Projektové dny ve školní družině

8. února 2021

V měsíci prosinci a  lednu jsme realizovali pod vedením zkušeného lektora/odborníka z praxe projektové dny pro děti ze školní družiny. 
 První projektový den „Vánoční tvoření“ byl zaměřen na práci s papírem. Cílem akce bylo využití starého papíru, výroba vánoční ozdoby,  Získání informací o ekologii a recyklaci. Lektorka dětem předvedla ukázku svých výrobků z ruliček papíru (papírový pedig), vysvětlila, co vše musí udělat, než samotný výrobek vznikne, a děti si samy vyzkoušely ruličku vyrobit. Každý žák dostal pro výrobu své ozdoby srdíčko z drátku, které musel omotávat ruličkami, jež na sebe bylo nutné napojit. Děti pracovaly s nadšením, některé potřebovaly pomoci, povzbudit. Hotové srdíčko se na závěr muselo slepit a dozdobit mašlí. Srdíčky jsme ozdobili náš stromeček.
Druhý projektový den „ Výrobky z bukových podpalových dřívek“ byl zaměřen na práci se dřevem. Cílem bylo dětem ukázat, jak se dá využít vlastně odpad, který zůstává po zpracování dřeva, a který se pouze využívá k založení ohně v krbu. Hlavním cílem pak vytvoření dekoračního předmětu. Jednalo se konkrétně o dekorační obrázek, který byl vytvořen lepením dřívek a poté na něj tupováním barvy nanesen podle šablon obrázek, který si děti samy vybraly.
Žáci si prakticky vyzkoušeli různé výtvarné a pracovní metody. Pracovali s nadšením a odměnou jim byl krásný dárek pro svou maminku.
Projektové dny ve školní družině byly realizovány v rámci projektu Moderní Gajdoška II.
Přehled dalších článků | Autor: Yweta Křížková | Počet přečtení: 673x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací