Ozdravné pobyty dětí

1. listopadu 2011


Ozdravný pobyt v Horní Lomné 2017

V pondělí 13. 3. 2017 žáci 2. stupně naší školy společně se svými vyučujícími odjeli na čtrnáctidenní ozdravný pobyt do Horní Lomné. Ubytování a výborná strava byly zajištěny v hotelu U studánky, kde žáci v klubovně zvládali různé znalostní, výukové a zábavní činnosti. Letošní ozdravný pobyt byl především ve znamení různých výletů, výšlapů, průzkumu okolní přírody, her, prostě pobytu na čerstvém vzduchu. Žákům se líbily výlety na Kamenitý, Muřinkový vrch, Malý a Velký Javorový, česko-polsko-slovenské trojmezí, navštívili ekocentrum URSUS, několikrát byli na bazéně a dokonce i na bobové dráze v Mostech u Jablunkova. Jedním slovem SUPER!
Fotografie z ozdravného pobytu k prohlédnutí na
zsg.rajce.idnes.cz/ .
Tato akce se uskutečnila díky účelové dotaci poskytnuté z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší zřízeného Statutárním městem Ostrava.
Pojďme spolu do přírody


Naše škola se v tomto školním roce zapojila do projektu ozdravných pobytů s názvem „Pojďme spolu do přírody“, jehož realizátorem je Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Termín námi absolvovaného pobytu byl začátek listopadu, a to přesněji od 1. 11. do 11. 11. 2014 v hotelu Jelenovská ve Valašských Kloboukách. Celkem se pobytu zúčastnilo 55 žáků z celého 1. stupně naší školy.
Pobyt byl zaměřen na environmentální výchovu. Pobytem děti provázel Král skřítků, který všechny první večer přivítal a představil také své tři pomocníky. Děti se v průběhu dalších dnů seznámily s přírodou a blízkým okolím hotelu, utužily si vědomosti o odpadech a jeho třídění, vyzkoušely si výrobu figurek a zvířátek z bramborového škrobu a papíru, vyrobily si ozdoby z přírodnin a čepici pro skřítka, zkusily si také vyrobit vlastní ruční papír. Všichni jsme navštívili tamní organizaci Kosenka. Děti si zde vyrobily motýla z pedigu, andílka z papíru a malovaly obrys své postavy na velký formát, který dále dotvářely. V neposlední řadě si žáci vyzkoušeli pletení košíků z proutí a mnoho dalších aktivit a her v přírodě. Všichni jsme zde strávili krásných jedenáct dnů, a domů jsme odjížděli spokojeni a příjemně unaveni .

„Tento projekt byl vytvořen za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP.“


Schválení žádosti o poskytnutí podpory z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší


Vedení naší školy v minulých letech již čtyři krát  zažádalo o poskytnutí podpory z Fondu  pro děti ohrožené znečištěním ovzduší  na ozdravný pobyt pro žáky II. stupně. Žáci školy byli dva krát na ozdravném pobytu v Beskydech, jednou v Jeseníkách. Finanční prostředky byly použity na dopravu, ubytování, stravu, pitný režim, pojištění a environmentální program žáků naší školy.

I v letošním školním roce 2014/2015 jsme obdrželi finanční podporu z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší na ozdravný pobyt pro žáky 2. stupně, který se uskutečnil v dubnu 2015 v prostředí  Beskyd, v hotelu Cherry na Horní Bečvě. V průběhu čtrnácti dnů měli  žáci zabezpečenou výuku, environmentální program, lékařské ošetření, sportovali, chodili na výlety, poznávali Beskydy,  a hlavně byli v prostředí, kde si užívali přírody a čerstvého vzduchu. 

 Tato akce se uskutečnila díky účelové dotaci poskytnuté z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší zřízeného Statutárním městem Ostrava.

 

 

Soubor ve formátu application/pdf

Závěrečná zpráva z ozdravného pobytu 2. stupně

Typ souboru: *.pdf | Velikost souboru: 131KB | Počet stažení: 4378x

Přehled dalších článků | Autor: Administrátor zsg.cz | Počet přečtení: 9352x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací