických písní, která je určena pro žáky 6. – 9. tříd. Do soutěže se přihlásilo 16 ostravských škol, které „vyslaly“ své nejlepší zpěváky a zpěvačky. Soutěžili sólisté i hudební skupiny, a to ve dvou kategoriích. V 1. kategorii (6.–7. třída) soutěžily 3 skupiny a 7 jednotlivců. Ve 2. kategorii (8.–9. třída) soutěžilo 7 skupin a 7 jednotlivců.Během odpoledne jsme mohli slyšet zpívat celkem 54 dětí a další je doprovázely na kytary, klavír, ukulele, housle nebo rytmické nástroje. Do soutěže se ve skutečnosti zapojilo mnohem více dětí. Na jednotlivých školách probíhala školní kola a z každé kategorie se vybírali jen ti nejlepší. Děti se na soutěž pečlivě připravovaly a věnovaly nácviku spoustu času. A výsledek se dostavil. Pěvecké výkony byly opravdu skvělé! Porota to vůbec neměla jednoduché – nebylo snadné vybrat ty nejlepší.

Naši školu reprezentovaly žákyně Elizabeth Višovanová, Karolína Drlíčková, Petra Toldi, Lenka Kojdjaková a Eva Maria Uruba. Ve skupinách obsadily 1. místo. Blahopřejeme!

Soutěž se uskutečnila za podpory Statutárního města Ostravy.


Autor: Zdeňka Galajdová | Počet přečtení: : 336x

Pokračování článku

Schůzka zákonných zástupců budoucích prvňáčků 2018
Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme do naší školy v pondělí 25. června 2018 v 15. 30 hod. na setkání rodičů žáků budoucí první třídy.
Na programu bude seznámení s vzdělávacím programem školy, s organizací výuky, s potřebnými pomůckami, s přihlašováním dětí do školní družiny a s možností školního stravování. Budou Vám sděleny veškeré informace týkající se nástupu Vašeho dítěte do školy.
Těšíme se na setkání s Vámi i s Vašimi dětmi.

Mgr. Anna Krasulová, ředitelka školy

Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 138x

Pokračování článku

Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 350x

Pokračování článku

Zpravodajství z aktivity projektu CZ-PL spolupráce "Mezilidská komunikace - tváří v tvář bez internetu"

Zpravodajství z aktivity projektu CZ-PL spolupráce "Mezilidská komunikace - tváří v tvář bez internetu"Středa 16. 5. 2018
8:30 – Snídaně, švédské stoly, salámy, vajíčka, vaječina, párky, zelenina, corn flakes, mléko
9:00 – 13:00 - rozdělení do skupin, jízda na horských kolech, tance, natáčení videí na téma pobytu
13:00 – oběd, zeleninová polévka s krutony, kuřecí kousky s bramborem, okurka
13:30 – 14:30 – odpolední klid
14:30 – 17:30 – rozdělení do skupin, horolezecká stěna, tance, natáčení videí na téma pobytu
17:30 – 18:30 – všeobecná vybíjená, fotbal, volejbal
18:30 – večeře – palačinky s ovocem, švédský stůl (salámy, sýry, zelenina, pomazánky)
19:00 – 21:00 – večerní vycházka do mini ZOO Istebna
21:00 – 21.30 – deskové hry
21:30 – 22:00 – hygiena
22:00 - večerka


Fotografie na  zsg.rajce.idnes.cz/

Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 343x

Pokračování článku

Centrum Veronica Hostětín

Centrum Veronica HostětínDne 27. 4. jsme v rámci ozdravného pobytu navštívili ekologické centrum Veronica Hostětín s unikátní přírodní zahradou. Naši žáci si vyzkoušeli všechny aktivity, které zahrada nabízí. Zástupcům Ekotýmu (kteří byli s námi) navrhovali, které prvky se jim nejvíce líbí a které by také uvítali v naší školní zahradě. Jednoznačně vyhrál domeček z vrbového proutí. Následně jsme si prošli Šviháckou cestu, což byla hledačka po celé vesnici Hostětín, na jejímž konci byl ukryt poklad. Ekologické centrum je vyhlášené lisováním jablečného moštu, který jsme si před odjezdem zakoupili. Obec Hostětín je tak známá svým šetrným přístupem k životnímu prostředí a ekologickými projekty, že ji v roce 2010 navštívil anglický princ Charles.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 313x

Pokračování článku

Den Země na ozdravném pobytu

Den Země na ozdravném pobytuLetošní Den Země jsme prožili na ozdravném pobytu v překrásně rozkvetlé přírodě Bílých Karpat. Oslavy jsme si nechali až na úplný závěr dne. Nejstarší žáci nám přichystali táborák, u kterého jsme si společně o vzniku a významu tohoto celosvětového dne popovídali. Den Země 2018 byl věnován problematice plastů. Diskutovali jsme o dopadu přemíry plastového odpadu a o jeho předcházení. Jsme Ekoškolou, která dodržuje svůj Ekokodex nejen v prostorách školy. I zde, po příjezdu do hotelu, jsme navrhli vedoucím zaměstnancům, že chceme třídit odpad, což bylo mile uvítáno a umožněno. Debatu jsme prokládali „ekopísněmi“ (např. Medvědi nevědí).
Po úplném setmění jsme se vydali na procházku lesem k nejbližší sjezdovce. V tichosti jsme si sedli na horskou louku a sledovali hvězdy. Vnímali jsme zvuky noční krajiny. Pro děti se jednalo o úplně nový druh prožitku. Zpět k ohni šli žáci po dvojicích lesem sami. Zazpívali si poslední píseň a ve slavnostní náladě se vrátili do hotelu k ulehnutí.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 336x

Pokračování článku

Ředitelské volno 11. května 2018


Ředitelka školy vyhlašuje na pátek 11. května 2018 ředitelské volno.
Z organizačních  důvodů nebude škola ani školní družina v provozu.

Ve čtvrtek 10. května 2018 bude z organizačních důvodů výuka ukončena v 11. 40. Školní družina v tento den bude v provozu.
Autor: Mgr. Anna Krasulová | Počet přečtení: : 257x

Pokračování článku

Zpravodajství z ozdravného pobytu Valašské Klobouky hotel Jelenovská

Zpravodajství z ozdravného pobytu Valašské Klobouky hotel JelenovskáProgram dne pátek 27. 4. 2018

7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – salám, sýr, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 8:45 – úklid na pokojích, příprava na celodenní výlet
8:45 - 9:00 – ranní setkání v klubovně, seznámení s programem výletu, organizace odjezdu
9:30 – 16.00 - celodenní výlet – Eko centrum Hostětín, pracovní listy, Uherský Brod – Muzeum Jana Amose Komenského – výuková lekce Orbis Pictus, prohlídka Muzea a města, balíček s sebou – maso, houska, ovoce, oplatek, chléb se salámem
16:30 – 18:00 – sport v okolí chaty
18:00 – 18.30 - večeře – hovězí vývar s nudlemi, špagety s boloňskou omáčkou
18.30 – 19:30 - odpočinek na pokojích, osobní volno
19:30 – 20:00 – skupinová práce po třídních kolektivech, příprava programu na poslední večer
20:00 – 21:30 – zpěv s kytarou, promítání fotografií, filmová projekce
20.20 – 21.30: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerkaFotografie z ozdravného pobytu naleznete na zsg.rajce.idnes.cz/

Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 498x

Pokračování článku

Noc s Andersenem 2018

Noc s Andersenem 2018V letošním roce se svého výročí dočkal Čapkův pejsek a kočička, Foglarovy Rychlé šípy a Andersenův cínový vojáček. Právě na počest H. Ch. Andersena se již řadu let pořádá Noc s Andersenem pro všechny, kdo mají rádi knížky, rádi svůj volný čas naplňují četbou. I na naší škole si žáci 1. - 4. třídy mohli užít zábavy s již uvedenými hrdiny. Dne 23. 3. 2018 se sešli v odpoledních hodinách ve škole, aby plnili připravené úkoly – prvňáci se jako pejsek a kočička pustili do pečení, čtvrťáci hráli kvarteto s Rychlými šípy, všichni vyzkoušeli svůj čich a chuť, kreslili, vybarvovali, zahráli si pexeso na interaktivní tabuli, zazpívali si písně o pejscích a kočičkách… Když se setmělo, vydaly se děti tmavými chodbami školy hledat indicie. Pak následovala večeře, pohádka na dobrou noc a šup do spacáků… Po ranním budíčku a snídani došlo k předání pamětních pohlednic. „Andersenovci“ odcházeli domů spokojeni, šťastni. Mnozí se těší na příští rok.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 306x

Pokračování článku

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018Začátkem dubna probíhala po celé naší republice již tradiční dobrovolnická akce „Ukliďme Česko“. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Žáci VIII. ročníku ZŠ Gajdošova se k této výzvě přidali 5. dubna 2018. Pod vedením Mgr. Petra Kohúta provedli úklid v přilehlém parku Hlubina.
Jsme Ekoškolou (jedná se o mezinárodní program, který v ČR zaštiťuje vzdělávací centrum TEREZA) a mezi priority naší školy tedy patří environmentální výchova našich dětí. Proto se do akce „Ukliďme Česko“ vždy pravidelně zapojujeme.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 319x

Pokračování článku

OZDRAVNÝ POBYT V BÍLÝCH KARPATECH - VALAŠSKÉ KLOBOUKY, HOTEL JELENOVSKÁ

Vážení rodiče,
ve dnech 16. 4. – 29. 4. 2018 se žáci naší školy zúčastní ozdravného pobytu v hotelu Jelenovská, v obci Valašské Klobouky. V průběhu čtrnácti dnů budou mít Vaše děti zabezpečenou výuku, budou sportovat, chodit na výlety, získávat nové informace na exkurzích, poznávat Bílé Karpaty a hlavně budou v prostředí, kde si budou užívat přírody a čerstvého vzduchu. Hotel Jelenovská je umístěn nedaleko města Valašské Klobouky. Město leží v údolí říčky Klobučky na pomezí Bílých Karpat a Vizovických vrchů v severním cípu Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, která byla v roce 1996 zařazena na seznam biosférických rezervací UNESCO. V okolí města se nachází několik velmi cenných území s výskytem bělokarpatských orchidejí, například Dobšená, Bílé Potoky, Javorůvky nebo Ploščiny. Veškeré informace k pobytu poskytnou rodičům i žákům učitelé, kteří jsou na ozdravný pobyt vysláni. Adresa, kam můžete svým dětem napsat: Hotel Jelenovská, Jelenovská 099, 766 01 Valašské Klobouky

Mgr. Krasulová Anna
ředitelka školy
Autor: Mgr. Anna Krasulová | Počet přečtení: : 301x

Pokračování článku

Ekoškola - seminář dobré praxe

Ekoškola - seminář dobré praxeVe čtvrtek 5. 4. 2018 se zástupci Ekotýmu (Mgr. Jana Dvořáková, Barbora Takácsová, Martin Kneisl a Ondřej Weiss) zúčastnili celodenního semináře dobré praxe, který byl věnován tvorbě analýzy školy a následnému plánu činností. Jedná se o dva náročné kroky, které musí škola vytvořit v rámci projektu EKOŠKOLA. Akce probíhala pro Ekotýmy Moravskoslezského kraje v ZŠ Ostrava, Nádražní 117. Seminář byl rozdělen na dvě skupiny - zvlášť pracovaly děti, zvlášť dospělí. Lektoři přijeli z Prahy, jednalo se o zaměstnance vzdělávacího centra TEREZA. Nechyběla ani prohlídka školy, v rámci které mohli zájemci vyzkoušet i boxerský ring školy. Také nás zaujal zookoutek školy.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 343x

Pokračování článku

Vitamínový den

Vitamínový denVe čtvrtek 22. února 2018 se v naší školní jídelně konal „Vitamínový den“ určený pro žáky 1. i 2. stupně, který je součástí projektu „Ovoce do škol“. Tuto akci pro nás uspořádala společnost MK FRUIT ze Šumperka, která dodává do naší školy zdarma ovoce a zeleninu. Žáci si s dopomocí vykrojili, nazdobili a také snědli zdravé nepečené cukroví ze slunečnicových semínek a rozinek. Dále měli možnost vidět odšťavňování mrkve, výrobu banánového koktejlu, který mohli samozřejmě ochutnat a k tomu jim byla nabídnuta ještě jablečná šťáva bez konzervantů. Všem žákům i učitelům se tento den plný vitamínů velmi líbil a chutnal.
Autor: Mgr. Ivana Holušová | Počet přečtení: : 791x

Pokračování článku

Zápis do 1. ročníku 2018/2019
Zápis do 1. ročníku školního roku 2018/2019 se bude konat dne 9. dubna 2018 od 13.00 do 17.00 a 10. dubna 2018 od 13.00 do 16.00.

Den otevřených dveří se koná v úterý 27. března 2018 od 8.00 do 13.00.

Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 798x

Pokračování článku

Chytrolín 2018

Chytrolín 2018Zatímco v Pchjongčchangu probíhá zimní olympiáda, u nás ve školní družině v týdnu od 19. do 23. února děti zápolily v disciplíně, která ještě nikdy nebyla zařazena do žádných OH. Jedná se totiž o znalosti protikladů, přísloví a rčení. Titul „ Chytrolína“ získá vždy pouze jeden žák z ročníku. Žáci 1. a 2. třídy odpovídali ústně. Hodnotila se správnost a rychlost odpovědí. Žáci 3. a 4. třídy soutěžili písemnou formou. Vítězům blahopřejeme.
Chytrolíni
1. třída : Michal Štetiar
2. třída : Sebastián Horváth
3. třída : Edita Zbořilová
4. třída : Michaela Supová
Autor: Zdeňka Galajdová | Počet přečtení: : 950x

Pokračování článku

Vlastivědný kroužek

Vlastivědný kroužekPokusím se o malé ohlédnutí za činností Vlastivědného kroužku za posledních několik měsíců. Za pět let (tak dlouho náš kroužek ve škole existuje) jsme navštívili velké množství výstav a akcí. Asi nejlepším hodnocením je nejen vysoký počet přihlášených žáků, ale hlavně hojná účast na akcích. Pokud je venku špatné počasí, sejde se nás kolem dvanácti, někdy i více. Mnohem zajímavější a zábavnější jsou vycházky starou i současnou Ostravou. Například na cestě za Vánočním osvětlením Ostravy nás bylo 16.
Co mně osobně dělá radost, je skutečnost, že se našich toulek Ostravou pravidelně účastní i bývalí členové kroužku, žáci, kteří naši školu již dávno absolvovali.

Autor: Mgr. Jiří Rafaj | Počet přečtení: : 928x

Pokračování článku

Den otevřených dveří 27. 3. 2018

Kdy? Dne 27. března 2018 od 8:00 do 13:00 s možností nahlédnout do výuky
na 1. stupni.

Co nabízíme?
• kvalitní výuku ve škole rodinného typu
• od 1. ročníku výuku anglického jazyka
• od 4. ročníku výuku informatiky
• individuální přístup ke každému dítěti
• výuku s využitím interaktivních tabulí a počítačovou učebnu
• čističky vzduchu v každé třídě
• letní zahradní učebnu, zájmové kroužky
• soutěže pro ostravský region
• spolupráci s pedagogickou fakultou

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2018/2019 se koná 9. 4. 2018 od 13:00 - 17:00 hodin a 10. 4. 2018 od 13:00 - 16:00 hodin.

Autor: Mgr. Anna Krasulová | Počet přečtení: : 474x

Pokračování článku

Projekt Moderní Gajdoška

Od 1. září 2017 je na ZŠ Ostrava, Gajdošova 9, p. o. realizován projekt "Moderní Gajdoška" v rámci výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.
V rámci tohoto dvouletého projektu bude ve škole vedeno doučování žáků ohrožených školním neúspěchem, žáci budou mít možnost pracovat v Klubu zábavné logiky a deskových her a v Čtenářském klubu. Dalším cílem projektu je podpořit osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání v oblastech čtenářské gramotnosti a inkluze, tandemové výuky a vzájemné spolupráce pedagogů školy.
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 2287x

Pokračování článku

Vystoupení pěveckého sboru Gajdošík

Vystoupení pěveckého sboru GajdošíkČlenové pěveckého sboru Gajdošík, kteří jsou žáky ZŠ Ostrava, Gajdošova 9, rozdávali v adventním čase radost krásnými melodiemi. V úterý 5. 12. 2017 vystoupili se svým programem ve škole u vánočního stromečku. Přítomní rodiče, prarodiče, pedagogové i další hosté se zaposlouchali do tónů písní se zimní a vánoční tématikou. Ve středu 6. 12. 2017 potěšili mladí zpěváci svým zpěvem babičky a dědečky v Domě s pečovatelskou službou v Ostravě na Gajdošově ulici. Písně lidové i umělé byly prokládány mluveným slovem, básněmi i dopisem pro Ježíška. Koledy si s žáky zazpívali i všichni milí posluchači. Ve čtvrtek 14. 12. 2017 se z vánočního vystoupení budou radovat děti z MŠ Hornická.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 2033x

Pokračování článku

Závěrečné aktivity a taneční vystoupení účastníků projektu „Tanec bez hranic“

Závěrečné aktivity a taneční vystoupení účastníků projektu „Tanec bez hranic“

Závěrečné vystoupení v Ratiboři 
Dne 12. 12. 2017 vyvrcholil v polské Ratiboři (Raciborski Centrum Kultury) projekt přeshraniční spolupráce základních škol z městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a polské Ratiboři s názvem „Tanec bez hranic“, do kterého byla zapojena naše škola. Hlavním bodem závěrečného setkání byl slavnostní koncert, v rámci kterého během téměř dvouhodinového programu, 120 žáků zapojených škol předvedlo naučené české a polské lidové tance doprovázené zpěvem lidových písní. Společné vystoupení všech účastníků bylo důkazem toho, že projekt dokázal překonat geografické, jazykové i společenské a kulturní hranice obou států, vytvořil nová přátelství a obohatil účastníky o nové zážitky a zkušenosti.


 

Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 1895x

Pokračování článku

Výstava betlémů na radnici

Výstava betlémů na radniciDne 8. 12. 2017 se žáci VI. třídy zúčastnili prohlídky Výstavy betlémů v prostorách radnice Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na náměstí Dr. E. Beneše. Také žáci VI. třídy vyráběli betlémy a vánoční ozdoby a mohli shlédnout své práce vystavené veřejnosti. Výstava je velmi pěkně aranžovaná, žákům se líbila a svou přítomnost potvrdili zápisem do knihy hostů. Výstava je přístupná veřejnosti do 5. 1. 2018 a můžete zde shlédnout práce nejen našich žáků, ale také žáků základních a mateřských škol městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.
Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 1804x

Pokračování článku

Exkurze Ostravou

Exkurze OstravouV pátek 10. listopadu se žáci třetí třídy vydali na exkurzi Ostravou. Na tento den se celá třída začala připravovat už v průběhu měsíce října. Třeťáci totiž nebyli jen účastníky exkurze, ale na část cesty se každý z nich stal také průvodcem. Žáci byli rozděleni do dvojic a každá dvojice dostala za úkol zjistit důležité informace o konkrétním místě. Tyto informace jsme pak ve škole ještě doplňovali pomocí knižních i internetových zdrojů a následně jsme je zpracovali, obohatili o ilustrace k danému místu a společně jsme tak vytvořili „Průvodce Ostravou“.  Na trase exkurze jsme se zastavili například u Železničního muzea, Divadla Antonína Dvořáka, Domu umění, Ostravského muzea či u Divadla loutek. Naší poslední zastávkou byla Vyhlídková věž Nové radnice, kde jsme si jednotlivá místa naší trasy a celé krásné město prohlédli také z ptačí perspektivy. Přesto že počasí vypadalo ráno nejistě, déšť nás při našem putování nezastihl a my jsme si tak mohli celý den užít.

Autor: Mgr. Anna Stýblová | Počet přečtení: : 2268x

Pokračování článku

OSTRAVA 750!!!

OSTRAVA 750!!!
Dne 25. října 2017 proběhl na naší škole projekt Ostrava 750!!!, do kterého se zapojili žáci páté až deváté třídy. Každé třídě bylo přiděleno téma související s Ostravou, na němž pracovala pod vedením svého třídního učitele. Pátá třída měla za úkol porovnat současnou dopravu v Ostravě s dobou minulou, šestá třída se zabývala Ostravou jako městem sportu, sedmá třída se zaměřila na ostravskou kulturu a vzdělávání, osmá třída se vypořádavala s průmyslem v Ostravě a devátá třída se ponořila do ostravské historie. Díky projektu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o našem městě, a také jsme měli možnost ukázat naše kreativní dovednosti. Všichni jsme si užili pěkný den a už se moc těšíme se na další podobný projekt.

Autor: Mgr. Jana Kučeriková | Počet přečtení: : 2416x

Pokračování článku

Hrajeme si společně

Hrajeme si společně
Ve čtvrtek 12. 10. 2017 jsme se opět zapojili do celorepublikové akce 72 hodin, během které probíhají dobrovolnické činnosti, při kterých se pomáhá druhým, přírodě či okolí. Náš projekt jsme nazvali „Hrajeme si spolu“. Se žáky VIII. ročníku jsme navštívili seniory v blízkém domově s pečovatelskou službou. Donesli jsme jim obrázky, které vytvořily děti z 1. stupně. Strávili jsme milé odpoledne hraním her, které jsme si donesli, společným popovídáním. Akce měla velký úspěch na obou stranách. Zbavili jsme se některých vzájemných předsudků a z akce jsme odcházeli s pocitem příjemně strávených chvil.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 2710x

Pokračování článku

Čisté prostředí
Jediná škola, která má pro své žáky čističky vzduchu,
je naše škola.
Autor: Mgr. Anna Krasulová | Počet přečtení: : 1627x

Pokračování článku

Projekt Tanec bez hranic v Polsku

Projekt Tanec bez hranic v PolskuVeškeré fotografie z akce naleznete na zsg.rajce.idnes.cz/

Čtvrtek 5. 10.

Počasí nám sice nepřálo, nicméně dnes nám to nevadilo. Dopoledne jsme navštívili bazénové centrum, kde si to žáci užili a zrelaxovali, odpoledne probíhala výuka polských tanců, které naši žáci zvládli velmi dobře. Zítra dopoledne nás čeká balení a návrat domů do Ostravy.
8.00 budíček
8.30 snídaně, švédské stoly
9.00 – 9.30 úklid pokojů, příprava na bazén
10.00 – 12.30 dopolední program, návštěva bazénu, sauny, Zagróň
13.00 – 13.30 – oběd, vývar s nudlemi, brambory, kuřecí řízek, zeleninový salát
13.30 – 14.00 – odpolední klid
14.00 – 18.00 – výuka polských národních tanců
18.00 – 18.30 – večeře, palačinky s marmeládou, švédské stoly
18.30 – 20.30 – osobní volno
20.30 – 21. 00 – opakování českých tanců
21.00 – 22.00 – závěrečná diskotéka


Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 3227x

Pokračování článku

Ukliďme Česko

Ukliďme Česko
21. 9. 2017 se žáci VIII. ročníku pod vedením Mgr. Jany Dvořákové opět zapojili do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Vyčistili jsme od odpadků park Hlubina i přilehlé dětské hřiště. Objevili jsme černou skládku za sběrným dvorem, kde jsme kromě jiného našli také použité injekční stříkačky. Do akce jsme tedy zapojili i městskou policii, která si pro tento nebezpečný odpad přijela. Velmi nás překvapila návštěva štábu České televize, která 23. 9. 2017 odvysílala reportáž o našem úklidu ve Zprávičkách na Déčku: decko.ceskatelevize.cz/zpravicky
Všechny fotografie z akce jsou k zhlédnutí na našich FB stránkách: www.facebook.com/GEkoskola/
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 2906x

Pokračování článku

Slovo ředitelky 2017

Milí žáci, rodiče a přátelé školy,
vítám Vás po prázdninách na našich webových stránkách, kde se dozvídáte o naší škole mnoho zajímavých informací.

Nový školní rok zahájíme v pondělí 4. září 2017 v 8:00. Žáky přivítá náměstek primátora města Ostravy Mgr. Radim Babinec a pan Josef Sládek za zřizovatele obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Slavnostně mezi nás uvedeme a přivítáme prvňáčky. Svou přítomností je podpoří nejen rodiče, ale také žáci a pedagogové.

V době prázdnin jsme nezaháleli a pilně pracovali na vnitřních opravách školy. Neustále děláme vše proto, abychom Vám, našim žákům, vytvořili co nejlepší prostředí pro výuku a vzdělávání. Připravujeme pro Vás mnoho nových aktivit, ale i tradiční akce a osvědčené projekty.

Milí žáci, chceme, abyste se ve škole cítili co možná nejpříjemněji a nezapomeňte na naše osvědčené přísloví, které zní: „Učení je jako plavání proti proudu – ustaneš chvíli a vrátíš se o míli.“

Přeji Vám úspěšný školní rok a radost z výsledků svého učení.

Mgr. Anna Krasulová , ředitelka školy
Autor: Mgr. Anna Krasulová | Počet přečtení: : 1927x

Pokračování článku

Seznam pomůcek na školní rok 2017/2018

Vážení rodiče, děvčata a chlapci,

seznam pomůcek pro nový školní rok 2017/2018 naleznete v příloze tohoto článku.

Iva Senftová
Autor: PaedDr. Iva Senftová | Počet přečtení: : 3534x

Pokračování článku

Slavnostní udělení titulu EKOŠKOLA v Senátu ČR

Slavnostní udělení titulu EKOŠKOLA v Senátu ČRDne 22. 6. 2017 jeli zástupci Ekotýmu (Veronika Janostyaková, Karolína Drlíčková, Adam Roman) s Mgr. Janou Dvořákovou (koordinátorkou EVVO) a s paní ředitelkou Mgr. Annou Krasulovou do Prahy pro převzetí mezinárodního titulu Ekoškola. Celý program začínal ve Valdštejnské zahradě, kde jsme plnili zábavné úkoly. Následovala slavnostní část v Senátu ČR. Tituly byly předávány z rukou Jaromíra Jermáře, místopředsedy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, Jaroslava Fidrmuce, náměstka člena vlády, Lukáše Běhunčíka, zástupce společnosti IKEA Česká republika a Petra Daniše, ředitele vzdělávacího centra TEREZA. Popřál nám také senátor za náš obvod – Zdenek Nytra. Absolvovali jsme prohlídku Valdštejnského paláce. Zakončením slavnostních chvil byla plavba parníkem po Vltavě – pro nás všechny velmi krásný zážitek. Po vylodění jsme si prohlédli některé památky Prahy a znaveni, ale duchovně obohaceni jsme si odváželi titul i s vlajkou Ekoškoly domů – do Ostravy. Vlajka je závazkem pro naši další práci pro přírodu a svět kolem nás.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 1435x

Pokračování článku

Celkový počet článků: 442

1 2 [3] 4 5 6 7 ... 15

Kontaktní informace

Základní škola Ostrava,
Gajdošova 9, příspěvková organizace

Gajdošova 9/388, 702 00 Ostrava
IČ: 61989088

tel.:596 627 610
email: reditelka@zsg.cz


Více informací najdete zde