Zpravodajství z ozdravného pobytu v Holčovicích

1. dubna 2014



DEN 1. 31.3.2014

7.30 sraz před ZŠ Gajdošova
8.15 odjezd od školy do Holčovic přes Opavu – Krnov – Město Albrechtice
10.45 příjezd do Holčovic – hotel Zlatá Opavice, ubytování, organizace hotelu a denního programu
12.00 oběd: hrachová polévka, pečené kuře + rýže
12.30 – 13.30 odpolední klid na pokojích
14.00 odchod na odpolední turistickou vycházku do blízkého okolí (Holčovice – Komora – Solná hora- a zpět) cca 15 km
18.30 večeře: zapékané brambory s vejcem a uzeninou
20.00 21.30 večerní program: školení o bezpečnosti na pobytu OP, promítání fotografií, hry
22.00 večerka

DEN 2. 1.4.2014
7.30 budíček
8.00 snídaně: chléb s rybí pomazánkou a zeleninou
9.00 zahájení projektového vyučování 6+7 – trávící soustava, 8+9 landart (vv)
12.00 oběd: gulášová polévka, vepřové výpečky, mrkvová omáčka s hráškem, brambor
12.30 – 13.30 odpolední klid na pokojích
14.00 odchod na odpolední turistickou vycházku – k prameni léčivé minerální vody z 1300 m. hlubokého vrtu (Holčovice – Komora – Komorský potok) cca 12 km
18.30 večeře: kuře na paprice s těstovinami
20.00 21.30 večerní program: promítání fotografií, prezentace – Praděd + pohyb ve vysokohorském terénu, příprava na zítřejší celodenní túru na Praděd, projekce filmu
22.00 večerka

DEN 3. 2.4.2014
7.30 budíček
8.00 snídaně: veka se sýrovou pomazánkou + zelenina
9.00 odjezd na celodenní výlet - Praděd
10.00 – 18.00 turisticko-poznávací akce – autobusem Hvězda – Ovčárna, výstup na nejvyšší vrchol Jeseníků Praděd, sestup k chatě Barborka, sestup do Karlové Studánky údolím Bílé Opavice, prohlídka Karlovy Studánky, odjez zpět na hotel autobusem
18.30 večeře: zeleninové rizoto
20.00 - 21.30 večerní program: promítání fotografií , diskotéka
22.00 večerka

DEN 4. 3.4.2014
7.30 budíček
8.00 snídaně: rohlík namazaný paštikou + zelenina
9.00 zahájení projektového vyučování ekoaktivity 8+9, mé JÁ 6+7
12.00 oběd: zelná polévka, uzené maso s bramborovou kaší
12.30 – 13.30 odpolední klid na pokojích
14.00 odchod na odpolední turisticko-poznávací vycházku – Horní Holčovice – Farma pod Pradědem – prohlídka exponátů p. majitele, prohlídka stájí (koně, kozy, ovce, lamy, krávy atd.)
18.30 večeře: špagety s masovou omáčkou a sýrem
20.00 21.30 večerní program: promítání fotografií, ohlášení programu na páteční den (výlet do Zlatých hor) společenský program tvořený žáky dle jednotlivých tříd (scénky, pantomima, divadlo, hry)
22.00 večerka

DEN 5. 4.4.2014
7.30 budíček
8.00 snídaně: párek s kečupem, chléb
9.00 – 18.00 odjezd na celodenní výlet – Zlaté Hory – Zlatorudné mlýny (prohlídka mlýnů s výkladem, rýžování zlata v pánvích, prohlídka města Zlaté Hory, výstup na Biskupskou Kupu s výstupem na rozhlednu, prohlídka poutního místa - kostel panny Marie s klášterem (vstup do kostela)
18.30 večeře: krupicová kaše s kakaem
20.00 - 21.30 večerní program: společenské hry – karty, dostihy a sázky, ekopolis, uno atd.
22.00 večerka

DEN 6. 5.4.2014
7.30 budíček
8.00 snídaně: chléb s máslem a vejcem
9.00 zahájení projektového vyučování kresba, malba v plenéru, eko aktivity skupina č. 2
12.00 oběd: mléčná s bramborem, kuřecí maso s těstovinami
12.30 – 13.30 odpolední klid na pokojích
14.00 odpolední sportovně-relaxační aktivity, bazén, plavání, filmová projekce
18.30 večeře: kotlíkový guláš, chléb
20.00 22.00 večerní program: promítání fotografií, ohlášení programu na nedělní den, diskotéka
22.20 večerka

DEN 7. 6.4.2014
8.00 budíček
8.30 snídaně: chléb s máslem a medem
9.30 nedělní mše v místním kostele s vybranými žáky, vycházka do Hynčic
12.00 oběd: špenátová polévka s opečeným pečivem, rajská omáčka s vepřovým masem a knedlíkem
12.30 – 14.00 odpolední klid na pokojích
14.00 návštěvy rodičů od 14.000 – 16.00, sportovní odpoledne na místním fotbalovém hřišti (fotbal, volejbal, softbal ….)
18.30 večeře: hrášková omáčka, maso a rýže
20.00 21.30 večerní program: promítání fotografií, ohlášení programu na pondělní den (výlet na Rejvíz – mechová jezírka, Jeseník – prohlídka lázní a města, Orlí farma) – projekce filmu dle výběru žáků
22.00 večerka

DEN 8. 7.4.2014
7.30 budíček
8.00 snídaně: jogurt s rohlíkem
9.00 – 18.00 odjezd na celodenní výlet, Rejvíz, mechová jezírka, prohlídka unikátní oblasti Jeseníků – Lázně Jeseník, vycházka v okolí lázní (lanové centrum, balneo park) – sestup z lázní do města Jeseník prohlídka města a vodní tvrze – Orlí ranč (prohlídka výběhů koní, návštěva Jeseníky adrenalin parku)
18.30 večeře: koprová omáčka s vejcem a bramborem
20.00 - 21.30 večerní program: promítání fotografií, prezentace programu na následující den, společenské hry – karty, dostihy a sázky, ekopolis, uno atd.
22.00 večerka

DEN 9. 8.4.2014
7.30 budíček
8.00 snídaně: chléb s vajíčkovou pomazánkou
8.30 odchod na turistický výlet do Města Albrechtice (prohlídka města, seznámení s okolím) návrat zpět autobusem
14.00 oběd: hovězí vývar s nudlemi, čočková kaše s opékaným párkem a chlebem
14.30 – 15.30 odpolední klid na pokojích
16.00 – 18.00 sportovní odpoledne na místním fotbalovém hřišti (fotbal, volejbal, softbal ….)
18.30 večeře: rizoto s vepřovým masem
20.00 21.30 večerní program: promítání fotografií, projekce fotbalového utkání (liga mistrů) společenské hry
22.00 večerka

DEN 10. 9.4.2014
7.30 budíček
8.00 snídaně: chléb s e sýrovou pomazánkou a zeleninovou oblohou
9.00 odchod na turistický výlet – rozhledna na Skalce cca 10 km
12.00 oběd: fazolová polévka, špenát s vejcem a bramborem
12.30 – 14.00 odpolední klid na pokojích
14.00 – 18.00 odpolední program 1 skupina návštěva ranče u Slaného potoka ( jízda na koni, stříhání ovcí atd.) 2 skupina sportovní aktivity (bazén)
18.30 večeře: zapékané těstoviny s uzeninou
20.00 21.30 večerní program: promítání fotografií, prezentace ke čtvrtečnímu celodennímu výletu na Dlouhé Stráně, společenské hry
22.00 večerka

DEN 11. 10.4.2014
7.30 budíček
8.00 snídaně: chléb s plátkovým sýre, zelenina
9.00 – 18.00 odjezd na celodenní výlet, PVE Dlouhé Stráně – exkurze a prohlídka nejunikátnějšího energetického díla v Evropě (přednáška, prohlídka podzemních prostorů elektrárny, prohlídka dolní nádrže), přesun do Rýmařova (prohlídka města, návštěva sportovně relaxačního centra spojená se sportovními aktivitami)
18.30 večeře: rýže na sladko s meruňkami
20.00 - 21.30 večerní program: promítání fotografií, prezentace programu na následující den, diskotéka
22.00 večerka












Fotografie na: zsg.rajce.idnes.cz/

Přehled dalších článků | Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: 793x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací