Ovoce do škol

2. května 2012

Naše škola je zapojena do programu Evropské unie a České republiky „Ovoce do škol“. Na čerstvé ovoce a zeleninu mají nárok zcela zdarma všichni žáci 1. až 5. ročníků.

Cílem projektu je zvýšit u dětí oblibu ovoce a zeleniny, přispět ke změně jejich stravovacích návyků, tím bojovat proti dětské obezitě, a tak zlepšit zdravotní stav mladé populace. Druhotným efektem by mělo být celkové zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny.

Žáci dostávají zdarma zdravé produkty ke konzumaci ve škole, a to 1 - 2x měsíčně. Pestrý sortiment čerstvého ovoce, zeleniny i 100% ovocných a zeleninových šťáv. Vše bez konzervantů, přidaného cukru, soli, tuků a sladidel.

Snahou je, aby výběr ovoce a zeleniny byl co nejpestřejší, přičemž jsou upřednostňovány produkty našeho klimatického pásma, nejlépe místní produkce.

Víme, že dodávky ovoce a zeleniny do škol několikrát za měsíc nezajistí správné stravování, ale jistě napomohou dětem naučit se, že je velmi důležité přemýšlet o tom co jí a že musí zařadit ovoce a zeleninu do svého jídelníčku každý den. Děti se dozví mnoho zajímavých informací a seznámí atraktivním způsobem s produkty, které dříve odmítaly nebo je bohužel ani neznají. Navíc učitelé díky podpůrným programům informují žáky zábavnou formou o prospěšnosti ovoce a zeleniny, o tom jak jednotlivé druhy konzumovat, jak je správně umýt, kde a kdy rostou, sklízí se apod.
Přehled dalších článků | Autor: Administrátor zsg.cz | Počet přečtení: 6258x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací