ZŠG AKTUÁLNĚ:

    2. kolo voleb členů školské rady proběhne dne 4. června 2024. Pedagogičtí pracovníci budou své zástupce volit ve 14.00 na provozní poradě a zákonní zástupci od 16 do 17 hod. v průběhu individuálních pohovorů. 

Jsme moderní školou

Věřte či nevěřte, ale krásná, nazdobená, moderně vybavená škola je nejstarší základní školou v Ostravě. V roce 2023 jsme oslavili 150 let vzniku. Když vkročíme do školy, dýchne na nás kouzelná rodinná atmosféra. Proto zde rádi chodí děti, pedagogové i rodiče. Vedení školy se stará o neustálé vylepšování všech učeben, chodeb i okolí budovy. Škola je vybavena moderní technikou, má účelně a pěkně upravené třídy vyzdobené výtvarnými pracemi žáků. Na školním pozemku se nachází místo pro sport, učení, ekologii i odpočinek. Patříme sice k nejmenším školám v Ostravě, ale zapojujeme se do mnoha rozličných projektů, grantů a pořádáme soutěže i pro jiné ostravské školy. „Gajdoška“ vypadá mladistvě a moderně díky svým žákům, pedagogům i aktivitám, kterými žije.

Volební listina kandidátů 2. kolo voleb do školské rady 2024

17. května 2024

2. kolo voleb proběhne dne 4. června 2024. Pedagogičtí pracovníci budou své zástupce volit ve 14.00 na provozní poradě a zákonní zástupci od 16 do 17 hod. v průběhu individuálních pohovorů. Volební listina kandidátů viz příloha článku.

Koncert ke Dni matek

9. května 2024

Zveme Vás na koncert ke Dni matek, který se koná v úterý 14. května 2024 v 15 hod. ve vestibulu školy. Vystupuje pěvecký sbor školy Gajdošík pod vedením PaedDr. Jolany Buksové a Mgr. Lenky Báborové.

Zpravodajství z ozdravného pobytu 3

26. dubna 2024

Pátek 26. 4. jsme se probudili do mrazivého rána. Mínusové noční teploty obalily krajinu ledem. Sluníčko se nicméně probudilo i u nás nahoře na Severce. Dopoledne jsme se ve skupinách věnovali malování kamenů a výrobou 3 D brouků z kartónu. Žáci vyrobili spousty krásných výrobků. Po obědě a odpoledním klidu jsme se vydali po hřebeni na Kamennou chatu, kde jsme si rezervovali hřiště. Pánové si zahráli fotbal, dámy vybíjenou. Počasí se konečně lehce umoudřilo, odpoledne jsme si nemuseli brát čepice a rukavice. To znamenalo cca 5 stupňů a studený vítr. Po cestě zpět na chatu a svačině jsme si užili bazén a vířivku. Večernímu programu kralovala hra Bingo. Užili jsme si nádherný západ slunce. Další den za námi.

Zpravodajství z ozdravného pobytu 2

25. dubna 2024

V úterý 23.4. jsme se probudili do mlhy a zimy, mrzlo. Snídani jsme měli dříve v 7:45. Čekal nás náročný den. V 8:15 jsme vyrazili do Mostů u Jablunkova. Sestoupili jsme do údolí po červené trase 5 km. Zakoupili jsme lístky a vlakem jsme se vydali do Chotěbuze. V 10:46 jsme vystoupili z vlaku a vydali jsme se do nedalekého Archeoparku. Měli jsme zde domluvenou prohlídku slovanského hradiště s průvodcem. Všem se prohlídka moc líbila. Průvodci nás seznámili s historií Slovanů, jejich nástroji, řemesly, oděvy, jejich životním stylem. Vyzkoušeli jsme si jejich dobovou zbroj, zastříleli jsme si z luku. Po náročné dvouhodinové prohlídce jsme se rozloučili a vydali se do nedalekého Rybího domu. Tam se žáci mohli podívat na různé druhy ryb a vrátit se do dětských let na dětském hřišti. Čekala nás cesta zpět vlakem do Mostů u Jablunkova a výstup zpět na chatu Severka. Všichni jsme to zvládli na výbornou, nejrychlejší běžci Adam Cirók a Filip Mijalovský to zvládli za 50 minut. 5 km stoupání s výškovým převýšením 500 m. Jsou to borci! Po večeři a odpočinku jsme si zazpívali a začali hrát piškvorkový turnaj. Bylo to náročné, ale všichni jsou moc šikovní a stateční.

PLÁN AKCÍ ŠKOLY

Naše škola pořádá celou řadu akcí během roku. Podívejte se na velké akce, které nás čekají:

150

LET ŠKOLY

Škola byla založena 4. května 1873, v roce 2023 jsme oslavili 150. výročí od založení.

274

HODIN DOUČOVÁNÍ

V období od září do prosince 2022 proběhlo 274 hodin doučování realizovaných v rámci projektu NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY.

9

PROJEKTOVÝCH DNŮ

Škola realizovala 9 projektových dnů ve škole v rámci projektu OP VVV šablony III. Projektové dny se uskutečnily ve spolupráci s odborníkem, lektorem z praxe.

Foto 25
Foto 9
Foto 36
Foto 8

Přejít do fotogalerie

Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací