Zpravodajství z ozdravného pobytu 2

25. dubna 2024

Zpravodajství z Ozdravného pobytu 2.
Beskydy, Horní Lomná, chata Severka. 17.4. – 30.4.2024.
V neděli 21.4. jsme se probudili do sněhem zavátého mrazivého dne. Budíček byl posunutý na 7:40 což žáci přivítali s nadšením. Po snídani začal dopolední program. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, jedna skupina vytvářela komiks a druhá se pomořila do čtení pohádek. Po svačině jsme se vydali na zimní vycházku k rozhledně Tetřev. Po výborném obědě a odpoledním klidu jsme se vydali na krátký výstup na vrchol Skalka. Zima zesílila a teplota byla hodně pod bodem mrazu. Viditelnost na 5 metrů, husté sněžení. Vymrzlí jsme se vrátili na chatu, kde jsme se rozdělili na skupiny a postupně jsme relaxovali ve wellness centru naší chaty. Po večeři a krátkém odpočinku jsme si zazpívali při hře na kytaru, prohlédli si fotografie. Následoval večer deskových her.
 
V pondělí 22. 4. jsme se opět probudili do ještě většího zimního království. Takovéto scenérie jsme snad nezažili po celou zimu. Mínusové teploty, vánice, už nás nic nepřekvapí. Po snídani jsme se rozdělili na dvě supiny. Jedna skupina se věnovala výtvarné činnosti a druhá šití srdíček. Dnes jsme přivítali paní učitelku Dvořákovou a paní asistentku Stuchlíkovou. Rozloučili jsme se s paní učitelkou Ožanovou a paní asistentkou Dvořákovou. Jejich příjezd do zavátých hor se i přes mírné komplikace vydařil. Zachránili jsme je s lopatou prokopáním závějí. Po obědě jsme se vydali na výpravu na medvědí skály. Cesta byla zavátá sněhem. Doputovali jsme na slovenskou hranici. U medvědích skal jsme se vyfotili se sv. Hubertem. Po 6 km okruhu jsme se vrátili na chatu, kde jsme si užili před večeří vířivku a bazén. Po večeři jsme si zatancovali na diskotéce. Další náročný den máme za sebou.
 
V úterý 23.4. jsme se probudili do mlhy a zimy, mrzlo. Snídani jsme měli dříve v 7:45. Čekal nás náročný den. V 8:15 jsme vyrazili do Mostů u Jablunkova. Sestoupili jsme do údolí po červené trase 5 km. Zakoupili jsme lístky a vlakem jsme se vydali do Chotěbuze. V 10:46 jsme vystoupili z vlaku a vydali jsme se do nedalekého Archeoparku. Měli jsme zde domluvenou prohlídku slovanského hradiště s průvodcem. Všem se prohlídka moc líbila. Průvodci nás seznámili s historií Slovanů, jejich nástroji, řemesly, oděvy, jejich životním stylem. Vyzkoušeli jsme si jejich dobovou zbroj, zastříleli jsme si z luku. Po náročné dvouhodinové prohlídce jsme se rozloučili a vydali se do nedalekého Rybího domu. Tam se žáci mohli podívat na různé druhy ryb a vrátit se do dětských let na dětském hřišti. Čekala nás cesta zpět vlakem do Mostů u Jablunkova a výstup zpět na chatu Severka. Všichni jsme to zvládli na výbornou, nejrychlejší běžci Adam Cirók a Filip Mijalovský to zvládli za 50 minut. 5 km stoupání s výškovým převýšením 500 m. Jsou to borci! Po večeři a odpočinku jsme si zazpívali a začali hrát piškvorkový turnaj. Bylo to náročné, ale všichni jsou moc šikovní a stateční.
 
Přehled dalších článků | Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: 92x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací