Zpravodajství z ozdravného pobytu - chata Severka

21. dubna 2024

Beskydy, Horní Lomná, chata Severka. 17.4. – 30.4.2024.
Pobyt jsme zahájili ve čtvrtek 17.4. výjezdem autobusu do nadmořské výšky 950 m. n. m.. Odvážný pan řidič autobusu nás vyvezl na parkoviště před Kamennou chatu, od které jsme museli zavazadla dopravit na naši chatu Severku Ladou Nivou. Ubytovali jsme se na pokojích, seznámili jsme se s pravidly pobytu. Dali jsme si první večeři, řízek s bramborovou kaší. Večer jsme zpívali a hráli na kytaru.
Ve čtvrtek 18. 4. dopoledne se pátá třída věnovala čtení, starší žáci vytvářeli komiks. Po obědě jsme se vydali na první túru. Šli jsme do Mostů u Jablunkova 5 km. Vlakem jsme se dopravili do Návsí. Autobusem do Jablunkova, kde jsme navštívili muzeum Těšínska. Po velmi zajímavé prohlídce jsme se vydali na zpáteční cestu. Opět autobusem, vlakem a pěšky 5 km na chatu. Žáci byli všichni moc šikovní a cestu jsme společně zvládli.
V pátek 19. 4. jsme se po snídani, které tady máme formou rautu, vydali se statečnou skupinou na prohlídku opevnění Šance. Bylo to 5 km do obce Šance. Na místě nás provedla historickým opevněním paní průvodkyně. Byla to zajímavá a poučná prohlídka. Po prohlídce nás čekala cesta zpět. Vše jsme opět všichni zvládli. Druhá skupina zůstala na chatě a začali se šitím výrobku z plsti. Odpoledne jsme si všichni za odměnu užili bazén a vířivku. Večer nás čekaly deskové hry.
V sobotu 20. 4. jsme se opět probudili do bílého zasněženého dne. Krajinu zahalila mlha. Teplota klesla pod nulu. Po snídani jsme všichni napsali dopis domů. Po svačině jsme se vydali na Kamennou chatu a rozhlednu Tetřev. Všichni jsme na rozhlednu vystoupili a společně jsme si pověděli o CHKO Beskydy. Navštívili jsme Kamennou chatu. Po obědě a odpoledním klidu jsme se opět vydali na vycházku, ale směrem na horskou chatu Skalka. Odpoledne se na nás usmálo štěstí a vykouklo sluníčko. Výhledy na Gírovou, Slovenskou Malou Fatru a Polsko byly úžasné. Odpoledne jsme si užili a těšili se na večeři. Večer jsme zpívali při kytaře a zahráli si seznamovací hru se jmény.
 
Mgr. Petr Kohút
Vedoucí ozdravného pobytu

Fotografie z pobytu naleznete ve fotogalerii. 
Přehled dalších článků | Autor: Mgr. Petr Kohút | Počet přečtení: 172x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací