ZŠG AKTUÁLNĚ:

 


ŘEDITELSKÉ VOLNO

Na pátek 18. 11. 2022 vyhlašuje ředitelka školy z organizačních důvodů ředitelské volno, škola a školní družina budou mimo provoz.
   

Jsme moderní školou

Věřte či nevěřte, ale krásná, nazdobená, moderně vybavená škola je nejstarší základní školou v Ostravě. Brzy bude slavit 150 let svého vzniku. Když vkročíme do školy, dýchne na nás kouzelná rodinná atmosféra. Proto zde rádi chodí děti, pedagogové i rodiče. Vedení školy se stará o neustálé vylepšování všech učeben, chodeb i okolí budovy. Škola je vybavena moderní technikou, má účelně a pěkně upravené třídy vyzdobené výtvarnými pracemi žáků. Na školním pozemku se nachází místo pro sport, učení, ekologii i odpočinek. Patříme sice k nejmenším školám v Ostravě, ale zapojujeme se do mnoha rozličných projektů, grantů a pořádáme soutěže i pro jiné ostravské školy. „Gajdoška“ vypadá mladistvě a moderně díky svým žákům, pedagogům i aktivitám, kterými žije.

Výsledky PÉBÉČKA NA GAJDOŠCE

1. listopadu 2022

PÉBÉČKO NA GAJDOŠCE Ve dnech 20. – 21. 10. 2022 proběhlo online hlasování žáků v rámci projektu „Pébéčko na Gajdošce“. Žáci volili z pěti projektů, každý žák měl k dispozici dva hlasy. Výsledky hlasování: 1. místo – Relaxační koutky ve třídách 5. tř.  – 9. tř. (71 hlasů) 2. místo – Zrcadla do tříd a na školní toalety (49 hlasů) 3. místo – Lavičky na chodby (39 hlasů) Děkujeme všem žákům za aktivní přístup a spolupráci v rámci projektu „Pébéčko na Gajdošce“.

72 hodin - podzim 2022

6. listopadu 2022

Projekt 72 hodin je celorepubliková akce, která je v průběhu tří dnů (letos v termínu 13.–16. října) naplněna spoustou dobrovolnických aktivit pro druhé, přírodu či okolí. Letos již proběhl devátý ročník. Naše škola (která je ekologicky zaměřena a v červnu již potřetí obhájila mezinárodní titul Ekoškola) se této akce pravidelně zúčastňuje od samého začátku. Letos se k projektu připojili žáci IX. ročníku ve čtvrtek 13.10. 2022. Rozhodli jsme se, že v letošním roce podpoříme biodiverzitu naší školní zahrady (jedná se o jedno z témat Ekoškoly, které ve škole rozvíjíme). Přes nadaci Partnerství (akce Sázíme budoucnost) jsme si objednali okrasné keře. Tyto dřeviny jsme vysázeli na školní zahradu. Sázení bylo přijato s nadšením žáků. Pro všechny to bylo prvé v životě, kdy měli možnost zasadit strom.

Den stromů

31. října 2022

Ve čtvrtek 20. 10. 2022 slavily všechny stromy svátek. Mnozí z vás vědí, že je to Den stromů. Prvňáci se během týdne učili poznávat jehličnaté a listnaté stromy, jejich plody. Poznávali písmenka na začátku a konci názvů stromů. V pracovních činnostech vyrobili ježka z plastelíny a šišky, ale také podzimní skřítky. V prvouce dali naklíčit žaludy a budeme pozorovat změny. Třeba si nějaký doubek zasadíme. V parku u školy frotáží získali prvňáčci otisky kůry stromů a listů. Z listí utvořili účes pro podzimní víly. Podali si ruku s větví lípy, našeho národního stromu, a všem stromům k jejich svátku popřáli zdraví, ať jsou krásné, ať jim nikdo neubližuje, ať nám dělají radost každý den.

Řemeslo má zlaté dno - říjen 2022

13. října 2022

Ve středu 5. 10. 2022 se žáci naší školy zúčastnili interaktivní soutěže v praktických dovednostech pro žáky 9. ročníků základních škol. Soutěž organizovala společnost Kultura Jih. Zábavnou formou se žáci seznámili s nabídkou středoškolských studijních oborů a ověřili si své studijní předpoklady. Soutěžily dvě šestičlenná družstva. S velkou radostí oznamujeme umístění našeho školního týmu ve složení Valder David, Vančura Jakub, Kunštátský Ondřej, Kovařčík Adam, Supová Michalela a Kohoutová Adéla na nádherném druhém místě. Také druhé družstvo zabojovalo a umístilo se na krásném pátém místě. Všem žákům děkuji za aktivní účast na soutěži a gratuluji k skvělému umístění.

PLÁN AKCÍ ŠKOLY

Naše škola pořádá celou řadu akcí během roku. Podívejte se na velké akce, které nás čekají:

149

LET ŠKOLY

Škola byla založena 4. května 1873, v roce 2022 oslavíme 149. výročí od založení.

4

PROJEKTOVÉ DNY MIMO ŠKOLU

Škola uskutečnila 4 projektové dny mimo školu. Žáci navštívili Rožnov pod Radhoštěm, Frýdek - Místek, Bartošovice nad Odrou. Každého projektového dne se zúčastnilo 40 žáků. Celá akce byla hrazena z projektu v rámci šablon OP VVV II.

26

PROJEKTOVÝCH DNŮ

Škola realizovala 26 projektových dnů ve škole nebo ve školní družině. Projektový den se uskutečnil ve spolupráci s odborníkem, lektorem z praxe.

Foto 41
Foto 76
Foto 48
Foto 3

Přejít do fotogalerie

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací