Recyklace elektrospotřebičů

27. dubna 2011

Vyspali jsme se do krásného slunného dne. Ten den byl Dnem Země. Nás čekal dopolední program, který byl zaměřen na recyklaci odpadu, konkrétně recyklaci elektrospotřebičů. Naše druhá třída se připravovala na tuto akci už celý minulý týden. Děti pilně sbíraly papírové obaly různých velikostí. Dále si měly přinést velkou Pet láhev a letáky s nabídkou elektrospotřebičů. Úkoly splnily na výbornou.

Pak to v osm hodin ráno vypuklo. Nejdříve jsme shlédli krátký film, po něm následovala beseda a krátký test. Žáci pracovali ve skupinách a mohli se radit. Nakonec třídili odpad do barevných kontejnerů na koberci ve třídě. Učili se spolupracovat a rozhodovat. O velké přestávce se proběhli na zahradě, posvačili a nabrali sílu na plnění dalších úkolů.

Další část programu byla věnovaná recyklaci. Do plnění úkolů jsme zapojili i rodiče prostřednictvím průzkumu. Společným úkolem bylo vytvoření plakátu na toto téma. I tohoto úkolu se žáci zhostili s úspěchem. Plakát jsme vyvěsili na hlavní chodbě.

Poslední hodinu jsme se přesunuli na zahradu do přírody. Zhodnotili jsme tuto akci a pro radost si každý vyrobil chobotnici z Pet láhve. 18 chobotnic bude dětem připomínat, jak i oni mohou naši planetu chránit !
Přehled dalších článků | Autor: Mgr. Margit Lazarová | Počet přečtení: 1657x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací