ZŠG AKTUÁLNĚ:

 

  Vážení rodiče,
ve čtvrtek 23. června 2022 v 15 hod. se koná schůzka s rodiči budoucích prvňáčků.

Vedení školy 

 

Jsme moderní školou

Věřte či nevěřte, ale krásná, nazdobená, moderně vybavená škola je nejstarší základní školou v Ostravě. Brzy bude slavit 150 let svého vzniku. Když vkročíme do školy, dýchne na nás kouzelná rodinná atmosféra. Proto zde rádi chodí děti, pedagogové i rodiče. Vedení školy se stará o neustálé vylepšování všech učeben, chodeb i okolí budovy. Škola je vybavena moderní technikou, má účelně a pěkně upravené třídy vyzdobené výtvarnými pracemi žáků. Na školním pozemku se nachází místo pro sport, učení, ekologii i odpočinek. Patříme sice k nejmenším školám v Ostravě, ale zapojujeme se do mnoha rozličných projektů, grantů a pořádáme soutěže i pro jiné ostravské školy. „Gajdoška“ vypadá mladistvě a moderně díky svým žákům, pedagogům i aktivitám, kterými žije.

Certifikace titulem EKOŠKOLA

25. června 2022

Dne 16. 6. 2021 jeli zástupci Ekotýmu (5 žáků naší školy) s Mgr. Janou Dvořákovou (koordinátorkou EVVO) a paní ředitelkou Mgr. Annou Krasulovou do Prahy pro převzetí mezinárodního titulu Ekoškola. V České republice je aktuálně v programu zapojeno 418 škol a neškolských zařízení. Z toho více než 170 z nich je držitelem mezinárodní certifikace Ekoškola. V roce 2022 získalo či obhájilo certifikaci Zelené cesty 27 škol, z toho 18 základních. Slavnostní předávání se konalo v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Tento titul jsme již obhájili potřetí. Po slavnostním vyhlášení následovala prohlídka Staroměstské radnice. Také jsme si prohlédli hlavní dominanty Prahy a poseděli ve slavné kavárně Slavia.

Beztaškový den

29. června 2022

Dnes jsme si společně vyzkoušeli, jak se cítí děti z chudých oblastí ve světě. Tyto děti nemají sejné podmínky ke vzdělávání jako máme my. Proto jsme se dnes vcítili do těchto dětí a zapojili svou fantazii a přišli jsme se psím pelíškem, šuplíkem z mrazáku, pivní přepravkou, přenosnou ledničkou, rybářskou sítí aj. Všem, kteří se zúčastnili, děkujeme .

Výlet na Hukvaldy

5. června 2022

V pátek 27.5. 2022 se 5., 8. a 9. třída zúčastnila výletu na zříceninu hradu Hukvaldy. Dojeli jsem na místo autobusem. Tam jsme se rozdělili podle tříd a společně s třídními učiteli jsme stoupali vzhůru hradním parkem kolem obory, kde se páslo stádo daňků. Nahoře na hradě jsme si ještě před exkurzí dali něco dobrého na svačinu a povídali si o hradě. Potom se nás ujala slečna průvodkyně, která nás seznámila s historií hradu. Vyprávěla nám mnoho zajímavých pověstí a legend. Nejprve jsme šli do hradní kaple a po krátké prohlídce kaple jsme se vydali na hrad, přesněji opravenou zříceninu hradu. Každý z nás si jistě zapamatoval legendu o zazděném preclíkáři. Po společné prohlídce hradu jsme si mohli všechno prohlédnout sami. Zajímavé bylo podzemí hradu, sklepy, hradní příkop i obranná věž, která nyní slouží jako otevřeně venkovní divadlo. Mně osobně se nejvíce mi líbila vyhlídka, kde bylo hezky vidět na Ostravu, Bílovec, Kopřivnici, a hlavně na Hukvaldy. Po odchodu ze zříceniny jsme šli stejnou zpáteční cestou dolů. Čekání na autobus nám zpříjemnil obchod s potravinami. Výlet byl fajn, dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí a počasí nám skvěle vyšlo.

Rekonstrukce výměníkové stanice

2. června 2022

Vážení rodiče, od 1. června 2022 probíhá v naší škole rekonstrukce výměníkové stanice. Práce budou ukončeny v polovině července. Rekonstrukce neovlivní chod školy, výuka bude probíhat beze změn, hygienické podmínky budou zachovány. Mgr. Anna Krasulová, ředitelka školy  

PLÁN AKCÍ ŠKOLY

Naše škola pořádá celou řadu akcí během roku. Podívejte se na velké akce, které nás čekají:

149

LET ŠKOLY

Škola byla založena 4. května 1873, v roce 2022 oslavíme 149. výročí od založení.

4

PROJEKTOVÉ DNY MIMO ŠKOLU

Škola uskutečnila 4 projektové dny mimo školu. Žáci navštívili Rožnov pod Radhoštěm, Frýdek - Místek, Bartošovice nad Odrou. Každého projektového dne se zúčastnilo 40 žáků. Celá akce byla hrazena z projektu v rámci šablon OP VVV II.

26

PROJEKTOVÝCH DNŮ

Škola realizovala 26 projektových dnů ve škole nebo ve školní družině. Projektový den se uskutečnil ve spolupráci s odborníkem, lektorem z praxe.

Foto 11
Foto 9
Foto 1
Foto 1

Přejít do fotogalerie

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací