Srdce s láskou darované

Do soutěže „Srdce s láskou darované“ jsme se zapojili, protože naše děti rády dělají radost lidem, kteří to nemají v životě jednoduché. Již o Vánocích jsme se zapojili do projektu „Ježíškova vnoučata“, kdy jsme nejen obdarovali jednoho ze seniorů, ale děti také nakreslily obrázky, aby senioři o Vánocích nebyli sami a měli trochu radosti. Proto nám přišlo jako dobrý nápad zapojit se do této soutěže.
Při představování soutěže bylo žákům sděleno, že si musí vybrat někoho, koho by chtěli obdarovat.
Padaly nejrůznější nápady, pak ale jedna žákyně navrhla, když to vyrábí děti, tak by bylo pěkné darovat to dětem. Žáky jsme nechali přemýšlet, jakým dětem by to chtěli dát a nakonec se všichni shodli, že to chtějí dát dětem, které nemůžou chodit do školy, protože jsou nemocné. Když jsme se ptali jak nemocné, tak prý „ taková ta nemoc, kdy vám padají vlasy z hlavy“. V tu chvíli jsme věděli, že cíl je jasný. Budou to děti, které trpí onkologickým onemocněním.
Ptali jsme se dětí, jestli ví, co tohle onemocnění znamená a co to znamená pro tyto děti. Byli jsme překvapené, že věděly. Sice ne moc, ale měly malý přehled, co všechno to může být. Následnou hodinu jsme věnovali povídání si o těchto nemocech. Jak se léčí a jak je nejen pro děti, ale i pro dospělé důležitá podpora a pocit, že je někdo má rád.
S nápadem jak bude srdíčko vypadat, přišli žáci. Viděli podobný výtvor v první třídě. Prvňáci měli vytvořeného ježka z otisků rukou. Našim žákům se to moc líbilo. A tak práce mohla začít. Měli jsme cíl, styl a už chyběla jen realizace. V hodinách výtvarné výchovy jsme otiskovali ruce a děti, které to měly hotové, vymýšlely přání, které do svých ručiček vloží.
Jakmile ruce zaschly, děti začaly vpisovat svá přání. Ruce jim pomohla vystřihnout paní učitelka s paní asistentkou. Jakmile byly ruce vystřiženy, děti dostaly dírkovač a stužku, aby svá přání spojily se jménem. Ruce na srdíčko nalepila paní asistentka a společně s paní učitelkou dopsaly dětem vzkaz.
Mrzí nás, že jsme srdíčko nestihli předat během soutěže, neboť jsme se o soutěži dozvěděli na poslední chvíli. To ale neznamená, že to nepředáme. Srdíčko jsme předali 13.února panu primáři onkologického oddělení.
Doufáme, že dětem udělá nejen radost, ale také, že jim to dodá chuť a sílu i nadále bojovat. Náš vzkaz dětem totiž zní : NEVZDÁVAT A BOJOVAT!

 

Foto 1

Foto 1

Zobrazeno: 128x

Foto 2

Foto 2

Zobrazeno: 145x

Foto 3

Foto 3

Zobrazeno: 135x

Foto 4

Foto 4

Zobrazeno: 121x

Foto 5

Foto 5

Zobrazeno: 142x

Foto 6

Foto 6

Zobrazeno: 176x

Foto 7

Foto 7

Zobrazeno: 129x

Kontaktní informace

Základní škola Ostrava,
Gajdošova 9, příspěvková organizace

Gajdošova 9/388, 702 00 Ostrava
IČ: 61989088

tel.:596 627 610
email: reditelka@zsg.cz


Více informací najdete zde