ZŠG AKTUÁLNĚ:

 

  Seznam pomůcek na školní rok 2022/2023

Список шкільних посібників на 2022/2023 навчальний рік
 

Jsme moderní školou

Věřte či nevěřte, ale krásná, nazdobená, moderně vybavená škola je nejstarší základní školou v Ostravě. Brzy bude slavit 150 let svého vzniku. Když vkročíme do školy, dýchne na nás kouzelná rodinná atmosféra. Proto zde rádi chodí děti, pedagogové i rodiče. Vedení školy se stará o neustálé vylepšování všech učeben, chodeb i okolí budovy. Škola je vybavena moderní technikou, má účelně a pěkně upravené třídy vyzdobené výtvarnými pracemi žáků. Na školním pozemku se nachází místo pro sport, učení, ekologii i odpočinek. Patříme sice k nejmenším školám v Ostravě, ale zapojujeme se do mnoha rozličných projektů, grantů a pořádáme soutěže i pro jiné ostravské školy. „Gajdoška“ vypadá mladistvě a moderně díky svým žákům, pedagogům i aktivitám, kterými žije.

Seznam pomůcek na školní rok 2022/2023

28. července 2022

Список шкільних посібників на 2022/2023 навчальний рік Seznam pomůcek naleznete v přiložených souborech. Список шкільних посібників  можна знайти в прикріплених файлах.

Certifikace titulem EKOŠKOLA

25. června 2022

Dne 16. 6. 2021 jeli zástupci Ekotýmu (5 žáků naší školy) s Mgr. Janou Dvořákovou (koordinátorkou EVVO) a paní ředitelkou Mgr. Annou Krasulovou do Prahy pro převzetí mezinárodního titulu Ekoškola. V České republice je aktuálně v programu zapojeno 418 škol a neškolských zařízení. Z toho více než 170 z nich je držitelem mezinárodní certifikace Ekoškola. V roce 2022 získalo či obhájilo certifikaci Zelené cesty 27 škol, z toho 18 základních. Slavnostní předávání se konalo v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Tento titul jsme již obhájili potřetí. Po slavnostním vyhlášení následovala prohlídka Staroměstské radnice. Také jsme si prohlédli hlavní dominanty Prahy a poseděli ve slavné kavárně Slavia.

Beztaškový den

29. června 2022

Dnes jsme si společně vyzkoušeli, jak se cítí děti z chudých oblastí ve světě. Tyto děti nemají sejné podmínky ke vzdělávání jako máme my. Proto jsme se dnes vcítili do těchto dětí a zapojili svou fantazii a přišli jsme se psím pelíškem, šuplíkem z mrazáku, pivní přepravkou, přenosnou ledničkou, rybářskou sítí aj. Všem, kteří se zúčastnili, děkujeme .

Výlet na Hukvaldy

5. června 2022

V pátek 27.5. 2022 se 5., 8. a 9. třída zúčastnila výletu na zříceninu hradu Hukvaldy. Dojeli jsem na místo autobusem. Tam jsme se rozdělili podle tříd a společně s třídními učiteli jsme stoupali vzhůru hradním parkem kolem obory, kde se páslo stádo daňků. Nahoře na hradě jsme si ještě před exkurzí dali něco dobrého na svačinu a povídali si o hradě. Potom se nás ujala slečna průvodkyně, která nás seznámila s historií hradu. Vyprávěla nám mnoho zajímavých pověstí a legend. Nejprve jsme šli do hradní kaple a po krátké prohlídce kaple jsme se vydali na hrad, přesněji opravenou zříceninu hradu. Každý z nás si jistě zapamatoval legendu o zazděném preclíkáři. Po společné prohlídce hradu jsme si mohli všechno prohlédnout sami. Zajímavé bylo podzemí hradu, sklepy, hradní příkop i obranná věž, která nyní slouží jako otevřeně venkovní divadlo. Mně osobně se nejvíce mi líbila vyhlídka, kde bylo hezky vidět na Ostravu, Bílovec, Kopřivnici, a hlavně na Hukvaldy. Po odchodu ze zříceniny jsme šli stejnou zpáteční cestou dolů. Čekání na autobus nám zpříjemnil obchod s potravinami. Výlet byl fajn, dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí a počasí nám skvěle vyšlo.

PLÁN AKCÍ ŠKOLY

Naše škola pořádá celou řadu akcí během roku. Podívejte se na velké akce, které nás čekají:

149

LET ŠKOLY

Škola byla založena 4. května 1873, v roce 2022 oslavíme 149. výročí od založení.

4

PROJEKTOVÉ DNY MIMO ŠKOLU

Škola uskutečnila 4 projektové dny mimo školu. Žáci navštívili Rožnov pod Radhoštěm, Frýdek - Místek, Bartošovice nad Odrou. Každého projektového dne se zúčastnilo 40 žáků. Celá akce byla hrazena z projektu v rámci šablon OP VVV II.

26

PROJEKTOVÝCH DNŮ

Škola realizovala 26 projektových dnů ve škole nebo ve školní družině. Projektový den se uskutečnil ve spolupráci s odborníkem, lektorem z praxe.

Foto 33
Foto 77
Foto 89
Foto 58

Přejít do fotogalerie

Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací