10. dubna 2026
Po dvou hodinách se strážnicemi Městské policie Ostrava jsme zahájili projekt tím, že děti obdržely syrové vajíčko, jako své miminko, o které se musí postarat. Komu vajíčko přežije do Velikonoc, tak si pak pochutná na tom čokoládovém. Děti na vajíčko namalovaly obličej, miminka pojmenovaly a zabalily do látkové zavinovačky. Následně je vložily do svých vystlaných krabiček a láskyplně o ně pečovaly až do ukončení výuky. Poté si vyrobily přenosnou papírovou tašku na vajíčko a vypracovaly pracovní list s Velikonočním příběhem o ztraceném vajíčku. Na závěr jsme se naučili veselou velikonoční koledu, doprovázenou pohybem i rytmickými nástroji. Děti byly spokojené a moc se jim to líbilo. Škoda, že jich bylo jen šest.