Školní zpravodajství


Zpravodajství z ozdravného pobytu 2

V úterý 23.4. jsme se probudili do mlhy a zimy, mrzlo. Snídani jsme měli dříve v 7:45. Čekal nás náročný den. V 8:15 jsme vyrazili do Mostů u Jablunkova. Sestoupili jsme do údolí po červené trase 5 km. Zakoupili jsme lístky a vlakem jsme se vydali do Chotěbuze. V 10:46 jsme vystoupili z vlaku a vydali jsme se do nedalekého Archeoparku. Měli jsme zde domluvenou prohlídku slovanského hradiště s průvodcem. Všem se prohlídka moc líbila. Průvodci nás seznámili s historií Slovanů, jejich nástroji, řemesly, oděvy, jejich životním stylem. Vyzkoušeli jsme si jejich dobovou zbroj, zastříleli jsme si z luku. Po náročné dvouhodinové prohlídce jsme se rozloučili a vydali se do nedalekého Rybího domu. Tam se žáci mohli podívat na různé druhy ryb a vrátit se do dětských let na dětském hřišti. Čekala nás cesta zpět vlakem do Mostů u Jablunkova a výstup zpět na chatu Severka. Všichni jsme to zvládli na výbornou, nejrychlejší běžci Adam Cirók a Filip Mijalovský to zvládli za 50 minut. 5 km stoupání s výškovým převýšením 500 m. Jsou to borci! Po večeři a odpočinku jsme si zazpívali a začali hrát piškvorkový turnaj. Bylo to náročné, ale všichni jsou moc šikovní a stateční.

Zpravodajství z ozdravného pobytu - chata Severka

​Beskydy, Horní Lomná, chata Severka. 17.4. – 30.4.2024.
Pobyt jsme zahájili ve čtvrtek 17.4. výjezdem autobusu do nadmořské výšky 950 m. n. m.. Odvážný pan řidič autobusu nás vyvezl na parkoviště před Kamennou chatu, od které jsme museli zavazadla dopravit na naši chatu Severku Ladou Nivou. Ubytovali jsme se na pokojích, seznámili jsme se s pravidly pobytu. Dali jsme si první večeři, řízek s bramborovou kaší. Večer jsme zpívali a hráli na kytaru.

Noc s Andersenem 2024

V pátek 22.3.2024 se žáci 1.-4. třídy zúčastnili přespávání ve škole. Tato akce byla uspořádána na počest dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, který letos slavil 219 let od svého narození. 

Čtení v Alzheimer Home Ostrava + Srdce s láskou darované

Žáci 7. ročníku s panem učitelem Petrem Kohútem a paní asistentkou Lucií Stuchlíkovou vyráběli sádrové odlitky ve tvaru srdce pomocí silikonových forem. Z odlitků vyrobili vonná srdíčka a svícny, které ozdobili akrylovými barvami. Nakonec je zabalili a společně odvezli do Alzheimer centrum v Ostravě – Vítkovicích.

Karneval 2024

Žáci 1.-4. třídy oslavili přestupný rok karnevalem, který se uskutečnil v tělocvičně školy 29.2.2024. Taneční parket svou krásou očarovaly čarodějnice i princezny. O pořádek se zase postaral šerif a různí superhrdinové. Chvílemi jsme měli pocit, že jsme se ocitli v zoologické zahradě či v lese.

Karneval

Zveme všechny žáky od 1. do 4. třídy na karneval, který se koná v tělocvičně školy 29. února 2024 od 14.00 do 15.00. Masky a dobrou náladu s sebou. Info....

Bubnování v kruhu

Ve čtvrtek 25. ledna 2024 se všichni žáci naší školy zúčastnili workshopu BUBNOVÁNÍ V KRUHU. Průvodcem naším hudebním putováním byl pan Zdeněk Roller. Různými rytmy a rytmickými technikami nás zavedl do všech koutů světa. 

Ozdravný pobyt Beskydy - Chata Severka

Vážení rodiče,
žáci naší školy pojedou ve dnech 17. – 30. dubna 2024 na ozdravný pobyt. Naše škola je příjemcem účelové dotace na ozdravné pobyty žáků 2. stupně z rozpočtu Statutárního města Ostravy. Ozdravného pobytu se zúčastní žáci 5. až 9. třídy.  Ubytování bude zajištěno na chatě SEVERKA v Beskydech. Příspěvek na žáka 7500,- Kč bude hrazen z dotace (dotaci na pobyt získala ZŠ Gajdošova z Fondu pro děti ohrožené znečištěným ovzduším). Vzhledem k navyšování cen (ubytování, strava, doprava) je nutné uhradit doplatek. Žáci uhradí za pobyt celkem 1000,- kč.

Přijímací řízení na střední školy 2024

Vážení rodiče, žáci. V letošním školním roce 2023/2024 došlo k zásadní změně pravidel podávání přihlášek vycházejících žáků na střední školy. Aktuální informace o novinkách a změnách v procesu podávání přihlášek na SŠ sledujte na dále uvedených odkazech.
 

Celkový počet článků: 492


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací