Den zdraví pro mateřské školy

7. listopadu 2011

V rámci projektu Dnů zdraví se kromě základních škol také věnujeme dětem v mateřských školách. Dne 18. 10. 2011 jsme navštívili první – MŠ Blahoslavova.

Děti od nejmenšího věku si mohou za pomoci našich žáků vyzkoušet některé dovednosti zaměřené na zdravotnictví. Poslouchali si stetoskopem srdíčko, měřili si tlak, foukali do výdechoměru, vázali poraněnou packu, zkoušeli přenášet nemocné, povídali si o zdravé stravě a úrazech a zkoušeli resuscitaci figuríny (zde projevily zájem zapojit se i jejich paní učitelky). Jelikož mají děti většinou obavy z lékařů a sester, rozhodli jsme se, že zvolíme bílé oblečení, aby děti zjistily, že ne vždy se musí bát „lidí v bílém“.

Všichni, kteří splnili všechny úkoly (získali všechna razítka) byli odměněni drobnými cenami a osvědčením pana doktora Gajdošíka.
Náš tým byl složen z „profesionálů“ VI. ročníku (Tereza, Barbara,Vladimír, Radim, Karolína, Patrik, Honza, Tereza a Zuzana), kteří se již první pomoci věnují od IV. třídy pod vedením p. uč. Dvořákové. Jako rychlé spojky nám pomohla Ivana a Kristýna z VIII. třídy.
Do celé akce se zapojilo více mateřských škol, které budeme navštěvovat v dalších týdnech.

Přehled dalších článků | Autor: Mgr. Jana Dvořáková | Počet přečtení: 1478x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací