Školní zpravodajství


Zahradní slavnost 2024

Milí rodiče a děti,
srdečně Vás zveme na „ZAHRADNÍ SLAVNOST“, kterou pořádá školní družina.Těšíme se, že společně 10. 6. 2024 ve 14 hodin přivítáme blížící se nejkrásnější období roku – LÉTO.

ilustrace

Volební listina kandidátů 2. kolo voleb do školské rady 2024

2. kolo voleb proběhne dne 4. června 2024. Pedagogičtí pracovníci budou své zástupce volit ve 14.00 na provozní poradě a zákonní zástupci od 16 do 17 hod. v průběhu individuálních pohovorů. Volební listina kandidátů viz příloha článku.

Koncert ke Dni matek

Zveme Vás na koncert ke Dni matek, který se koná v úterý 14. května 2024 v 15 hod. ve vestibulu školy. Vystupuje pěvecký sbor školy Gajdošík pod vedením PaedDr. Jolany Buksové a Mgr. Lenky Báborové.

Zpravodajství z ozdravného pobytu 3

Pátek 26. 4. jsme se probudili do mrazivého rána. Mínusové noční teploty obalily krajinu ledem. Sluníčko se nicméně probudilo i u nás nahoře na Severce. Dopoledne jsme se ve skupinách věnovali malování kamenů a výrobou 3 D brouků z kartónu. Žáci vyrobili spousty krásných výrobků. Po obědě a odpoledním klidu jsme se vydali po hřebeni na Kamennou chatu, kde jsme si rezervovali hřiště. Pánové si zahráli fotbal, dámy vybíjenou. Počasí se konečně lehce umoudřilo, odpoledne jsme si nemuseli brát čepice a rukavice. To znamenalo cca 5 stupňů a studený vítr. Po cestě zpět na chatu a svačině jsme si užili bazén a vířivku. Večernímu programu kralovala hra Bingo. Užili jsme si nádherný západ slunce. Další den za námi.

Zpravodajství z ozdravného pobytu 2

V úterý 23.4. jsme se probudili do mlhy a zimy, mrzlo. Snídani jsme měli dříve v 7:45. Čekal nás náročný den. V 8:15 jsme vyrazili do Mostů u Jablunkova. Sestoupili jsme do údolí po červené trase 5 km. Zakoupili jsme lístky a vlakem jsme se vydali do Chotěbuze. V 10:46 jsme vystoupili z vlaku a vydali jsme se do nedalekého Archeoparku. Měli jsme zde domluvenou prohlídku slovanského hradiště s průvodcem. Všem se prohlídka moc líbila. Průvodci nás seznámili s historií Slovanů, jejich nástroji, řemesly, oděvy, jejich životním stylem. Vyzkoušeli jsme si jejich dobovou zbroj, zastříleli jsme si z luku. Po náročné dvouhodinové prohlídce jsme se rozloučili a vydali se do nedalekého Rybího domu. Tam se žáci mohli podívat na různé druhy ryb a vrátit se do dětských let na dětském hřišti. Čekala nás cesta zpět vlakem do Mostů u Jablunkova a výstup zpět na chatu Severka. Všichni jsme to zvládli na výbornou, nejrychlejší běžci Adam Cirók a Filip Mijalovský to zvládli za 50 minut. 5 km stoupání s výškovým převýšením 500 m. Jsou to borci! Po večeři a odpočinku jsme si zazpívali a začali hrát piškvorkový turnaj. Bylo to náročné, ale všichni jsou moc šikovní a stateční.

Zpravodajství z ozdravného pobytu - chata Severka

​Beskydy, Horní Lomná, chata Severka. 17.4. – 30.4.2024.
Pobyt jsme zahájili ve čtvrtek 17.4. výjezdem autobusu do nadmořské výšky 950 m. n. m.. Odvážný pan řidič autobusu nás vyvezl na parkoviště před Kamennou chatu, od které jsme museli zavazadla dopravit na naši chatu Severku Ladou Nivou. Ubytovali jsme se na pokojích, seznámili jsme se s pravidly pobytu. Dali jsme si první večeři, řízek s bramborovou kaší. Večer jsme zpívali a hráli na kytaru.

Noc s Andersenem 2024

V pátek 22.3.2024 se žáci 1.-4. třídy zúčastnili přespávání ve škole. Tato akce byla uspořádána na počest dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, který letos slavil 219 let od svého narození. 

Čtení v Alzheimer Home Ostrava + Srdce s láskou darované

Žáci 7. ročníku s panem učitelem Petrem Kohútem a paní asistentkou Lucií Stuchlíkovou vyráběli sádrové odlitky ve tvaru srdce pomocí silikonových forem. Z odlitků vyrobili vonná srdíčka a svícny, které ozdobili akrylovými barvami. Nakonec je zabalili a společně odvezli do Alzheimer centrum v Ostravě – Vítkovicích.

Karneval 2024

Žáci 1.-4. třídy oslavili přestupný rok karnevalem, který se uskutečnil v tělocvičně školy 29.2.2024. Taneční parket svou krásou očarovaly čarodějnice i princezny. O pořádek se zase postaral šerif a různí superhrdinové. Chvílemi jsme měli pocit, že jsme se ocitli v zoologické zahradě či v lese.

Karneval

Zveme všechny žáky od 1. do 4. třídy na karneval, který se koná v tělocvičně školy 29. února 2024 od 14.00 do 15.00. Masky a dobrou náladu s sebou. Info....

Celkový počet článků: 486


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací