Výpis všech článků

Ukliďme Česko 2023

Ukliďme Česko je dobrovolnická akce, která probíhá na území celé České republiky dvakrát ročně. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Hlavní úklidový den připadl na sobotu 16. 9. 2023. Naši žáci VIII. a IX. ročníku se k této akci přidali ve čtvrtek 14. 9. 2023. Společně, pod velením Mgr. Jany Dvořákové a Mgr. Petra Kohúta, uklidili park Hlubina a přilehlé prostory školy. Této akce se pravidelně účastníme. Vždy máme všichni dobrý pocit z toho, že se nám naše okolí podaří uklidit.

ilustrace

Doplňující volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje doplňovací volby do školské rady z důvodu konce členství zákonného zástupce ve školské radě.  Zákonnému zástupci skončilo členství 30. 6. 2023, kdy nezletilý žák ukončil vzdělávání ve škole.
Doplňkové volby do školské rady proběhnou ve dvou kolech.

Seznam pomůcek na školní rok 2023/2024

Seznam pomůcek na nový školní rok naleznete v přiloženém souboru.

Olomouc

V úterý 15.6. absolvovali žáci VIII. a IX. ročníku exkurzi do Olomouce. Prohlédli jsme si centrum města. Zaujal nás olomoucký orloj a sloup Nejsvětější Trojice. Navštívili jsme expozici v Pevnosti poznání. Jedná se o unikátní historickou stavbu z doby Františka Josefa II., která sloužila jako dělostřelecký sklad. Nyní se v ní nachází interaktivní muzeum vědy.

Děti dětem 2023

Celoměstské literární a výtvarné soutěže „Děti dětem“ se v roce 2023 zúčastnilo šedesát žáků z 11 ostravských základních škol. Žáci psali příběhy, básně, pohádky, doplnili je krásnými ilustracemi. Všechna jejich tvorba umožnila vznik knihy „Děti dětem“, která budete těšit malé i velké čtenáře. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo 20. 6. 2023 v prostorách pořádající školy. Setkání bylo obohaceno o vystoupení pěveckého sboru Gajdošík. Všichni vítězové, účastníci soutěže byli odměněni diplomy a upomínkovými předměty, každá škola obdržela dvě knihy Děti dětem. Chceme poděkovat všem tvůrcům za jejich tvořivost, nápady, snahu, Statutárnímu městu Ostrava za finanční dotaci, díky níž byla celá akce zabezpečena. Věříme, že kniha plná pohádek, příběhů a básniček se stane společníkem dětí v jejich volných chvílích, že ve školách bude inspirací pro další nové autory.

Opava, Strahovice

V úterý 13.6. absolvovali žáci VIII. a IX. ročníku exkurzi do Opavy. Prohlédli jsme si centrum města a navštívili expozici v Zemském muzeu. Zúčastnili jsme se edukačního programu "Se skřítkem Mezinou do podzemí", který byl zaměřen na naše nerosty, horniny, sopky.
Následně jsme přijali pozvání pana starosty Malchárka do Strahovic. Zde působil za svého života Richard Henkes. S našimi žáky jsme se zabývali jeho životem v rámci školního projektu.

ilustrace

Přestavba vstupní haly školy

Vážení rodiče,

od 12. června 2023 bude probíhat v naší škole rekonstrukce vstupního vestibulu. Vchod do školy bude mimo provoz, ke vstupu do budovy bude využíván zadní vchod. Rekonstrukce neovlivní chod školy, výuka bude probíhat beze změn. Žáci se po dobu rekonstrukce nebudou přezouvat. Hygienické podmínky budou zachovány.

Mgr. Anna Krasulová, ředitelka školy

150. výročí školy

12. května 2023 - 150. výročí školy:

10.00 - 11.00 - prohlídka školy
11.00 - 12.30 - školní akademie
13.00 - 14.00 - prohlídka školy

Den Země 2023

Také letos se žáci naší školy účastnili Dne Země, který pořádalo Středisko volného času, Moravská Ostrava p. o. ve spolupráci s Městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz. Den plný zážitků s poznáváním světa kolem nás a s environmentálním programem proběhl v pátek 21. dubna 2023 v Komenského sadech. Dopoledne uběhlo jako voda, počasí nám přálo, všichni jsme si jednotlivé aktivity opravdu užili.

Noc s Andersenem 2023

Poslední březnový den se odpoledne ve škole sešli žáci 1. – 4. třídy, aby si mohli užít 23.ročníku Noci s Andersenem. Letos na děti čekaly úkoly spojené s významnými výročími literních a výtvarných umělců. Mravenec Ferda slavil devadesátiny, připomněli jsme si 100. výročí narození ilustrátorky Heleny Zmatlíkové, stovku oslavilo i Walt Disney studios a Andersenovu Ošklivému káčátku už je 180 let. Děti si zahrály pexeso, skládaly ilustrace, vybarvovaly omalovánky, vyrobily si zápichy do květináčů. Trochu si zacvičily, s chutí povečeřely. Po osmé večerní se s baterkami v ruce vydaly po skupinách plnit úkoly, které byly rozmístěny po setmělých chodbách školy. Pak na ně čekaly spacáky, do kterých se zachumlaly… a dříve či později usnuly. Ranní probuzení 1. dubna bylo prokládáno aprílovými žertíky. Letošní nocování ve škole bylo prima a těšíme se, co nás čeká příští rok.

Celkový počet článků: 549


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací