17. ročník soutěže Anglický slavík

3. května 2015

28. dubna 2015 se v hudebně naší školy konal již 17. ročník soutěže ENGLISH NIGHTINGALE. Jedná se o soutěž ve zpěvu anglických písní, která je určena pro žáky 6. – 9. tříd. Do soutěže se přihlásilo 15 ostravských škol, které „vyslaly“ své nejlepší zpěváky a zpěvačky. Soutěžili sólisté i hudební skupiny, a to ve dvou kategoriích. V 1. kategorii (6.–7. třída) soutěžilo 6 skupin a 7 jednotlivců. Ve 2. kategorii (8.–9. třída) soutěžilo 9 skupin a 10 jednotlivců. Během odpoledne jsme mohli slyšet zpívat celkem 72 dětí a další je doprovázely na kytary, klavír, housle, akordeon nebo rytmické nástroje. Do soutěže se ve skutečnosti zapojilo mnohem více dětí. Na jednotlivých školách probíhala školní kola a z každé kategorie se vybírali jen ti nejlepší. Děti se na soutěž pečlivě připravovaly a věnovaly nácviku spoustu času. A výsledek se dostavil. Pěvecké výkony byly opravdu skvělé! Porota to vůbec neměla jednoduché – nebylo snadné vybrat ty nejlepší.
Naši školu reprezentovala v soutěži jednotlivců Kristýna Klečková (9. třída); hudební skupina dívek Markéta Jacková (9. třída), Kristýna Klečková (9. třída), Martina Doležalová (5. třída) a Elizabeth Višovanová (6. třída) obsadila ve své kategorii krásné 3. místo. Blahopřejeme!
Soutěž se uskutečnila za podpory Statutárního města Ostravy.
Přehled dalších článků | Autor: Zdeňka Galajdová | Počet přečtení: 1648x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací