Zpravodajství z ozdravného pobytu Valašské Klobouky hotel Jelenovská

Program dne pátek 27. 4. 2018

7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – salám, sýr, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 8:45 – úklid na pokojích, příprava na celodenní výlet
8:45 - 9:00 – ranní setkání v klubovně, seznámení s programem výletu, organizace odjezdu
9:30 – 16.00 - celodenní výlet – Eko centrum Hostětín, pracovní listy, Uherský Brod – Muzeum Jana Amose Komenského – výuková lekce Orbis Pictus, prohlídka Muzea a města, balíček s sebou – maso, houska, ovoce, oplatek, chléb se salámem
16:30 – 18:00 – sport v okolí chaty
18:00 – 18.30 - večeře – hovězí vývar s nudlemi, špagety s boloňskou omáčkou
18.30 – 19:30 - odpočinek na pokojích, osobní volno
19:30 – 20:00 – skupinová práce po třídních kolektivech, příprava programu na poslední večer
20:00 – 21:30 – zpěv s kytarou, promítání fotografií, filmová projekce
20.20 – 21.30: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka



Program dne čtvrtek 26. 4. 2018

7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – párky, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na dopolední program
9:00 - 10:00 – turnaj - piškvorky
10:00 – 11:30 – bazén, plavání
12:00 – 12:30 – oběd – zeleninová polévka, čočka na kyselo, opečený kabanos, okurek
12:30 – 14:00 – odpolední klid na pokojích
14:00 – 17:30 – odpolední program, turistická vycházka do Valašských Klobouků, skupinová práce na tematickém pracovním listu 8 km
17:30 – 18:45 – tvůrčí dílna, kresba na kameny
19:00 – 20:45 – táborový oheň - večeře – opékaný špekáček, chléb, kečup – zpívání u ohně, posezení u ohně
20.45 – 21.30 - zpěv s kytarou, promítání fotografií
21.30 – 22.00: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne středa 25. 4. 2018

7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – pomazánka, vařené vejce na tvrdo, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 8:45 – úklid na pokojích, příprava na celodenní výlet
8:45 - 9:00 – ranní setkání v klubovně, seznámení s programem výletu, organizace odjezdu
9:30 – 16.30 - celodenní výlet na zámek Buchlovice, prohlídka zámku s průvodce, prohlídka zámeckých zahrad, Velehrad, prohlídka katedrály, baziliky, města, obec Modrá, Eko centrum živá voda, absolvování výukového programu s průvodcem, podvodní tunel 3,5 m pod hladinou, balíček s sebou – maso, houska, ovoce, oplatek, chléb se salámem
17:15 – 18:00 – osobní volno
18:00 – 18.30 - večeře – hovězí vývar s hráškem a rýží, vepřové kostky se zeleninou, dušená rýže
18.30 – 19:30 - odpočinek na pokojích, osobní volno
19:30 – 21:30 – zpěv s kytarou, promítání fotografií, diskotéka
20.20 – 21.30: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne úterý 24. 4. 2018

7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – salám, sýr, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na dopolední program
9:00 - 10:00 – turnaj - piškvorky
10:00 – 11:30 – bazén, plavání
12:00 – 12:30 – oběd – bramborová polévka, masové koule s rajskou omáčkou, knedlík
12:30 – 14:00 – odpolední klid na pokojích 
14:00 – 16:30 – odpolední program, turistická vycházka – Hložecká kaple, sedlo Matka, 8 km
17:00 – 18:00 – sportovní hry v okolí hotelu
18:00 – 18:30 – večeře – přírodní rybí filet, bramborová kaše, okurek
19.30 – 20:00 – vědomostní kvíz, zámek Lešná
20.00 – 21.30 - zpěv s kytarou, promítání fotografií, filmová projekce
21.30 – 22.00: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne pondělí 23. 4. 2018

7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – pomazánka, vařené vejce, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 8:50 – úklid na pokojích, příprava na celodenní výlet
8:50 - 9:05 – ranní setkání v klubovně, seznámení s programem výletu, organizace odjezdu
9:30 – 16.30 - celodenní výlet do lázní Luhačovice, prohlídka lázní s průvodcem, ochutnávka léčivých pramenů, seznámení s historií lázeňství, turistická vycházka v okolí Luhačovic, Luhačovická přehrada, balíček s sebou – sekaná, houska, ovoce, oplatek, chléb se sýrem
16:30 – 17:00 – osobní volno
17:00 – 18:00 – sport v okolí hotelu (fotbal, volejbal, míčové hry)
18:00 – 18.30 - večeře – slepičí vývar s nudlemi, zeleninové rizoto
18.30 – 19:30 - odpočinek na pokojích, osobní volno
19:30 – 21:30 – zpěv s kytarou, promítání fotografií, diskotéka
20.20 – 21.30: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka




Program dne 22. 4. 2018

8:00 – budíček
8:30 – snídaně – švédské stoly – salám, sýr, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
9:00 - 10:30 – bazén
10:30 – 11:45 – fotbalový turnaj družstev, sportovní a herní činnosti
12:00 – 12:30 – oběd – pórková polévka, moravský vrabec, dušené zelí, houskový knedlík
12:30 – 14:00 – odpolední klid, osobní volno
14:00 – 16:30 – návštěvy rodičů
16:30 – 18:00 – výtvarná dílna, stolní hry, příprava táboráku
18:00 – 18:30 – večeře – nudle s mákem
18.30 – 19:30 - odpočinek na pokojích
19.30 – 20.30 - zpěv s kytarou u táborového ohně
20.30 – 21.30 – večerní vycházka, pozorování noční oblohy, stezka odvahy
21.30 – 22.00: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka




Program dne sobota 21. 4. 2018

7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – salám, sýr, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na dopolední program
9:00 - 9:30 – práce s mapou ve skupinách, test
9:30 – 11:30 – fotbalový turnaj družstev, sportovní činnosti
11:30 – 12:00 – oběd – česneková polévka, sekaná, bramborová kaše, okurek
12:00 – 13:00 – odpolední klid
13:00 – 18:30 – odpolední program, turistická vycházka Jelenovská – Královec sedlo – Královec rozhledna – Valašské Klobouky – Jelenovská 16 km
18:30 – 19:00 – večeře – Milánské špagety se strouhaným sýrem
19.00 – 20:00 - odpočinek na pokojích, osobní volno
20.00 – 21.30 - zpěv s kytarou, promítání fotografií, deskové hry
21.30 – 22.00: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne pátek 20. 4. 2018

7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – párek, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích, příprava na dopolední program
9:00 - 9:15 – ranní setkání v klubovně, rozdělení do skupin
9:15 – 10:30 –skupina č.1. malba, kresba v plenéru, skupina č.2. květena a brouci Bílých Karpat
10:30 – 11:30 – bazén
12:00 – 12:30 – oběd – kmínová polévka s vejcem, segedínský guláš s vepřovým masem, knedlík
12:30 – 13:30 – odpolední klid
13:30 – 17:00 – odpolední program, výlet do obce Lipina, návštěva místní jízdárny, projížďky na koních, prohlídka jízdárny, stájí, pastvin
17:00 – 18:00 – sport v okolí hotelu (fotbal, volejbal, míčové hry)
18:00 – 18.30 - večeře – zapečená rýže s jablky a rozinkami
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích
19.00 – 20.15 - zpěv s kytarou, promítání fotografií, promítání filmu v klubovně
20:20 – 21:30 – procházka večerní krajinou, lesem, pozorování večerní oblohy, pozorování hvězd a souhvězdí
21.30 – 22.00: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne čtvrtek 19. 4. 2018

7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – pomazánka, vařené vejce, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 8:50 – úklid na pokojích, příprava na celodenní výlet
8:50 - 9:15 – ranní setkání v klubovně, seznámení s programem výletu, organizace odjezdu
9:30 – 16.30 - celodenní výlet do ZOO Zlín, prohlídka zámku Lešná s výkladem, prohlídka ZOO ve skupinách s třídními učiteli, balíček s sebou – kuřecí řízek, chléb, ovoce, oplatek, rohlík se sýrem
16:30 – 17:00 – osobní volno
17:00 – 18:00 – sport v okolí hotelu (fotbal, volejbal, míčové hry)
18:00 – 18.30 - večeře – bramborová polévka, kynuté knedlíky s jahodami, cukrem, kakaem a šlehačkou
18.30 – 19:00 - odpočinek na pokojích
19.00 – 20.15 - večerní vycházka za západem slunce
20:20 – 21:30 – zpěv s kytarou, promítání fotografií, promítání filmu
20.20 – 21.30: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka

Program dne středa 18. 4. 2018


7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – párky, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích
9:00 - 11:30 –skupina č.1) bazén + sportovní hry, skupina č.2) přírodopisná vycházka, byliny, jarní květena Bílých Karpat
12.00 – 12.30: oběd – slepičí vývar s nudlemi, smažený sýr, hranolky
12:30 – 13.00: odpolední klid na pokojích
13:00 – 17.30: turistický výlet do Valašských Klobouků, prohlídka eko-centra Kosenka s výkladem, prohlídka lidové architektury, exkurze do Muzea Valašské Klobouky, prohlídka expozice muzea, návštěva modrotiskové dílny, výroba modrotiskové pohlednice, zaslání pohlednice rodičům
18:00 – 18.30: večeře – Přírodní kuřecí řízek, dušená rýže, zeleninový salát
18.30 – 19:30: osobní volno
19.30 – 21.30: táborák, zpěv písní u ohně, program v klubovně, diskotéka
21.30 – 22.00: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne úterý 17. 4. 2018
7:30 – budíček
8:00 – snídaně – švédské stoly – salám, sýr, máslo, jogurt, corn flakes, vánočka, pečivo, čaj, mléko
8:30 - 9:00 – úklid na pokojích
9:00 - 11:30 – bazén, společenské hry, svačina ovoce
11.30 – 12.00: oběd – čočková polévka s párkem, Hamburská vepřová plec, houskový knedlík
12:00 – 13.00: odpolední klid na pokojích
13:00 – 18.30: turistický výlet na hrad Brumov, do obce Brumov, 12 km
18:30 – 18.30: večeře – francouzské brambory, okurek
19.00 – 19:30: osobní volno
19.30 – 21.30: večerní program v klubovně, hra na kytaru, promítání fotografií, filmová projekce
21.30 – 22.00: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka


Program dne pondělí 16. 4. 2018

8:10 - sraz před školou
8:40 – odjezd autobusu od školy
11:10 – příjezd na hotel Jelenovská
11:15 – 11:50 ubytování na pokojích, vybalení kufrů
12.00 – 12.30: oběd – vývar s vejcem, kung pao s rýží, čaj
13:00 – 14.00: odpolední klid na pokojích
14:00 – 17.00: výlet do Valašských Klobouků, prohlídka města, seznámení s okolím hotelu
17:00 – 18:00: sportovní aktivity
18:00 – 18.30: večeře, čevabčiči s bramborem, zeleninový salát, čaj
18.30 – 19.00: osobní volno
19.00 – 21.30: večerní program v klubovně, kresba názvu pokojů, hra na kytaru, promítání fotografií
21.30 – 22.00: vyčerní hygiena, příprava na večerku
22.00 - večerka
Fotografie z ozdravného pobytu naleznete na zsg.rajce.idnes.cz/
 

Kontaktní informace

Základní škola Ostrava,
Gajdošova 9, příspěvková organizace

Gajdošova 9/388, 702 00 Ostrava
IČ: 61989088

tel.:596 627 610
email: reditelka@zsg.cz


Více informací najdete zde