ZŠG AKTUÁLNĚ:

 


  Vážení rodiče,
na základě ustanovení § 24 odst. 2, zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuji na dny 20. 12. až 22. 12. 2021 ředitelské volno. Škola ani školní družina nebude v provozu.

Mgr. Anna Krasulová, ředitelka školy
8. 12. 2021       
   

Jsme moderní školou

Věřte či nevěřte, ale krásná, nazdobená, moderně vybavená škola je nejstarší základní školou v Ostravě. Brzy bude slavit 150 let svého vzniku. Když vkročíme do školy, dýchne na nás kouzelná rodinná atmosféra. Proto zde rádi chodí děti, pedagogové i rodiče. Vedení školy se stará o neustálé vylepšování všech učeben, chodeb i okolí budovy. Škola je vybavena moderní technikou, má účelně a pěkně upravené třídy vyzdobené výtvarnými pracemi žáků. Na školním pozemku se nachází místo pro sport, učení, ekologii i odpočinek. Patříme sice k nejmenším školám v Ostravě, ale zapojujeme se do mnoha rozličných projektů, grantů a pořádáme soutěže i pro jiné ostravské školy. „Gajdoška“ vypadá mladistvě a moderně díky svým žákům, pedagogům i aktivitám, kterými žije.

Fajná dílna, 6. třída

6. prosince 2021

V pondělí 29. 11. 2021 se naše šestá třída s panem učitelem Kohútem vydala do Fajné dílny ve Vítkovicích. Bylo to opravdu dobré. Nejdříve nám rozdali pláště, vypadali jsme jako z Harryho Pottera, a pak jsme si řekli pravidla: chováme se bezpečně, všichni si tykáme, lektorům říkáme Bedřichu nebo Bedřiško. Rozdělili jsme se do 4 skupin (vždy po třech žácích) a na stanovištích jsme si postupně vytvořili čtyři výrobky. Srdíčko – navlékali jsme na drát korálky a zaoblili jsme ho do správného tvaru. Kompostér – přivrtali jsme k sobě desky a vytvořili takovou boudu. Nabrali jsme do ní hlínu a vložily žížaly. Bonbonovač – skleněnou krabičku jsme přivrtali ke dřevu a dovnitř nasypali bonbony. Náramky – ty jsme si ušili z látky. Nakonec jsme soutěžili o ceny. Moc se nám ve Fajné dílně líbilo.

Děti dětem 2021

8. prosince 2021

Celoměstské literární a výtvarné soutěže „Děti dětem“ se v roce 2021 zúčastnilo více jak šedesát žáků z 10 ostravských základních škol. Žáci psali příběhy, básně, pohádky, doplnili je krásnými ilustracemi, a tak světlo světa spatřila další kniha Děti dětem, která bude těšit děti i dospělé. Bohužel v současné době, která je ovlivněna covidovými opatřeními, se malí autoři nemohli setkat a nemohlo být uskutečněno slavnostní vyhlášení výsledků. Všichni vítězové, účastníci soutěže byli odměněni diplomy a upomínkovými předměty, každá škola obdržela dvě knihy Děti dětem. Chceme poděkovat všem tvůrcům za jejich tvořivost, nápady, snahu, Statutárnímu městu Ostrava za finanční dotaci, díky níž byla celá akce zabezpečena. Věříme, že kniha plná pohádek, příběhů a básniček bude dělat radost mnoha dětem i dospělým, stane se společníkem dětí v jejich volných chvílích, že ve školách bude inspirací pro další nové autory.

72 hodin - podzim 2021

21. října 2021

72 hodin je celorepubliková akce, která je v průběhu tří dnů (letos v termínu 14.–17. října) naplněna spoustou dobrovolnických aktivit pro druhé, přírodu či okolí. Žáci IX. ročníku s vyučujícími Mgr. Janou Dvořákovou a Mgr. Petrem Kohútem se k akci připojili ve čtvrtek 14.10. Rozhodli jsme se, že v letošním roce podpoříme biodiverzitu naší školní zahrady (jedná se o jedno z témat Ekoškoly, které ve škole rozvíjíme). Přes nadaci Partnerství (akce Sázíme budoucnost) jsme si objednali ovocné stromy (jabloň, hrušeň, třešeň) a keře (šeřík, jasmín, motýlí keř). Tyto dřeviny jsme vysázeli na školní zahradu. Sázení bylo přijato s nadšením žáků. Pro všechny to bylo prvé v životě, kdy měli možnost zasadit strom.

Karanténa 6. třídy

21. října 2021

Vážení rodiče, z důvodu karantény v 6. třídě, kterou nařídila Krajská hygienická stanice Ostrava, bude výuka zajištěna distanční formou. Online hodiny budou probíhat v prostředí MS Teams, materiály k výuce budou k dispozici v systému Škola OnLine. Distanční výuka je povinná pro všechny žáky. Omlouvání nepřítomnosti na online hodinách se řídí školním řádem.Při problémech s přihlášením kontaktujte třídní učitelku na mail: storkanova@zsg.cz.

PLÁN AKCÍ ŠKOLY

Naše škola pořádá celou řadu akcí během roku. Podívejte se na velké akce, které nás čekají:

148

LET ŠKOLY

Škola byla založena 4. května 1873, v roce 2021 oslavíme 148. výročí od založení.

4

PROJEKTOVÉ DNY MIMO ŠKOLU

Škola uskuteční 4 projektové dny mimo školu. Žáci navštíví Rožnov pod Radhoštěm, Frýdek - Místek, Bartošovice nad Odrou. Každého projektového dne se zúčastní 40 žáků. Celá akce je hrazena z projektu v rámci šablon OP VVV II.

26

PROJEKTOVÝCH DNŮ

Škola má v plánu realizaci 26 projektových dnů ve škole nebo ve školní družině. Projektový den se uskuteční ve spolupráci s odborníkem, lektorem z praxe.

Foto 2
Foto 18
Foto 29
Foto 22

Přejít do fotogalerie

Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací