eTwinning

2. dubna 2012

Z portálu etwinning.net

Co je to aktivita eTwinning?

Aktivita eTwinning je Komunitou evropských škol. Učitelé ze zemí zapojených do této aktivity se mohou zaregistrovat a pomocí eTwinningových nástrojů (na portále a pracovní ploše) vyhledávat partnery, setkávat se s ostatními ve virtuálním prostředí, vyměňovat si nápady a zkušenosti z praxe, sdružovat se do skupin, rozšiřovat si znalosti v rámci připravených vzdělávacích akcí a zapojit se do internetových projektů.

Co je to eTwinningový projekt?

Projekt postavený na využití informačních a komunikačních technologií (ICT) mohou společně uskutečnit minimálně dvě školy ze dvou různých evropských zemí. Jelikož školy komunikují a spolupracují po Internetu, organizace projektu není náročná na administrativu, organizátoři nemohou získat žádné granty a účastníci se nemusí fyzicky setkat.

Co mohu v rámci aktivity eTwinning uskutečnit?
Pracovat můžete na jakémkoli tématu, na kterém se s partnerem shodnete. V rámci projektu by mělo být vyváženo používání ICT a výukové aktivity, v ideálním případě by měl odpovídat také vzdělávacím plánům v zemích škol zapojených do projektu.

Jaké země jsou do eTwinningu zapojeny?
Do aktivity eTwinning jsou zapojeny všechny členské státy Evropské unie: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovinsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie. Dalšími účastníky jsou: Chorvatsko, Island, Norsko, Švýcarsko a Turecko.

Naši pedagogové realizují tyto projekty:

Paní Voda

We know each other, we have not met yet

Přehled dalších článků | Autor: Administrátor zsg.cz | Počet přečtení: 7126x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací