Velikonoce ve 2.A

10. dubna 2026

Po dvou hodinách se strážnicemi Městské policie Ostrava jsme zahájili projekt tím, že děti obdržely syrové vajíčko, jako své miminko, o které se musí postarat. Komu vajíčko přežije do Velikonoc, tak si pak pochutná na tom čokoládovém. Děti na vajíčko namalovaly obličej, miminka pojmenovaly a zabalily do látkové zavinovačky. Následně je vložily do svých vystlaných krabiček a láskyplně o ně pečovaly až do ukončení výuky. Poté si vyrobily přenosnou papírovou tašku na vajíčko a vypracovaly pracovní list s Velikonočním příběhem o ztraceném vajíčku. Na závěr jsme se naučili veselou velikonoční koledu, doprovázenou pohybem i rytmickými nástroji. Děti byly spokojené a moc se jim to líbilo. Škoda, že jich bylo jen šest.
 
V Ostravě dne 2.  4. 2026                                                                                Vypracovala Zuzana Jankesová
Přehled dalších článků | Autor: Jiří Rafaj | Počet přečtení: 69x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 388/9,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací