Závěrečné aktivity a taneční vystoupení účastníků projektu „Tanec bez hranic“

15. prosince 2017

Závěrečné vystoupení v Ratiboři
Dne 12. 12. 2017 vyvrcholil v polské Ratiboři (Raciborski Centrum Kultury) projekt přeshraniční spolupráce základních škol z městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a polské Ratiboři s názvem „Tanec bez hranic“, do kterého byla zapojena naše škola. Hlavním bodem závěrečného setkání byl slavnostní koncert, v rámci kterého během téměř dvouhodinového programu, 120 žáků zapojených škol předvedlo naučené české a polské lidové tance doprovázené zpěvem lidových písní. Společné vystoupení všech účastníků bylo důkazem toho, že projekt dokázal překonat geografické, jazykové i společenské a kulturní hranice obou států, vytvořil nová přátelství a obohatil účastníky o nové zážitky a zkušenosti.
Do „Tance bez hranic“ se v průběhu roku 2017 zapojilo celkem 120 žáků a 12 pedagogů ze čtyř škol městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz (ZŠO, Gajdošova, ZŠO, Gen. Píky, ZŠO, Matiční a ZŠaMŠO, Ostrčilova) a ze Szkoły Podstawowe nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu. Slavnostní odpoledne v Ratiboři navštívila také paní starostka městského s panem místostarostou, ředitelé zapojených škol, vedení města Ratiboř, ale také početná skupina rodinných příslušníků účastnících se žáků, a to jak z Polska, tak i z Ostravy.
Zpravodajství ze závěrečné aktivity v polském tisku naleznete na www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/62805-podsumowanie-projektu-taniec-bez-granic-w-raciborskim-centrum-kultury.html .
Fotografie ze závěrečné aktivity naleznete ve fotogalerii.

Návštěva polského gymnázia
Dne 30.11.2017 se konal poslední projektový den před závěrečným vystoupením. Tentokrát jsme se sešli v Ratiboři v tamním polském domě. Žáci si zde mohli vyzkoušet atmosféru a pohyb na pódiu a také nástupy na jednotlivé tance. Byla to taková malá generálka. Po ukončení programu v kulturním domě jsme se přesunuli na prohlídku ratibořského gymnázia a posléze na oběd.
Fotografie z návštěvy polského gymnázia ve fotogalerii

Návštěva českých škol
Dne 21.11.2017 se na ZŠ Gen. Píky uskutečnila 6. aktivita z projektu Česko – polské spolupráce: ,,Tanec bez hranic“. Žáci všech zúčastněných škol obvodu MOaP se sešli v  tělocvičnách této školy,aby si zopakovali tance, které se naučili na týdenních pobytech. Pod vedením lektorek z tanečního souboru Ondřejnica si žáci doplnili zapomenuté kroky a postoje lašských tanců. Polští žáci a učitelé navštívili české partnerské školy. Celodenní snažení vyvrcholilo společným tancem Hodinář, kterého se zúčastnilo všech 120 žáků projektu. Televize Polar natočila a odvysílala o této aktivitě reportáž - polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava-centrum/11000010781/projekt-tanec-bez-hranic-spojuje-ceske-a-polske-zaky
Fotografie z aktivity ve fotogalerii.


Přehled dalších článků | Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: 2475x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací