Zpravodajství z ozdravného pobytu Rejvíz

Program dne 14. 3. 2019, čtvrtek
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – pečivo, salám, máslo, jogurt, cornflakes, marmeláda
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na dopolední program
9:00 - 11:00 – EKO ŠKOLA – eko-projekt - Recyklohraní, psaní příběhu, přednáška
11:00 – 12:00 – Orlí vrch – návštěva ekofarmy
12:00 – 12:30 - oběd, Vývar s nudlemi, holandský řízek s bramborem
12:30 – 14:00 – odpolední klid na pokojích
14:00 – 18:00 – Výlet do města Jeseník, návštěva muzea – historie a archeologie Jesenicka, prohlídka informačního centra, Katovny, interaktivní výstavy na téma Jesenicko
18:00 – 18:30 – večeře, zapékané těstoviny, okurek
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19.00 – 19.30 – Pobytová kapela, vystoupení žáků s hudebními nástroji
19:30 – 21:00 – KARAOKE – hudební soutěž žáků, dvojic, týmů
21.00 – 21.30: večerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne 13. 3. 2019, středa
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – párky, kečup, housky, chléb, jogurt, cornflakes, marmeláda
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na výlet
9:00 - 16:00 – výlet – Rejvíz - Bruntál – prohlídka zámku, návštěva Wellness centra Bruntál, prohlídka města Bruntál - Rejvíz
16:00 – 17:00 – osobní volno, odpočinek po celodenním výletu
17:00 – 18:00 – deskové a karetní hry
18:00 – 18.30 - večeře – špagety s masovou omáčkou
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19.00 – 20.00 – program dle třídních učitelů, večerní vycházka s baterkami, komunitní kruhy
20:00 – 21:00 – promítání fotografií, zpěv, hra na kytaru
21.00 – 21.30: večerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne 12. 3. 2019, úterý
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – salám, máslo, chléb, jogurt, cornflakes, marmeláda
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na výlet
9:00 - 14:00 – výlet – Rejvíz - Bublavý pramen – Kazatelny – Starý Rejvíz – Rejvíz cca 15 km
14:00 – 14:30 oběd, špenátová polévka, vepřové maso s mrkví a hráškem, brambor
14:30 – 16:00 – odpolední klid na pokojích
16:00 – 17:00 – kresba zážitku z OP do školního časopisu Gajdošík
17:00 – 18:00 – štafetový běh na chatě
18:00 – 18.30 - večeře – rizoto se sýrem a okurkou
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19.00 – 20.00 – program dle třídních učitelů, večerní vycházka s baterkami
20:00 – 21:00 – zpěv, hra na kytaru
21.00 – 21.30: večerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne 11. 3. 2019, pondělí
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – salám, máslo, chléb, jogurt, cornflakes, marmeláda
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na výlet
9:00 - 14:00 – výlet – Rejvíz - Karlova Studánka (autobus) – prohlídka Karlovy Studánky s průvodcem – přesun na poutní místo Maria Hilfe, prohlídka místa, návštěva kostela - Rejvíz
14:00 – 14:30 oběd, zeleninová polévka, segedínský guláš s knedlíkem
14:30 – 15:30 – odpolední klid na pokojích
15:30 – 18:00 – dohrávka turnaje v piškvorkách, výtvarná dílna, vytváření šablon a originálních pobytových triček – barvy na textil, fixy na textil
18:00 – 18.30 - večeře – zapékané brambory
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19.00 – 20.00 – promítání fotografií, hra na kytaru, zpěv
20:00 – 21:00 – diskotéka, tanec
21.00 – 21.30: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne 9. 3. 2019, sobota
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – sýr, máslo, rohlíky, chléb, salám, kakao, čaj, jogurt, marmeláda, cornflakes
8:30 - 9:15 – úklid na pokojích, příprava na dopolední sobotní túru
9:15 - 14:00 – výlet – Rejvíz – Bleskovec útulna – Chlapecké skály –Zlatý chlum– Rejvíz, cca 14 km
14:00 – 14:30 oběd, čočková polévka s párkem, vepřové na kmíně, těstoviny, čaj
14:30 – 15:30 – odpolední klid na pokojích
15:30 – 16:00 – hodnocení výtvarné soutěže
16:00 – 16:30 – RejvízKvíz
16:30 – 18:00 – rozdělení do skupin, skupina 1. Odpolední vycházka Rejvíz – Velké Mechové jezírko – Rejvíz cca 5 km, skupin 2. deskové hry
18:00 – 18.30 - večeře – vepřový řízek, bramborová kaše, čaj
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19:00 – 20:00 – turnaj ve hře piškvorky
20.00 – 21.00 – promítání fotografií, hra na kytaru, hodnocení dne
21.00 – 21.30: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne 8. 3. 2019, pátek
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – sýr, máslo, marmeláda, jogurt, cornflakes, kakao, čaj
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na dopolední aktivity
9:00 – 10:00 – vyučování ve skupinách dle ročníků, ČJ, M, Z
10:00 - 12:00 – výlet – Rejvíz – Prameny Javorné– Rejvíz, cca 6 km
12:00 – 12:30 oběd, vývar s nudlemi, farmářská svíčková, knedlík, čaj
12:30 – 13:30 – odpolední klid na pokojích
13:30 – 18:00 – odpolední výlet do Lázní Jeseník, prohlídka balneo parku, lanového hřiště, procházka dětské lázeňské stezky, lázeňská kolonáda, sestup do města Jeseník po Muzikantské stezce
18:00 – 18.30 - večeře – kuřecí rizoto se zeleninou, sýr, čaj
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19.00 – 20.00 – hra na kytaru, hodnocení dne
20:00 – 21:00 – diskotéka
21.00 – 21.30: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne 7. 3. 2019, čtvrtek
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – pečivo, párky, kečup, jogurt, cornflakes, marmeláda
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na výlet
9:00 - 14:00 – výlet – Velké Losiny – ruční papírna – muzeum – zámek Velké Losiny – zámecký park – fit park Velké Losiny
14:15 – 14:45 oběd, vývar s nudlemi, bramborová kaše se sekanou
14:45 – 15:30 – odpolední klid na pokojích
15:30 – 17:00 – rogaining, orientační závod v lese ve dvoučlenných týmech
17:00 – 18.00 – deskové hry
18:00 – 18:30 – večeře, kuře na paprice, knedlík, čaj
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19.00 – 20.00 – výtvarné dílny
20:00 – 21:00 – zpěv, hra na kytaru, promítání fotografií
21.00 – 21.30: večerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne 6. 3. 2019, středa
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – sýr, máslo, rohlíky, vánočka, marmeláda, jogurt, cornflakes, kakao, čaj
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na dopolední aktivity
9:00 – 10:00 – vyučování ve skupinách dle ročníků, ČJ, M, Z
10:00 - 12:15 – výlet – Rejvíz – Bleskovec útulna – Chlapecké skály – U vysoké Jedle – Rejvíz, cca 7 km
12:20 – 13:00 oběd, zeleninová polévka, špenát s bramborem a hovězím masem, čaj
13:00 – 14:00 – odpolední klid na pokojích
14:00 – 18:00 – odpolední výlet do města Jeseník, exkurze v muzeu města Jeseník, fauna a flóra Jesenicka, prohlídka města Jeseník
18:00 – 18.30 - večeře – čočka na husto, vajíčko, klobása, chléb, čaj
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19.00 – 19.30 – hra na kytaru, hodnocení dne
19:30 – 21:00 – projekce animovaného filmu
21.00 – 21.30: večerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka

Program dne 5. 3. 2019, úterý
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – salám, máslo, rohlíky
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na výlet
9:00 - 14:00 – výlet – Holčovice Jelení, ZOO park Holčovice, Africké Safari, farma, výstup na rozhlednu Na Skalce a zpět 5 km
14:20 – 15:00 oběd, kuřecí vývar s nudlemi, špagety s masovou omáčkou a sýrem
14:45 – 16:00 – odpolední klid na pokojích
16:00 – 18:00 – rozdělení do skupin, výuka bloků matematiky, českého jazyka, příprava žáků IX. tř. na přijímací zkoušky na SŠ
18:00 – 18.30 - večeře – smažený sýr, hranolky, tatarka, kečup
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, návštěvy na pokojích
19.00 – 20.00 – deskové hry
20:00 – 21:00 – zpěv, hra na kytaru, promítání fotografií
21.00 – 21.30: večerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka

Program dne 4. 3. 2019, pondělí
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – sýry, máslo, různé druhy pečiva, lupínky, jogurt, marmeláda, čaj
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na dopolední turistickou aktivitu
9:00 - 12:00 – dopolední túra cca 9 km, Penzion Rejvíz – Velké mechové jezírko – Vrchovištní potok – Penzion Rejvíz
12:15 – 12:45 oběd, zeleninový vývar, rajská omáčka s domácím knedlíkem a pečeným masem
12:45 – 14:00 – odpolední klid na pokojích
14:00 – 18:00 – odpolední vycházka, 9 km, Penzion Rejvíz – Starý Rejvíz rozcestí – Lurdská jeskyně a zpět
18:00 – 18.30 - večeře – kuřecí kousky na zelenině, brambory, čaj
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích, prohlídka penzionu
19.00 – 19.30 – deskové hry
19:30 – 20:00 – zpěv, hra na kytaru
20:00 – 21:00 – zahajovací diskotéka
21.00 – 21.30: večerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne 3. 3. 2019, neděle

14:30 – odjezd od školy
14:30 – 17:15 – doprava na místo konání ozdravného pobytu
17:15 – 18:00 – organizace ubytování na penzionu, rozdělení žáků na pokoje
18:00 – 18.30 - večeře – přírodní kuřecí řízek, brambory, čaj
18.30 – 19:00 – vybalování zavazadel, seznámení s penzionem
19.00 – 20.00 – poučení o bezpečnosti, určení pravidel pobytu, seznámení s ubytovacím řádem penzionu, seznamovací hry v kruhu
20:00 – 21:00 – výtvarná aktivita, zpívání s kytarou
21.00 – 21.30: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.
 

Kontaktní informace

Základní škola Ostrava,
Gajdošova 9, příspěvková organizace

Gajdošova 9/388, 702 00 Ostrava
IČ: 61989088

tel.:596 627 610
email: reditelka@zsg.cz


Více informací najdete zde