Výpis všech článků

Seznam pomůcek na školní rok 2022/2023

Список шкільних посібників на 2022/2023 навчальний рік

Seznam pomůcek naleznete v přiložených souborech.
Список шкільних посібників  можна знайти в прикріплених файлах.

Certifikace titulem EKOŠKOLA

Dne 16. 6. 2021 jeli zástupci Ekotýmu (5 žáků naší školy) s Mgr. Janou Dvořákovou (koordinátorkou
EVVO) a paní ředitelkou Mgr. Annou Krasulovou do Prahy pro převzetí mezinárodního titulu
Ekoškola. V České republice je aktuálně v programu zapojeno 418 škol a neškolských zařízení. Z toho
více než 170 z nich je držitelem mezinárodní certifikace Ekoškola.
V roce 2022 získalo či obhájilo certifikaci Zelené cesty 27 škol, z toho 18 základních.
Slavnostní předávání se konalo v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Tento titul jsme již obhájili
potřetí. Po slavnostním vyhlášení následovala prohlídka Staroměstské radnice. Také jsme si prohlédli
hlavní dominanty Prahy a poseděli ve slavné kavárně Slavia.

Beztaškový den

Dnes jsme si společně vyzkoušeli, jak se cítí děti z chudých oblastí ve světě. Tyto děti nemají sejné podmínky ke vzdělávání jako máme my. Proto jsme se dnes vcítili do těchto dětí a zapojili svou fantazii a přišli jsme se psím pelíškem, šuplíkem z mrazáku, pivní přepravkou, přenosnou ledničkou, rybářskou sítí aj.
Všem, kteří se zúčastnili, děkujeme .

Výlet na Hukvaldy

V pátek 27.5. 2022 se 5., 8. a 9. třída zúčastnila výletu na zříceninu hradu Hukvaldy. Dojeli jsem na místo autobusem. Tam jsme se rozdělili podle tříd a společně s třídními učiteli jsme stoupali vzhůru hradním parkem kolem obory, kde se páslo stádo daňků. Nahoře na hradě jsme si ještě před exkurzí dali něco dobrého na svačinu a povídali si o hradě. Potom se nás ujala slečna průvodkyně, která nás seznámila s historií hradu. Vyprávěla nám mnoho zajímavých pověstí a legend. Nejprve jsme šli do hradní kaple a po krátké prohlídce kaple jsme se vydali na hrad, přesněji opravenou zříceninu hradu. Každý z nás si jistě zapamatoval legendu o zazděném preclíkáři. Po společné prohlídce hradu jsme si mohli všechno prohlédnout sami. Zajímavé bylo podzemí hradu, sklepy, hradní příkop i obranná věž, která nyní slouží jako otevřeně venkovní divadlo. Mně osobně se nejvíce mi líbila vyhlídka, kde bylo hezky vidět na Ostravu, Bílovec, Kopřivnici, a hlavně na Hukvaldy. Po odchodu ze zříceniny jsme šli stejnou zpáteční cestou dolů. Čekání na autobus nám zpříjemnil obchod s potravinami. Výlet byl fajn, dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí a počasí nám skvěle vyšlo.

Rekonstrukce výměníkové stanice

Vážení rodiče,
od 1. června 2022 probíhá v naší škole rekonstrukce výměníkové stanice. Práce budou ukončeny v polovině července. Rekonstrukce neovlivní chod školy, výuka bude probíhat beze změn, hygienické podmínky budou zachovány.
Mgr. Anna Krasulová, ředitelka školy
 

Zvláštní zápis do základního vzdělávání

Termín zápisu / Дата та час запису: 9. 6. 2022, 12.00 – 15.00
Místo zápisu / Місце запису: Gajdošova 9, Moravská Ostrava

Den Země 2022

Den Země, tak se nazývala akce v rámci celoškolního projektu. V pátek 22. dubna 2022 se celá naše škola vypravila do Komenského sadů v Ostravě, mladší žáci jeli tramvají, my velcí jsme šli pěšky. Když jsme dorazili na místo, plnili jsme úkoly, které si pro nás připravili ostravští vysokoškoláci. Dostali jsme zelené papíry s prázdnými políčky a obešli jsme všechna stanoviště (např. poznávání ptáků a stromů, zkouška čichu a hmatu, třídění odpadu, setí bylin, měření Ph …). Za každý splněný úkol jsme dostali razítko. Pokud jsme získali 6 razítek, tak jsme dostali lízátko a mohli jsme si vybrat dárek, např. píšťalku, šňůru na klíče, bonbon či propisku.
Když jsme všichni vše dokončili, vrátili jsme se ke škole. Byl to vydařený jarní den plný sluníčka.

Duhový týden

Žákovský parlament vyhlašuje ceškolní soutěž. Každý den bude mít svou barvičku, kterou bude porota chodit kontrolovat a počítat. Proto se nezapomeňte obléknout do dané barvy, každý kousek viditelného oblečení se počítá.
Soutěž proběhne v týdnu od 25. do 29. dubna.
Pondělí - modrá barva (barva spolehlivosti, míru)
Úterý - červená ( barva, která dovává odvahu, symbolizuje krev, vitalitu, sílu)
Středa - zelená (barva přírody, klidu, naděje. Působí uklidňujícím dojmem)
Čtvrtek - žlutá (nejjasnější, povzbuzující barva. Je symbolem inteligence a podporuje myšlení)

Ekotým na návštěvě radnice

Ve středu 13. 4. 2022 celý náš ekotým navštívil radnici městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Nejprve jsme byli přijati v kanceláři pana místostarosty Rostislava Řehy, který má na starost životní prostředí v Ostravě. Následně jsme navštívili také pana starostu Petra Veselku.
Jan Horák z odboru strategického rozvoje, školství a volnočasových aktivit nás seznámil s participativním rozpočtem. Dále pokračovala debata o ekologii a péči o zeleň se starostou Petrem Veselkou a místostarostou Rostislavem Řehou. Setkání bylo pro obě strany velice přínosné a přineslo zajímavé podněty a nápady na další spolupráci

Ozdravný pobyt Morávka, hotel U Přehrady


Závěrečné zpravodajství – je tu poslední den ozdravného pobytu. Počasí bylo vskutku aprílové, ale to nás neodradilo od spousty aktivit. Co vše jsme dělali? Tak malá rekapitulace – vycházky, výlety (archeopark Chotěbuz, muzeum Tatra Kopřivnice), „učení“, sportovní i deskové hry, zpěv, tanec a soutěže. Na Morávce nám bylo fajn. Zítra se těšíme na shledání s vámi, milí rodiče. Tak tedy – v sobotu na viděnou. 

Celkový počet článků: 560


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací