Ekorecyklace

27. dubna 2011

Dne 20. 4. proběhl v VI. třídě naší školy projektový den nazvaný Den Země. Pro naši, šestou třídu, byl pojat jako výukový se zaměřením na recyklaci odpadu, hlavně na elektrodpad.

První hodinu jsme se zaměřili na ekologickou otázku domácnosti. Žáci si udělali test, jak jsou na tom jejich domácnosti s eko přístupem k životnímu prostředí. Jednalo se zejména o šetření energií, likvidaci domácího dopadu. Výsledky byly zajímavé, rozpětí vyhodnocení díky bodovací stupnici se rozevřelo jako nůžky, přičemž vítězem se stala Kristýna Sekulová. Mne ale potěšilo nejvíce, že většina dětí ví, jak se má nakládat s odpady, a že jazýčky pomyslných vah se přechýlily na stranu správné separace odpadu.

V dalších hodinách jsme se zaměřili na elektroodpad. Žáci se seznámili se správným postupem, nakreslili vlastní třídící linku na třídění baterií z mobilů a nakonec se úspěšně zhostili vytvoření reklamní kampaně pro správnou likvidaci a sběr vysloužilých elektrozařízení. Celých pět vyučovacích hodin nám uteklo velmi rychle a chtěl bych poděkovat všem zúčastněným z naší třídy, že byli aktivní.
Přehled dalších článků | Autor: Mgr. jiří Rafaj | Počet přečtení: 1379x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací