Participativní rozpočet "Náš obvod"

27. května 2020

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz vyhlásil v květnu 2020 1. ročník tzv. participativního rozpočtu s názvem „Náš obvod“. Cílem je dát možnost občanům, kteří zde žijí, pracují, studují nebo jinak tráví většinu svého času, navrhnout veřejně přínosný projekt (např. odpočinková zóna, workoutové hřiště, horolezecká stěna, komunitní zahrada, nové lavičky, apod.), který by bylo možné zrealizovat na území centrálního městského obvodu během jednoho roku. Městský obvod na realizaci těchto projektů vyčlení ze svého rozpočtu 1 000 000 Kč.
 
Návrhy projektů mohou podávat všechny fyzické osoby, které mají vztah k našemu městskému obvodu. Podmínkou je, že projekt musí být realizován na území městského obvodu - musí se jednat o prostranství či majetek přímo v jeho vlastnictví, případně majetek mu svěřený. Navrhovatelem tedy nemůže být přímo Vaše organizace a ani se nemůže jednat o projekt zaměřený na zvelebení přímo Vašeho majetku (pokud se nejedná o veřejně, celoročně přístupné veřejné prostranství nebo třeba prostor před Vaším sídlem, který je v majetku městského obvodu), ale věřím, že pokud máte nějaký vhodný projektový záměr, který splňuje pravidla participativního rozpočtu „Náš obvod“, tak ve své komunitě jistě najdete člověka, který bude ochotný podat návrh. Právě již zmíněná komunita může být následně velkou výhodou v hlasování.

Bližší informace naleznete na webové stránce participativního rozpočtu www.nasobvod.cz a na facebookové stránce https://www.facebook.com/nasobvod/?eid=ARB9pHsDVCtP44N6BwrQi5eoaSxuGI1-F0Vf-UqsdQ5wicZUt44pxgwBFTpQQQgY5RFuUF3xyg4EhmO4 .
 
 
Přehled dalších článků | Autor: Iva Senftová | Počet přečtení: 606x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací