Výpis všech článků

ilustrace

Soutěž ČČK v první pomoci – městské kolo

Dne 25. 5. 2011 se žáci naší školy pod vedením paní učitelky Jany Dvořákové zúčastnili soutěže Hlídek mladých zdravotníků, kterou pořádal Český červený kříž. Reprezentovali jsme jedním družstvem mladších žáků - soutěžila skupinka páťáků (Barbara Jakubcová, Radim Šebesta, Markéta Jacková, Karolína Lasáková a Tereza Válková).

Na družstvo čekaly tyto disciplíny: test první pomoci, test historie ČČK, obvazová technika a dvě praktické zkoušky první pomoci.
Děti tak měly možnost vyzkoušet si v praxi pomoc druhému. Zjistili, že to není žádná legrace. Protože se této soutěže zúčastnili i minulý rok, kde mimochodem obsadili poslední místo, věděli, co je bude očekávat. Byli již zkušenější, jednali okamžitě a zároveň s rozumem. Obsadili velmi krásné 3. místo. A už se nedočkavě těší na příští rok, kde již budou reprezentovat školu v nejstarší a tedy i nejtěžší kategorii.
                                                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                                   GRATULUJEME!


ilustrace

Zdravý zoubek Černá louka

20. května 2011 se obě oddělení školní družiny zúčastnila akce Zdravý zoubek na Černé louce. Zdravý zoubek je program zaměřený na prevenci zubního kazu u dětí. V programu byla zahrnuta instruktáž efektivní techniky čištění zubů skupinovou i individuální metodou. Každé dítě dostalo zubní kartáček a prakticky si vše zkoušelo. Součástí programu byla elektronická prezentace a praktické ukázky přímo na zubařském křesle s intraorální kamerou. Po ukončení programu si děti šly prohlédnout areál MINIUNI.

ilustrace

Vyhodnocení sběrové akce

V měsíci dubnu jsme ve škole uspořádali sběr papíru za druhé pololetí školního roku. Celkem se vysbíralo 281 kilogramů. Finanční obnos, který jsme takto získali bude použit na projektový den zaměřený na mezinárodní kuchyně.

Pro celkové výsledky klikněte na pokračování článku.

ilustrace

JEDEN VEČER UMĚLCE

Dne 6. 5. 2011 se konal výtvarný večer „Jeden večer umělce“. Tohoto večera se zúčastnili vybraní žáci 8. třídy naší školy. Žáci tento příjemný večer strávili malbou obrazů na téma „Stvoření“. Vyzkoušeli si, jak je těžké být malířem na plný úvazek a jak je těžké pracovat a soustředit se na svou práci déle než pár hodin v hodinách výtvarné výchovy. Prostřednictvím večera si žáci rozšířili praktické a teoretické poznatky nejen o malbě akrylem, ale i o rozvoji vnímání krásy a estetických hodnot. Výsledky jejich práce budou zdobit nově zrekonstruované gynekologicko-porodnické oddělení Městské nemocnice Ostrava - Fifejdy.


ilustrace

Anglický slavík

Úterý 3. května nebyl moc hezký den. Pršelo, foukal vítr a bylo celkem chladno. Ale v hudebně naší školy to odpoledne vřelo. Konal se už 13. ročník soutěže ENGLISH NIGHTINGALE. Je to soutěž ve zpěvu anglických písní, která je určena pro žáky 5. – 9. tříd. Soutěží jednotlivci a skupiny ve dvou kategoriích. Do soutěže se přihlásilo 20 ostravských škol. V 1. kategorii / 5. – 7. třída / soutěžilo 9 skupin a 10 jednotlivců. Ve 2. kategorii / 8. – 9. třída / soutěžilo 6 skupin a 9 jednotlivců.

ilustrace

Den kultury

Co se dnes na naší škole dělo? Dnes byl den filmových a divadelních představení. Den kultury. Vyšší stupeň vyrazil do divadla a žáci nižšího stupně 1., 2. a 3. třídy si to zamířili do multikina CINESTAR. Po první vyučovací hodině jsme se vydali na cestu. Počasí nám moc nepřálo, ale náladu nám to nezkazilo. Všichni se moc a moc těšili na pohádku "Medvídek Pú", na oblíbené pohádkové postavičky oslíka, tygříka, prasátka, zajíčka a moudré sovy. I na kamaráda Kryštofa Robina. Některé už na děti čekaly u vchodu do kina a na památku jsme se s nimi vyfotili. A ani samotný příběh nás nezklamal, byl veselý a pořádně jsme se nasmáli. Jako dáreček dostaly děti dětské hodiny a časopis Medvídek Pú, ten určitě celý přečteme ve čtení.

ilustrace

Stepující stonožka

Dne 3. 5. 2011 byli žáci VI., VII. a IX. ročníku v Divadlu loutek Ostrava na krásném hudebním představení Stepující stonožka aneb Revue V+W+J - hravý kabaret s humorem J. Wericha, J. Voskovce a písněmi J. Ježka. Mnohé jejich písničky si pobrukuje i současná nejmladší generace, ač mnohdy vůbec netuší jejich původ. Stepující stonožka aneb Revue V + W + J není exkurzem do historie let 1928 - 1938, kdy satira Osvobozeného divadla byla živou vodou československého divadelnictví, ale radostným kabaretem, v němž znějí legendární melodie písní proslulých, ale i těch méně známých.

ilustrace

Návštěva dopravního hřiště

Dne 29. 4. jsme i letos navštívili dopravní hřiště na Orebitské ulici v Přívoze. Pan policista nám pouštěl zajímavou prezentaci, která se týkala bezpečnostních pravidel jízdy na jízdním kole. Všechny informace jsme pak uplatnili v testu, který byl součástí „zkoušky“ k řidičskému oprávnění na jízdní kolo. Po náročném testu jsme se konečně dostali na hřiště, kde jsme museli zvládnout jízdy na kole. Ačkoliv jsme se všichni snažili, průkaz cyklisty získalo pouze šest z nás.

ilustrace

Superfarmář

Zdálo by se, že snad v naší školní družině chováme hospodářská zvířata, ale kdepak, tak se jmenuje společenská hra, která se mezi dětmi stala velmi oblíbenou. V posledním březnovém týdnu se přihlášené děti utkaly ve školním kole. Nejlepším farmářem se stal Radim Šebesta z V. třídy, ale musím říci, že i mezi děvčaty se našly zdatné farmářky, kterým se podařilo získat do svého stáda všechna zvířata.

Radim Šebesta postupuje do dalšího kola, které se koná 11.5. ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici. Všichni mu budeme držet palce.

ilustrace

Exkurze do Vítkovic

Dne 31. 3. 2011 jeli žáci VIII. třídy do Vítkovic na exkurzi do podniku Vítkovice MACHINERY GROUP. Nejprve v zasedací místnosti zhlédli zajímavou prezentaci o historii i současnosti tohoto podniku. Následovala krátká beseda s pracovnicí Vítkovické střední průmyslové školy a gymnázia, kdy se žáci dověděli několik informací o možnostech studia na této střední škole. Některým se ukázky natolik zalíbily, že si určitě v příštím roce podají na tuto školu přihlášku k dalšímu studiu. Nejzajímavější však byla třetí část exkurze, kdy si kluci i holky nasadili na hlavy ochranné přilby a vydali se na exkurzi přímo do provozu. Všichni účastníci exkurze byli nadšeni tím, co všechno za celé dopoledne zhlédli, a navíc si domů odnášeli i nějaké prospekty a malé dárečky. Takových akcí by mohlo být více!

Celkový počet článků: 567


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací