Výpis všech článků

ilustrace

Ukliďme svět, ukliďme Česko 19

Ve čtvrtek 19. 9. 2019 jsme se opět rozhodli podpořit akci Ukliďme svět, ukliďme Česko, která probíhá ve dnech 19. 9. - 21. 9. 2019 po celé naší republice. Žáci IX. ročníku s Mgr. Janou Dvořákovou a Mgr. Petrem Kohútem se připojili úklidem parku, který je v blízkosti naší školy. Ze začátku se zdálo, že nás nebude ani potřeba, protože se park nachází v centru města a je pravidelně uklízen technickými službami. Jaké bylo naše překvapení, že jsme i zde objevili černé skládky (hlavně v blízkosti plotů). Nejčastějším odpadem bylo oblečení, skleněné láhve, plast, nákupní i cestovní tašky a také i elektrická lampička. A tak jsme mohli zažít pocit, že je nás potřeba.

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020

A je to tady! 2. září. Nový školní rok 2019/2020 začal a my jsme měli tu čest mezi sebe přivítat 21 prvňáčků. Chlapci a děvčata společně s rodiči se sešli v pěkně vyzdobené školní tělocvičně. Slavnostní pasování do řad školáků vedla paní vychovatelka Yweta Křížková. Nové žáčky přivítala ředitelka školy Mgr. Anna Krasulová, náměstek primátora města Ostravy Mgr. Radim Babinec, místostarostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Ing. Valentina Vaňková a za Dopravní podnik města Ostravy také Ing. Daniel Morys, MBA, generální ředitel a předseda představenstva. Prvňáci převzali pamětní list, dárečky od městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a od ostravského Dopravního podniku ODISKY zdarma.
Potom si je paní učitelka odvedla do třídy, aby v lavicích děti poprvé nasály tu pravou školní atmosféru. Děkujeme všem, kteří se na uvítání nových žáků podíleli, a prvňákům přejeme, aby se jim v naší škole líbilo celých devět let.

ilustrace

Rozloučení s devátou třídou

Ve čtvrtek 27. 6. 2019 proběhlo slavnostní rozloučení našich deváťáků. Připravili si pro nás hodinový program, během kterého paní ředitelka žákům předala absolventské diplomy. Na závěr nechyběl dort s ohňostrojem.
 

ilustrace

Slavnostní udělení titulu EKOŠKOLA

Dne 21. 6. 2019 jeli zástupci Ekotýmu (12 žáků naší školy) s Mgr. Janou Dvořákovou (koordinátorkou EVVO), paní ředitelkou Mgr. Annou Krasulovou a s Mgr. Lenkou Štorkánovou do Prahy pro převzetí mezinárodního titulu Ekoškola. Slavnostní předávání se tentokrát konalo v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Titul jsme přebírali z rukou pana náměstka Ministerstva životního prostředí Vladimíra Many a Jana Smrčky, vedoucího programu Ekoškola v ČR.
Získání titulu předcházel audit, který hodnotil, jakým způsobem jsme zapojily environmentální témata do výuky, naše nápadité a smysluplné náměty na změnu ve škole i v jejím okolí a jejich realizaci, dodržování metodiky Sedmi kroků Ekoškoly a vůbec, skvělou práci, kterou během celého školního roku Ekotým odvedl.
Po slavnostním vyhlášení následovala prohlídka Staroměstské radnice od podzemí až po radniční věž. Také jsme si prohlédli hlavní dominanty Prahy.

Hledej pramen vody 2019

Také v letošním školním roce se žáci 5. třídy zapojili do projektu Hledej pramen vody, který pořádají Ostravské vodárny a kanalizace, a.s. Na projektu pracovali několik měsíců. Úspěšně se probojovali do finále, které se konalo v pátek 31. května na Slezskoostravském hradě. 

Anglický desetiboj 2019

Dne 21 .5. 2019 se na naší škole uskutečnil 21. ročník Anglického desetiboje. V této soutěži porovnávají žáci třetích tříd z různých ostravských škol své znalosti v anglickém jazyce. Tříčlenná družstva společně pracují na deseti cvičeních, která jsou podána zábavnou a přitažlivou formou např. tajenky, osmisměrky, doplňovačky, spojovačky či vybarvování podle zadání. I letos byla velmi hojná účast. Do soutěže se zapojilo celkem 13 škol. Již při příchodu bylo vidět, jak jsou žáci natěšení a jak pěkný a pozitivní vztah mají k anglickému jazyku, což velmi přispělo k příjemné a pohodové atmosféře, jež celou dobu soutěž provázela. Každému družstvu byl přidělen obrázek z populárního animovaného filmu (Ledové království, Mimoni, Auta), podle kterého bylo potom identifikováno u svého porotce. Na každé cvičení byl určitý časový limit, po jehož vypršení museli žáci cvičení svému porotci odevzdat. Do poroty zasedly tři velmi milé paní učitelky, které celou dobu žáky povzbuzovaly a přispívaly k pozitivně naladěné atmosféře.

ilustrace

Anglický slavík 2019

Dne 14.5.2019 se na naší škole uskutečnil již 21. ročník tradiční pěvecké soutěže Anglický Slavík (English Nightingale), ve které se pravidelně utkávají žáci z různých ostravských škol ve zpěvu anglických písní. Letos se do soutěže zapojilo celkem 11 škol. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích, z nichž každá byla dále rozdělená na jednotlivce a skupiny.
V první kategorii se utkalo pět jednotlivců a čtyři skupiny, z jejichž úst zazněly světové hity jako Can´t Help Falling In Love, We Will Rock You či Scarborough Fair. Nejlepší zpěv za jednotlivce nakonec předvedla Kateřina Fildánová s písní Can´t Help Falling In Love, která reprezentovala Základní školu Aleše Hrdličky. Unikátní byla také Anna Axmannová ze Základní školy B. Dvorského, jejíž pojetí písničky Cups, při které se sama doprovodila kelímky ji vyhouplo na krásné druhé místo. Třetí místo zaslouženě obsadila žákyně PORGU Justýna Bilanová s písní Face Your Fears. Obdivuhodný výkon předvedla také Eliška Hašková ze Základní školy Kosmonautů 15, jež za klavírního doprovodu zazpívala romantickou písničku z filmu Once Falling Slowly, a Aneta Zlatušková ze Základní školy Šeříková s písní Radioactive.

Zápis 2019


 

Výsledky zápisu do 1. ročníku 2019/2020 naleznete
v přiloženém souboru.

ilustrace

Den Země 2019

Dne 26.4. 2019 se naše škola již po několikáté zúčastnila Dne Země v Komenského sadech v centru města Ostravy. Ráno jsme se probudili do nádherného slunečného dne a o to víc nás těšilo, že páteční dopoledne prožijeme pod širým nebem uprostřed jednoho z nejhezčích parků v Ostravě. V 8:00 hod jsme se všichni sešli před školou a pěšky se vydali celí natěšení vstříc dobrodružství a poznání do našeho krásného parku. Na obloze nebyl ani mráček, a tak se dalo předpokládat, že den se opravdu vydaří. Při příchodu do Komenského sadů nás uvítala skvělá jarní atmosféra podtrhnutá všudypřítomnou zelení a rozkvetlými stromy, což v mnohých z nás vzbudilo touhu po pikniku a outdoorových aktivitách. Když jsme došli k ,,vstupní bráně“ Dne Země, zapózovali jsme paní učitelce na společnou fotografii, a poté se vydali plnit úkoly týkající se naší planety k jednotlivým stánkům. Za každý splněný úkol nám bylo dáno razítko na speciální kartičku, kterou jsme po nasbírání dostatečného množství mohli vyměnit za sladkou nebo zábavnou odměnu. Někteří z nás si stihli i zasportovat při společném fotbalu na příjemně měkkém trávníku či zapádlovat v klidných avšak stále ještě studených vodách přilehlé řeky Ostravice. Na své si zde přišli i milovníci točené zmrzliny či nealkoholických letních nápojů mojita nebo malinovky. V 11:30 hod jsme se všichni opět sešli před ,,vstupní bránou“ a společně se nabití dojmy vydali zpět ke škole. V 12:35 hod jsme si dali rozchod a rozutekli se sdílet zážitky s našimi kamarády a blízkými a užít si zbytek krásného dne.

Celkový počet článků: 468


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací