Zpravodajství z ozdravného pobytu 3

26. dubna 2024

Zpravodajství z Ozdravného pobytu 3.
Beskydy, Dolní Lomná, chata Severka. 17.4. – 30.4.2024.
Ve středu 24.4.
jsme se probudili opět do mrazivého a mlhou zahaleného rána. Po snídani jsme si všichni vyrobili a vyzdobili svou obálku do které mohou všichni všem psát vzkazy. Po svačině jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna se dala do šití srdíček a druhá se s panem učitelem věnovala historii. Po výborném obědě jsme si odpočinuli na pokojích a vydali se na zimní procházku zasněženými Beskydy. Vydali jsme se na 6 km okruh kolem vrcholu Skalky. Po návratu na chatu jsme se nasvačili a využili možnosti relaxace ve wellness centru na naší chatě.  V 18 hodin jsme si dali večeři. Následoval zpěv a hra na kytaru, shlédli jsme video na téma škodlivosti cukru na lidské zdraví. Unavení ale spokojení jsme ve 22 hodin ulehli ke spánku.
 
Ve čtvrtek 25.4. jsme se opět probudili do sněhem zavátého rána. Večerní sněhová bouře nadělila min. 5 cm sněhu. Dopoledne jsme strávili na chatě, žáci hráli a dohráli piškvorkový turnaj. Hrál každý s každým. Na prvním místě se umístila Marie Vančurová, na druhém Sofie Hasalová, na třetím Emma Tonchuk. Po obědě, který byl již v 11:30 jsme se vydali do údolí do Dolní Lomné, na exkurzi do eko centra Ursus. V centru jsme se dozvěděli mnoho nových informací o šelmách Beskyd, medvědovi, vlkovi a rysovi. Zkoumali jsme vodní živočichy. Prošli jsme si expozici. Bylo to úžasné odpoledne. Zjistili jsme, že v údolí je již opět jaro, to na naší chatě ve výšce 1000 m. n. m. neznáme. Po náročném výstupu na hřeben a naši chatu jsme si dali večeři. Po večeři jsme zpívali, prohlíželi si fotografie. Nesměla chybět slibovaná diskotéka, na které se všichni dobře bavili.  Unavení jsme ve 22 hodin ulehli do postelí ke spánku.
 
Pátek 26. 4. jsme se probudili do mrazivého rána. Mínusové noční teploty obalily krajinu ledem. Sluníčko se nicméně probudilo i u nás nahoře na Severce. Dopoledne jsme se ve skupinách věnovali malování kamenů a výrobou 3 D brouků z kartónu. Žáci vyrobili spousty krásných výrobků. Po obědě a odpoledním klidu jsme se vydali po hřebeni na Kamennou chatu, kde jsme si rezervovali hřiště. Pánové si zahráli fotbal, dámy vybíjenou. Počasí se konečně lehce umoudřilo, odpoledne jsme si nemuseli brát čepice a rukavice. To znamenalo cca 5 stupňů a studený vítr. Po cestě zpět na chatu a svačině jsme si užili bazén a vířivku. Večernímu programu kralovala hra Bingo. Užili jsme si nádherný západ slunce. Další den za námi.
Přehled dalších článků | Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: 109x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací