ZŠG AKTUÁLNĚ:  Od 1. února 2021 do odvolání se ve škole nadále vyučuje jen 1. a 2. třída. Odpolední školní družina je zajištěna do 16 hod., ranní družina je zrušena. Žáci 3. - 9. třídy se vzdělávají distančně. Distanční výuka je povinná.    V týdnu od 15. do 19. února jsou jarní prázdniny, výuka v tomto týdnu neprobíhá.
 

Jsme moderní školou

Věřte či nevěřte, ale krásná, nazdobená, moderně vybavená škola je nejstarší základní školou v Ostravě. Brzy bude slavit 150 let svého vzniku. Když vkročíme do školy, dýchne na nás kouzelná rodinná atmosféra. Proto zde rádi chodí děti, pedagogové i rodiče. Vedení školy se stará o neustálé vylepšování všech učeben, chodeb i okolí budovy. Škola je vybavena moderní technikou, má účelně a pěkně upravené třídy vyzdobené výtvarnými pracemi žáků. Na školním pozemku se nachází místo pro sport, učení, ekologii i odpočinek. Patříme sice k nejmenším školám v Ostravě, ale zapojujeme se do mnoha rozličných projektů, grantů a pořádáme soutěže i pro jiné ostravské školy. „Gajdoška“ vypadá mladistvě a moderně díky svým žákům, pedagogům i aktivitám, kterými žije.

Jak probíhá distanční výuka

18. února 2021

Distanční vzdělávání realizujeme online i offline formou. Nakoupili jsme potřebnou techniku. Žáci dostávají úkoly ke studiu, které si mohou buď vyzvednout vytištěné na vrátnici školy nebo stáhnout ve školním informačním systému Škola OnLine. Online synchronní výuku realizujeme prostřednictvím MS Teams. Žáci se mohou do školního systému přihlásit i přes mobil. Žáci druhého stupně mají denně minimálně 3 online hodiny, žáci 3. – 5. třídy mají denně 2 online hodiny.  Škola je pro vedení online výuky dobře vybavena, všichni vyučující mají k dispozici notebooky s programovým vybavením pro tvorbu prezentací, dokumentů, výukových interaktivních lekcí, sdílení videí, apod.Děkujeme rodičům za spolupráci a podporu při distanční výuce.

Projektový den Na den ilustrátorem

14. února 2021

Projektový den v druhé třídě Na den ilustrátorem. Tak se jmenoval projektový den, který jsme společně s ilustrátorkou Alenou Procházkovou prožili. Všichni žáci druhé třídy si během dne vyzkoušeli vnímat texty básní, písní a krátkých příběhů, práci s elektronickou tužkou, ilustrátorským tabletem a dokonce vytvořili své vlastní autorské ilustrace. Z ilustrací vznikly originální knihy, které si děti samy svázaly a odnesly domů. Díky videím a fotografiím jsme se mohli podívat, jak vypadá zákulisí České televize a co vše obnáší příprava zpráv z regionů. Na závěr společně stráveného dne jsme se vyfotili.

Projektové dny ve školní družině

8. února 2021

V měsíci prosinci a  lednu jsme realizovali pod vedením zkušeného lektora/odborníka z praxe projektové dny pro děti ze školní družiny.   První projektový den „Vánoční tvoření“ byl zaměřen na práci s papírem. Cílem akce bylo využití starého papíru, výroba vánoční ozdoby,  Získání informací o ekologii a recyklaci. Lektorka dětem předvedla ukázku svých výrobků z ruliček papíru (papírový pedig), vysvětlila, co vše musí udělat, než samotný výrobek vznikne, a děti si samy vyzkoušely ruličku vyrobit. Každý žák dostal pro výrobu své ozdoby srdíčko z drátku, které musel omotávat ruličkami, jež na sebe bylo nutné napojit. Děti pracovaly s nadšením, některé potřebovaly pomoci, povzbudit. Hotové srdíčko se na závěr muselo slepit a dozdobit mašlí. Srdíčky jsme ozdobili náš stromeček.

Organizace výuky od 1. února 2021

28. ledna 2021

Od 1. února 2021 do odvolání se nadále ve škole vyučuje  jen 1. a 2. třída. Odpolední školní družina pro žáky těchto tříd je zajištěna do 16 hod., ranní družina je zrušena. Žáci 3. - 9. třídy se vzdělávají distančně. Online výuka probíhá podle rozpisu v rozvhu hodin v programu Škola OnLine,  online hodiny mají žáci vyznačeny také v MS Teams, kde se k výuce přihlašují. Zadání úkolů k samostatné práci je zveřejněno v programu Škola OnLine v záložce Výuka. Žáci se mohou vyzvednout vytištěné materiály na vrátnici školy denně od 8 do 14 hod. 

PLÁN AKCÍ ŠKOLY

Naše škola pořádá celou řadu akcí během roku. Podívejte se na velké akce, které nás čekají:

148

LET ŠKOLY

Škola byla založena 4. května 1873, v roce 2021 oslavíme 148. výročí od založení.

3

KLUBY

Na škole pracují 3 kluby v rámci projektu Moderní Gajdoška II, badatelský, čtenářský a klub zábavné logiky a her.

26

PROJEKTOVÝCH DNŮ

Škola má v plánu realizaci 26 projektových dnů ve škole nebo ve školní družině. Projektový den se uskuteční ve spolupráci s odborníkem, lektorem z praxe.

Foto 20
Foto 11
Foto 11
Foto 39

Přejít do fotogalerie

Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací