Plán akcí

Projektový den Den se včelami

V pondělí 20. září se uskuteční pro žáky VIII. třídy projektový den Den se včelami. Projektový den je realizován ve spolupráci s odborníkem z praxe v rámci šablon OP VVV II projektu Moderní Gajdoška II. 

Poznáváme Frýdek - Místek

Žáci a žákyně 6.-9. třídy naší školy navštíví 21. 9. 2021 v rámci projektu OP VVV šablony II frýdecký zámek, muzeum Beskyd i samotné město Frýdek-Místek. Projektový den bude rozdělen do tří částí: 1. lekce: Život a opravy frýdeckého zámku, návštěva zámku. 2. lekce: návštěva expozice Beskydy – příroda a lidé, poznání krajiny Beskyd a Pobeskydí. Poslední třetí částí bude vycházka s názvem Pojďte s námi po Frýdku. Věříme, že návštěva Frýdku-Místku, který leží blízko Ostravy, bude pro děti plná nových informací a zážitků.

Poznáváme historii Valašska

Žáci prvního a druhého stupně se zúčastní projektového dne  s názvem „Poznáváme historii Valašska“ ve dnech 17. 9. 2021 a 23. 9. 2021. Cílem projektového dne je exkurze ve Valašském muzeu v přírodě  s odborníkem z praxe a zkušenými průvodci muzea. Žáci absolvují prohlídku Dřevěného městečka a Valašské dědiny. Prohlídka umožní žákům nahlédnout do života našich předků, který nebyl vždy jen pohádkovou idylou. Díky tomu, že byl pevně založený na respektování přírody a lidské přirozenosti, může žáky život Valachů inspirovat i dnes. Akce je plně hrazena z projektu OP VVV šablony II.

Celkový počet článků: 4


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací