Výpis všech článků

Po stopách Karla IV. - exkurze do Prahy

Po stopách Karla IV. - exkurze do PrahyStředa 18. 5. 2016 byla pro některé žáky 8. a 9. třídy skutečným zážitkem. Podnikli jsme výzkumnou výpravu a předmětem našeho bádání byl Karel IV. jako stavitel Prahy. Vše začalo brzy ráno na ostravském nádraží Svinov, do Prahy jsme dojeli před desátou hodinou. Bylo nám jasné, že máme pouze sedm a půl hodiny čistého času, abychom zvládli množství památek a pamětihodností, a tak jsme neotáleli a naše první cesta vedla metrem a tramvají na Pražský hrad. Vstupenka nám umožňovala navštívit expozici Příběh starého hradu, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku, obrazárnu Pražského hradu, Prašnou věž a katedrálu sv. Víta. Zdaleka jsme všechno nestačili projít, bolely nás nohy, ale hlavně jsme už měli hlad. Cestou na Nový Smíchov (hurá! oběd!) jsme ještě navštívili chrám Panny Marie Vítězné s legendárním Pražským Jezulátkem. Hodiny neúprosně ubíhaly. Nabrali jsme kurz hlavní nádraží, ale nevynechali jsme Kampu, Karlův most, výstup na Staroměstskou mosteckou věž, Celetnou ulici, Filozofickou fakultu UK ani Staroměstský orloj. Putování jsme zakončili na Václavském náměstí pod ocasem, tedy přesněji u Myslbekova pomníku svatého Václava před Národním muzeem. Následovala malá projížďka metrem a cesta vlakem domů, do Ostravy. Po celou dobu nám počasí přálo, pan učitel Jiří Rafaj nás fundovaně zasvěcoval do všech historických zajímavostí a paní učitelka Jolana Buksová na nás laskavě dohlížela, hlavně aby nám neujel vlak. Exkurze se všem líbila!
Autor: PaedDr. Jolana Buksová | Počet přečtení: : 567x

Pokračování článku

Anglický desetiboj 2016
Odpoledne 24. května 2016 se sešly v naší škole děti z 12 ostravských škol, aby porovnaly své vědomosti v soutěži Anglický desetiboj.
Projekt Anglický desetiboj je určen pro žáky třetích tříd všech základních škol v Ostravě. Tato soutěž má na naší škole dlouholetou tradici. V tomto školním roce je to již 18. ročník. Všichni soutěžící prokázali výborné znalosti z anglického jazyka. Bylo vidět, že je tento předmět baví a mají o něj zájem. Pohoda a nadšení vládlo po celou dobu soutěže. Pro všechny to bylo opravdu příjemně strávené odpoledne.
Anglický desetiboj je vědomostní soutěž pro žáky 3. tříd. Tříčlenná družstva plní 10 úkolů, které jsou podány přitažlivou formou – pomocí křížovek, rébusů, doplňovaček apod. Jednotlivé úkoly jsou ohodnoceny body. 
Autor: Zdeňka Galajdová | Počet přečtení: : 518x

Pokračování článku

Den matek

Den matekI v letošním roce jsme maminkám, tetičkám i babičkám připravili dárek k jejich svátku – Dni matek.  Pozvali jsme je do naší školy, kde jsme jim zazpívali, zatancovali, ale i zahráli divadlo. Každé mamince jsme předali malý „rukodělek z papíru“. Na tvorbě programu se podílely děti z pěveckého sboru, flétnového kroužku i školní družiny a jejich paní učitelky  a paní vychovatelky. Všichni účinkující měli velkou trému a obavy, aby se maminkám jejich dárek líbil. Statečně předvedli svá vystoupení a odměnou jim byl potlesk jejich nejbližších. Děkujeme, maminky, a hodně štěstí k vašemu svátku.
Autor: PaedDr. Jolana Buksová | Počet přečtení: : 684x

Pokračování článku

Projektový den Karel IV.

Projektový den Karel IV.V pátek 13. 5. 2016 se žáci 2. stupně zaměřili na Karla IV. a jeho dobu. Důvodem bylo 700. výročí jeho narození, které si letos v květnu připomínáme. Projektový den začal ve všech třídách stejně: brainstormingem, uvědoměním si nových poznatků, krátkými filmy o Karlu IV., vyplňováním pracovních listů a zpětnou vazbou v podobě pětilístku. V dalších hodinách už se náplň jednotlivých tříd lišila. Šesťáci se zaměřili na život Karla IV. – společně vytvořili krásný a přehledný rodokmen. Úkolem sedmáků bylo zjistit, jaký přínos měla vláda Karla IV. pro Čechy. Osmá třída podrobněji zkoumala stavby vybudované v době Karla IV., především pak na ty, které nechal Karel IV. postavit nebo s jejichž stavbou započal. A téma pro deváťáky znělo: Karel IV. v literatuře – zaměřili se na české prozaiky, básníky i dramatiky, vybírali zajímavá díla, texty a citáty z knih. Všichni se zadaných úkolů zhostili s nadšením, zápalem a téměř detektivní zarputilostí. A výsledek se dostavil. Čtyřhodinová práce všech žáků je vystavena ve školní Galerii na chodbě – ve formě čtyř velkých plakátů. Už se těšíme na další zajímavý projektový den!
Autor: PaedDr. Jolana Buksová | Počet přečtení: : 549x

Pokračování článku

Exkurze do Železničního muzea v Ostravě

Exkurze do Železničního muzea v OstravěTak to jsme ještě spolu s dětmi nikdy nepodnikli. Minulý týden, ve čtvrtek 12. 5. 2015 jsme uskutečnili spolu s dětmi druhé a třetí třídy návštěvu Železničního muzea v Ostravě. Vrátili jsme se o několik desítek let zpátky do minulého století a zjistili jsme, jakými vlaky naši praprarodiče jezdili. Všechny děti nejvíce zaujaly miniaturní vláčky a lokomotivy, mohly je vyzkoušet. Postavit si vlastní železnici a vyhrát si do libosti. Náš průvodce byl velmi trpělivý a zodpověděl dětem všechny dotazy, nechyběly kvízové otázky. Děti fascinovaly všechny páky a páčky, telegraf i dobový telefon, vyfotografovaly se v uniformě výpravčího. Trenažér lokomotivy a možnost řídit lokomotivu jako strojvedoucí měl největší úspěch. Na závěr nechyběl nákup pohlednic a upomínkových předmětů. Žáci si nejvíce kupovali píšťalky, vraceli jsme se do školy s veselou, pískali jsme na celou Ostravu. Určitě navštivte toto zajímavé muzeum v centru Ostravy a užijte si ho jako my!
Autor: Mgr. Margit Lazarová | Počet přečtení: : 507x

Pokračování článku

Anglický slavík 2016

Anglický slavík 20163. května 2016 se v hudebně naší školy konal již 18. ročník soutěže ENGLISH NIGHTINGALE. Jedná se o soutěž ve zpěvu anglických písní, která je určena pro žáky 6. – 9. tříd. Do soutěže se přihlásilo 11 ostravských škol, které „vyslaly“ své nejlepší zpěváky a zpěvačky. Soutěžili sólisté i hudební skupiny, a to ve dvou kategoriích. V 1. kategorii (6.–7. třída) soutěžilo 6 skupin a 4 jednotlivci. Ve 2. kategorii (8.–9. třída) soutěžilo 5 skupin a 4 jednotlivci. Během odpoledne jsme mohli slyšet zpívat celkem 52 dětí a další je doprovázely na kytary, klavír, housle či flétnu. Do soutěže se ve skutečnosti zapojilo mnohem více dětí. Na jednotlivých školách probíhala školní kola a z každé kategorie se vybírali jen ti nejlepší. Děti se na soutěž pečlivě připravovaly a věnovaly nácviku spoustu času. A výsledek se dostavil. Pěvecké výkony byly opravdu skvělé! Porota to vůbec neměla jednoduché – nebylo snadné vybrat ty nejlepší. Naši školu v soutěži reprezentovala hudební skupina dívek Lenka Kojdjaková (5. třída), Eva Maria Uruba (5. třída) a Elizabeth Višovanová (7. třída), na flétnu je doprovázel Ondřej Weiss (6. třída). Tato hudební skupina obsadila ve své kategorii 1. místo. Blahopřejeme!
Soutěž se uskutečnila za podpory Statutárního města Ostravy.
Autor: Zdeňka Galajdová | Počet přečtení: : 825x

Pokračování článku

Barvy, světlo, stín

Barvy, světlo, stínV pátek 29. dubna 2016 se žáci třetí třídy vydali do Světa techniky. Čekal je výukový program o barvách, světle i stínu, který byl hrazen Magistrátem města Ostravy. V prostorném sále se děti dozvěděly informace o barvách světla, duhy, experimentovaly s průchodností světla skrze různé předměty. Barevnými světýlky míchaly barvy na plátně, díky světelným paprskům vytvářely svými prsty stíny ztvárňující různá zvířata. Nejvíce si užily bublinkové akce. Holky i kluci chytali bublinky a pod ultrafialovým osvětlením vypadali jak po malování bytu fosforeskující zelenou. Při prohlídce světelné expozice jsme byli osloveni, abychom asistovali při natáčení televize na výstavě k 60. výročí vysílání ostravského studia. Nabídku jsme neodmítli, a tak jsme měli možnost si prohlédnout kulisy, kostýmy, předměty z mnoha známých televizních pořadů. Návštěvu Světa techniky jsme ukončili prohlídkou oddělení o přírodě, zvířatech a člověku, kde jsme si vytvořili společné „selfíčko“.
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 567x

Pokračování článku

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Žáci V. a VII. třídy se zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů, kola městských obvodů dne 26. 4. 2016. Soutěž se konala na dopravním hřišti při  ZŠ a MŠ Ostrava-Hrabůvka, A.Kučery. Žáci soutěžili ve čtyřech disciplínách: testech ze zdravovědy, jízdě zručnosti, testech z pravidel silničního provozu a z jízdy na dopravním hřišti. Soutěž byla náročná a dokonale prověřila znalosti a schopnosti našich žáků. Všechny účastníky chválíme za jejich snahu a výkony na dopravním hřišti. Družstvo VII. tř. postupuje do městského (krajského) finále soutěže, za což jim blahopřejeme.
Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 552x

Pokračování článku

Roboti v našem životě

Roboti v našem životěŽáci 6. ročníku se zúčastnili vzdělávacího programu robotiky ve Světě techniky. Během výukové lekce se seznámili s tím, kde všude se mohou s roboty setkat, co to vlastně robot je a jakým způsobem funguje. Ve skupinkách si sestavili své vlastní roboty z Lega a také si je naprogramovali tak, aby plnili dané zadání. Akce byla financována Magistrátem města Ostravy.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 764x

Pokračování článku

Den Země

Den ZeměDne 22. dubna probíhal na naší škole projektový den Den Země. Účastnily se jej všechny třídy. Naši prvňáčci celé dopoledne ve škole věnovali motýlům. Shlédli dokumentární pohádku, vyráběli modrásky očkované, pomocí plastelíny a listů trávy názorně vytvářeli vývoj motýla a nakonec vyletěli ven a zahráli si na housenky a následně na motýly. Žáci 2. až 9. ročníku se účastnili Dne Země v Komenského sadech v centru Ostravy. Tuto akci pořádala Ostravská univerzita a Středisko volného času na Ostrčilově ulici. V prostorách parku byla rozmístěna stanoviště s tématikou environmentální problematiky. Žáci vyplňovali, dle získaných informací, pracovní listy, které byly následně slosovány o ceny. A opravdu některé naše děti vyhrály. Aby nebylo informací mnoho, probíhal také doprovodný sportovní a zábavný program.
Všechny fotografie z akce jsou k zhlédnutí na našich FB stránkách:www.facebook.com/GEkoskola/
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 525x

Pokračování článku

Hasičské muzeum

Hasičské muzeumV sobotu 23. dubna 2016 se uskutečnila exkurze do Hasičského muzea v Ostravě. Akci pro žáky naší školy pořádala rodičovská iniciativa. Dvacítka dětí v doprovodu maminek i tatínků vyrazila od školy směr Přívoz. V muzeu nás přivítal průvodce, bývalý člen hasičského sboru. Prohlédli jsme si modely hasičských aut, staré uniformy a přilby, rozezvučeli sirény. Do dalších výstavních prostor sjel průvodce po hasičské tyči, my došli po svých. Ale sklouznutí po hasičské tyči jsme si mohli vyzkoušet. Mnozí zápasili se strachem, ale nakonec neodolali. Prohlídku jsme zakončili nákupem suvenýrů. A protože nám počasí přálo, vydali jsme se na cestu domů pěšky, procházkou kolem řeky Ostravice. Odměnou pro všechny byla výborná zmrzlina, na které si malí i velcí pochutnali. Děkujeme RI a ptáme se: Kam vyrazíme příště?
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 677x

Pokračování článku

Ostrčilka´s Underground 2016

Ostrčilka´s Underground 2016Žáci naší školy se dne 14. 4. 2016 zúčastnili soutěže „Ostrčilka´s Underground“, kterou pořádá ZŠ Ostrčilova. Týkala se tento rok reálií Velké Británie a USA. Soutěžilo se ve vědomostních úkolech, kde se prověřovaly jejich znalosti o daných zemích a také  v dovednostních úkolech. Žáci se například vydali po stopách Michaela Jordana a házeli na basketbalový koš, někteří dokonce zkusili těžší variantu se zavázanýma očima, vyráběli si havajskou sukýnku a tancovali tanec Hula-hula nebo zpívali známé populární písně od Adele nebo Pharrella Williamse. Gratulace patří jednomu z družstev, a to ve složení Petra Toldi, Elizabeth Višovanová, Veronika Janostyaková a Pavlína Korandová, které se umístilo na krásném třetím místě. Všem účastníkům ale děkujeme za aktivní účast a věříme, že si toto dopoledne hlavně užili spoustou zábavných činností v anglickém jazyce.
Autor: Mgr. Hana Vavrušová | Počet přečtení: : 544x

Pokračování článku

"Ukliďme svět, ukliďme Česko"

"Ukliďme svět, ukliďme Česko""Ukliďme svět, ukliďme Česko" je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. My, žáci VIII. a IX. ročníku naší školy jsme se k této akci přidali v pátek 15. 4. 2016. Společně, pod velením Mgr. Jany Dvořákové, jsme uklidili park Hlubina a prostory přilehlého fotbalového hřiště. Zde, za plotem objektu, jsme objevili bohatou černou skládku. Nebylo v našich silách ji celou vyklidit, ale i přesto byla akce úspěšná. Vše, co se dalo ze skládky vytahat, skončilo v nejbližších kontejnerech.
Všechny fotografie z akce jsou k zhlédnutí na našich FB stránkách: www.facebook.com/GEkoskola/


Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 390x

Pokračování článku

Jarní tvořivé dílny 2016

Jarní tvořivé dílny 2016Jednoho březnového, předvelikonočního odpoledne se tělocvična naší školy proměnila v jarní tvořivou dílnu. Studenti Střední zahradnické školy v Ostravě se stali " vyučujícími" a my ostatní jejich žáky. Pod jejich vedením jsme vytvořili nádherné výrobky. Součástí této dílničky byla i prodejní výstava práce studentů. Mnozí z nás využili této nabídky a koupili si zajímavé kreativní předměty určené k velikonoční výzdobě.
Bylo moc prima strávit pěkné odpoledne s dětmi, jejich rodiči a vidět radost v očích a tvořivé zapálení nás všech.
Autor: Yweta Křížková | Počet přečtení: : 570x

Pokračování článku

Noc s Andersenem 2016

Noc s Andersenem 2016Nebyl to žádný apríl. 1. dubna 2016 se opravdu žáci 1. – 5. třídy sešli ve škole se svými třídními učitelkami, aby prožili další úžasnou Noc s Andersenem. V letošním roce jsme si připomněli mnohá výročí – Andersenova mořská víla slavila 180 let, naše česká filmová 40.
narozeniny, Zdeněk Svěrák krásné osmdesátiny, Jan Vodňanský o 5 let méně, vzpomenuli jsme Miloše Macourka (od jeho narození uplynulo již 90 let). Ve všech úkolech, do kterých se děti s chutí pustily, se objevovaly malé mořské víly, postavičky z knížek Miloše Macourka. Zpívali jsme a poslouchali písně Zdeňka Svěráka i Jana Vodňanského. Děti svou návštěvou potěšila paní ředitelka. Zajímala se, co děti dělají, jak umí pracovat na interaktivní tabuli, jak se jim nocování ve škole líbí. Nechyběla ani večerní cesta setmělou školou a hledání otázek, po jejichž zodpovězení získaly děti potřebná písmenka k vyřešení tajenky. Všichni zúčastnění si užili i chvíle legrace, odpočinku a hodování u společně prostřených stolů. Spokojeni, plni zážitků si kluci i holky zalezli do svých spacáků a nechali si zdát pohádkové sny – třeba i o tom, jaká bude příští Noc s Andersenem…
Autor: Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 846x

Pokračování článku

Velikonoční turnaj

Velikonoční turnajPřed Velikonocemi poměřili svou sílu, zdatnost a schopnosti žáci 1. stupně. Dne 22. 3. 2016 se velikonočního klání účastnili žáci 1., 2. a 3. třídy. Ve smíšených družstvech se snažili co nejlépe zvládnout úkoly, které voněly velikonoční tématikou: s ozdobenými kraslicemi běželi slalom, procházeli s pomlázkou bludištěm, skládali velikonoční pohlednice, snažili se zapamatovat mnoho velikonočních předmětů. Když se sečetly všechny body, vítěz byl jasný – stali se jím žáci 1. družstva (Dan, Denisa, Míša, Lucie, Samuel, podívejte se na fotografie). Ve stejný den soutěžili i žáci 4. a 5. třídy. V tělocvičně uspořádali turnaj v přehazované. Sportovní pole nejlépe ovládlo smíšené družstvo čtvrťaček - Denisa, Julie s Klárou a páťaček - Veronika, Radka s Evou. U kluků kralovalo družstvo v tomto složení: Adam, Luciano a Jakubové ze čtvrté třídy s Richardem a Jakubem z páté třídy. Následující den 23. 3. 2016 pokračovaly velikonoční turnaje na II. stupni. Ráno nastoupili chlapci do florbalového turnaje v šesti týmech. Všichni bojovali v duchu fair-play, atmosféra zápasů byla perfektní. A jak turnaj dopadl? Na prvním místě se umístil tým FC Barcelona ve složení Čonka R., Polhoš, Pospíšil, Prieboj, na druhém místě Gangsteři ve složení Josifidis, Kupka, Kunštatský, Holub a na třetím místě se umístil tým Gitano star: Kaláy, Tišer, Schwarz a Smělík. Po chlapcích se utkaly dívky v turnaji v přehazované. Nastoupilo pět týmů. Všechny děvčata se aktivně zapojily. A jak turnaj dopadl? Na prvním místě se umístil tým Broskve: Wrhelová, Janostyaková, Hlaváčková, Nárožná N., Nárožná A., Středová, Rusková. Na druhém místě se umístil tým Citróni a na třetím tým Oranges. Všechny žáky a žákyně chci ještě jednou pochválit za aktivní přístup k turnaji a skvělou atmosféru v průběhu turnaje. Předvelikonoční sportovní atmosféru jsme si všichni užili.
Autor: Mgr. Petr Kohút, Mgr. Lenka Báborová | Počet přečtení: : 562x

Pokračování článku

Výsledky sběrové akce
V úterý a ve středu 22. 3. a 23. 3. 2016 probíhala na naší škole sběrová soutěž. Celkem se vysbíralo 511 kilogramů papíru.


Pořadí tříd i jednotlivců viz pokračování článku.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 415x

Pokračování článku

Vlastivědná exkurze 5. třídy

Vlastivědná exkurze 5. třídyV pondělí 14. března 2016 jsme se vypravili na vlastivědnou exkurzi. Cílem byla Nová ostravská radnice a radniční věž. Hned ve vstupní hale se nás ujal průvodce Kuba a vyprávěl zajímavosti o historii a vzniku Ostravy, ale zaměřil se hlavně na radniční budovu. Potom nás provedl místnostmi, které běžně nejsou veřejnosti přístupné: Svatební místnost, Zasedací místnost zastupitelstva, Zasedací místnost rady města a místnost s kulatým stolem. Některé informace byly pro nás nové, například počet ostravských městských obvodů, ale někdy jsme průvodce Kubu překvapili dobrými znalostmi, třeba co patří mezi symboly státní moci. Za odměnu jsme se mohli svést výtahem páternoster, což bylo opravdu velké dobrodružství. A teď už nás čekala jen vyhlídková věž, na tu jsme se těšili nejvíc. Počasí nám přálo a byl krásný výhled. Dověděli jsme se, že díky 86 m vysoké věži se radnice stala nejvyšší radniční budovou v České republice a že radnice je zároveň největší radniční komplex v zemi.
Už se těšíme na další vlastivědnou výpravu.

Autor: PaedDr. Jolana Buksová | Počet přečtení: : 453x

Pokračování článku

Měření krevního tlaku

Měření krevního tlakuDne 3. 3. 2016 proběhla na naší škole preventivní akce: Měření krevního tlaku u žáků druhého stupně. Akce se zúčastnilo 75 žáků. Krevní tlak je jednou ze základních fyziologických funkcí, jehož normální funkce je pro zdravý život velmi důležitá. Normální krevní tlak je 120/80 Torr, u dětí školního věku cca 110/70 Torr. Pokud jsou u dítěte zjištěny trvale vyšší hodnoty krevního tlaku, narůstá riziko vzniku srdečních chorob do 50 let až
čtyřnásobně. Krevní tlak mění počasí, fyzická námaha, stres, fyzická kondice, únava, teplota, spánek, pitný režim a dokonce i rozdílné polohy těla. Měření u žáků šestých až devátých tříd prováděly žákyně 3. ročníku SŠ AHOL, oboru Ošetřovatel. U pěti žáků z celkového měření byly zjištěny
vyšší hodnoty-hypertenze. Žákům bylo nabídnuto kontrolní přeměření a doporučeno režimové opatření.
Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 494x

Pokračování článku

Sto děl Galerie výtvarných umění v Ostravě

Sto děl Galerie výtvarných umění v OstravěVe dnech 7. 3. a 10. 3. se žáci VIII. tř. a IX. tř. zúčastnili interaktivní prohlídky výstavy Sto děl z Galerie výtvarného umění v Ostravě, která je koncipována k 90. výročí založení galerie. Program představil výběr z kolekce evropského a českého umění od roku 1500 až do 90. let 20. století. Program pro žáky se skládal z interaktivní prohlídky a tvořivé části, v níž jsme se ponořili do světa barev, tvarů, příběhů a formou dokreslované koláže si každý vytvořil vlastní obraz. Výstava Sto děl z Galerie výtvarného umění v Ostravě představuje umělecká díla v jejich zlomových obdobích a vývojových proměnách. Výstava, která je koncipována k 90. výročí založení galerie, představuje reprezentativní vzorek z kolekce evropského a českého umění. Výběr má upozornit na pestrost a uměleckou kvalitu sbírek. Před kurátory stál nelehký úkol vybrat kolekci z více než dvaceti tisíc děl. V konečném výběru jsou proto zastoupena především sochařská a malířská díla, přestože galerie spravuje i kvalitní sbírku grafických listů. Program byl pro žáky velmi zajímavý, přínosný a obohacující.
Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 1146x

Pokračování článku

Pasování na čtenáře

Pasování na čtenářeV pátek 4. 3. navštívili žáci 1. třídy knihovnu v Mariánských Horách. Seznámili se s trpaslíkem Nezbedou, který je přivítal po „nezbedovsku“. Jak? No prostě tak, jak napovídá jeho jméno (křičel, běhal, rozhazoval věci a hlavně vyhazoval knihy z polic!!!). Žáci pak za pomoci a instrukcí
velitele trpaslíků, a také s pomocí chtějícího trpaslíka Nezbedy se polepšit, dávali věci do pořádku, hledali písmenka, řadili pohádkové postavičky do polic, řešili křížovku atd. Po splnění úkolů byli žáci pozvání do „Trpasličí sluje“, kde viděli postýlku trpaslíka Nezbedy, poslechli si také jeho nejoblíbenější pohádku, s jejíž pomocí vyluštili tajenku. Jako odměna jim byla předána trpasličí čepice s iniciálou, díky níž se stali pomocníky trpaslíků a ochránci knih. A co trpaslík Nezbeda? Polepšil se? Na to se už musíte zeptat dětí .
Nakonec byli dobrovolníci pasování na čtenáře a byla jim předána čtenářská průkazka s drobnými předměty. Dětem se v knihovně moc líbilo, a proto jim přeji, ať mají knihy rády a s nadšením v nich listují a čtou.
Autor: Mgr. Kateřina Sněhotová | Počet přečtení: : 520x

Pokračování článku

Sběrová akce
GEkotým pořádá soutěž ve sběru starého papíru.

Sběrový papír přineste ve dnech 22. a 23. března 2016, kdy bude ke škole přistaven kontejner. Papír je možno odevzdat před vyučováním přímo u kontejneru.

Nejlepší sběrači budou odměněni.
Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: : 402x

Pokračování článku

Exkurze do OZO Ostrava

Exkurze do OZO OstravaV pátek 12. 2. 2016 uskutečnili žáci 2. a 3. třídy exkurzi do OZA Kunčice. Již časně ráno byl přistaven autobus, kterým děti bezpečně odjely do OZA v Kunčicích. Tam následoval 2hodinový program, který probíhal zábavnou formou a děti informoval, jak mají třídit odpad. Děti se seznámily se skřítky – Plasťákem, Sklenářem a Papírákem, nechyběl ani skřítek Směsák. Teď už od nich bezpečně ví, do kterého kontejneru co patří. Děti chtějí chránit přírodu a mít pěkné životní prostředí. Nedovolí obru, který žije na skládkách, aby ho ničil. Děti soutěžily ve skupinách a získávaly body, na závěr výtvarně ztvárnily skládkového obra. Napětí vzrůstalo, body byly sečteny a vyhlášeny výsledky. Všechny družstva dostaly pěkné dárečky a vy se mrkněte na fotky, jak vše probíhalo a dopadlo!
Autor: Mgr. Margit Lazarová | Počet přečtení: : 577x

Pokračování článku

Informace o jarních prázdnináchVe dnech 22. 2. - 26. 2. 2016 jsou jarní prázdniny.
Autor: Mgr. Anna Krasulová | Počet přečtení: : 394x

Pokračování článku

Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěžeV úterý 9. 2. 2016 se uskutečnilo na ZŠ Gajdošova školní kolo recitační soutěže. V prostorách hudebny se sešlo 22 soutěžících nižšího a vyššího stupně. V porotě zasedla paní učitelka Buksová, Černá a Lazarová, která soutěž uváděla. Žáky přišli podpořit i rodinní příslušníci a nechyběla ani paní ředitelka Krasulová.
A jak to všechno dopadlo? První místo v jednotlivých kategoriích vyhráli tito žáci:
Eva Rožańská (2. tř.), Lenka Kodjaková (5. tř.), Elizabeth Višovanová (7.tř) a Denisa Hlaváčková (9. tř.).
Tito žáci postupují do dalšího kola a budou reprezentovat naší školu.Všem soutěžícím gratulujeme! Nechybělo ani malé občerstvení, sladkost a diplom pro všechny.Děkujeme paní učitelce Báborové, že celou atmosféru soutěže zachytila svým fotoaparátem, a že můžete i vy nahlédnout, jak vše probíhalo.
Milí recitátoři, tak zase za rok na viděnou v naší škole.
Autor: Mgr. Margit Lazarová | Počet přečtení: : 705x

Pokračování článku

Recitační soutěž 2016V úterý 9. 2. 2016 v 13.00 hodin se uskuteční na naší škole školní kolo v recitační soutěži.

Žáci budou soutěžit ve čtyřech kategoriích, nižší a vyšší stupeň. Každý žák si mohl vybrat

báseň dle vlastního výběru. Všem soutěžícím držíme palce a přejeme postup do dalšího kola.

Všechny čeká sladká odměna a diplom za recitaci. Nebude chybět ani malé občerstvení

a dobrá nálada. Recitace proběhne v hudebně.
Autor: Mgr. Margit Lazarová | Počet přečtení: : 415x

Pokračování článku

Zápis do 1. ročníku 2016/2017
Výsledky zápisu do 1. třídy školního roku 2016/2017

naleznete   
na úřední desce školy.
Autor: Iva Senftová | Počet přečtení: : 419x

Pokračování článku

Živá knihovna povolání

Živá knihovna povolání„Živá knihovna povolání“ 20.1.2016. DOV, VELKÝ SVĚT TECHNIKY. Akce pro žáky IX. tříd základních škol. V areálu Velkého světa techniky měli žáci připraveny prezentace středních škol a praktické ukázky různých druhů povolání, např. policista, hutník operátor, strojvedoucí, obráběč kovů, chemický laborant, svářeč, programátor, projektant a jiné. Žáci si nejen mohli projít tyto jedinečné prostory a stálou expozici, ale také se zastavit u jednotlivých povolání.
Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 715x

Pokračování článku

Řemeslo má zlaté dno 2016

Řemeslo má zlaté dno 2016„ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO“ 20. 1. 2016, K-TRIO Ostrava Hrabůvka. Soutěž v praktických dovednostech pro žáky základních škol IX. tříd, ve spolupráci s učilišti a středními školami. Žáci IX. třídy, soutěžili na 18 stanovištích. Byli rozděleni do dvou družstev a na jednotlivých místech si vyzkoušeli např. sestavit elektrický obvod, zabít kovářské hřebíky do podkovy, zaparkovat model traktoru na DO, orýsovat a vystřihnout výrobek z plechu, uvázat květinovou dekoraci, míchat nápoje, upéct palačinku, test ze zdravovědy atd.. Dámy se nechaly na závěr učesat, nalíčit a profesionálně vyfotit. Chválím všechny žáky, kteří reprezentovali naší školu a to úspěšně. 4. místo bylo velkým úspěchem a zároveň odměnou.
Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: : 576x

Pokračování článku

Zápis do I. ročníku 2016/2017


Zápis do I. třídy proběhne v pondělí 18. ledna a v úterý 19. ledna 2016 od 12.00 do 17.00. K zápisu se dostaví děti narozené od 1. 9. 2009 do 31. 8. 2010. Zákonní zástupci s sebou přinesou svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

V úterý 12. ledna 2016 od 9.00 do 16.00 si rodiče i budoucí prvňáčci mohou prohlédnout školu a nahlédnout do výuky na Dni otevřených dveří.

Přijďte, jste srdečně zváni.

Vedení školy
Autor: Iva Senftová | Počet přečtení: : 480x

Pokračování článku

Celkový počet článků: 442

1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 15

Kontaktní informace

Základní škola Ostrava,
Gajdošova 9, příspěvková organizace

Gajdošova 9/388, 702 00 Ostrava
IČ: 61989088

tel.:596 627 610
email: reditelka@zsg.cz


Více informací najdete zde