Svět vědy

30. října 2013

V pátek dne 25. 10. si žáci osmé a deváté třídy zpříjemnili dopoledne posledního dne před podzimními prázdninami a navštívili výstavu pořádanou VŠB „Svět vědy“. Hned u vstupu všechny zaujala termokamera. Poté se nás ujala paní, která nás celou výstavou provedla, a nejdřív představila žákům na jednotlivých panelech přední české vynálezce jako byli například Otto Wichterle, Daniel Swarowski, František Křižík a jediného nositele Nobelovy ceny Jaroslava Heyrovského, který ji získal na osmnáctý pokus za objev polarografie.
Na celkem 27 panelech výstavy se naši žáci seznámili s tématy jako jsou například nanobrzdy, nanobarvy, analýza samovznícení, velmi je zaujaly paměťové kovy, které byly spojeny s názorným pokusem, jak tyto kovy fungují a jaké je jejich využití v medicíně, prohlédli si elektromobil Kaipan, chirurgický nástroj Ronja, který by měl v budoucnosti sloužit k zjednodušení a ke zmírnění následků klasických invazivních operací a na jehož vývoji vědci stále pracují, a mnoho dalších.
A co jsme si odnesli? Snad jediná myšlenka za celou výstavu: „Že když je vůle a talent, jednou se všechno podaří. Když ne na poprvé, tak na podruhé a když ne na podruhé,…tak na poosmnácté.“
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4
Foto 5
Foto 6
Foto 7
Foto 8
Foto 9
Foto 10

Všechny fotografie z galerie Svět vědy

Přehled dalších článků | Autor: Mgr. Hana Vavrušová | Počet přečtení: 1209x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací