Vlastivědný kroužek

23. února 2018

Pokusím se o malé ohlédnutí za činností Vlastivědného kroužku za posledních několik měsíců. Za pět let (tak dlouho náš kroužek ve škole existuje) jsme navštívili velké množství výstav a akcí. Asi nejlepším hodnocením je nejen vysoký počet přihlášených žáků, ale hlavně hojná účast na akcích. Pokud je venku špatné počasí, sejde se nás kolem dvanácti, někdy i více. Mnohem zajímavější a zábavnější jsou vycházky starou i současnou Ostravou. Například na cestě za Vánočním osvětlením Ostravy nás bylo 16.
Co mně osobně dělá radost, je skutečnost, že se našich toulek Ostravou pravidelně účastní i bývalí členové kroužku, žáci, kteří naši školu již dávno absolvovali.
Jako třeba dnes, v Masopustním úterý, jsme se sešli v síle vojenské čety. Dvanáct současných žáků a čtyři bývalí, plus jedna, nyní už dospělá slečna, přišla pozdravit ostatní. A jak dnešek probíhal? Prošli jsme Masarykovo náměstí, kde se konalo zahájení Masopustu. Masky průvodu zaujaly všechny, zavládla shoda, že jsou velmi povedené. Kluci z „devítky“ ovšem komentovali, že oni měli mnohem hezčí v prosinci na Mikuláše (fotografie z této akce jsou k vidění také na webu školy). Na chvilku jsme si pak dali rozchod na náměstí, protože každé zahájení masopustního veselí je přece spojeno s trhem, a tak si každý za chvilku našel svůj stánek s jídlem nebo pitím. Většinou zvítězil nápoj, hlavně pro zahřátí, neboť venku bylo docela chladno.
Poté jsme se prošli podél řeky Ostravice až k lávce vedoucí ke Slezskoostravskému hradu a pak směrem zpět k nákupnímu centru. Vypadá to jako kousek cesty, ale když si uvědomíme, že byl venku sníh, příjemně mokrý na únorové taškařice, je jasné, jak cesta probíhala. Napovím slovy cyklisty nás míjejícím: „Klid zbraním!!!“. Myslím, že večer bylo hodně oblečení položeno na radiátorech a dalších ohřívačích, ale kdo z dospělých si nevybaví své dětství, kdy jsme na tom byli stejně. Možná nejlepším hodnocením byla, stejně jako u ostatních vycházek, prosba, jestli bychom nemohli končit později? Pohled na opravdu mokré kalhoty většiny byl však výmluvný, a proto jsme celou vycházku ukončili u nákupního centra Nová Karolina, odkud to mají někteří kousek na tramvaj nebo na lávku směrem ke škole.
Fotografie z našich akcí naleznete ve fotogalerii.
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4
Foto 5
Foto 6
Foto 7
Foto 8
Foto 9
Foto 10
Foto 11
Foto 12
Foto 13
Foto 14
Foto 15
Foto 16

Všechny fotografie z galerie Vlastivědný kroužek

Přehled dalších článků | Autor: Mgr. Jiří Rafaj | Počet přečtení: 1529x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací