Školní zpravodajství


Dopis z Horní Lomné

Vážená paní ředitelko,
v termínu od 12.-25.2.2022 u nás v Hotelu u Studánky v Horní Lomné strávily ozdravný pobyt děti ze ZŠ Ostrava, Gajdošova.
Rádi bychom touto cestou vyzdvihli skvělou práci učitelů při organizaci tohoto pobytu pro děti pod vedením pana učitele Kohúta, který připravoval a spolu s kolegyněmi a kolegou realizoval každodenní pestrý program.
Všechny děti byly nadšené a skvěle si pobyt užily. Zároveň bychom chtěli poděkovat dětem, jak se snažily udržovat pořádek na pokojích a v jídelně.
Budeme se těšit na vaší další návštěvu.
 
S přáním hezkého dne
Pavla Kuréková - recepce hotelu a Filip DJ - vrchní číšník
 Rodinný hotel U Studánky, Horní Lomná

ilustrace

Zápis do 1. třídy pro rok 2022/2023

Zápis do 1. ročníku
se koná v pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 vždy od 12 do 16 hod. Více .....

Srdce pro sestřičky

Již po čtvrté se naše škola přihlásila do projektu „Srdce s láskou darované“. Letos jsme společně s dětmi vybrali skupinu lidí, kteří si podle nás poděkování zaslouží. Jsou to zdravotníci a sestřičky, kteří pracovali v době pandemie na oddělení COVID JIP. Pracovali s vysokým nasazením při záchraně životů pacientů, které zasáhl COVID, mnohdy až na pokraji svých sil. Nevzdávali se a bojovali o život každého pacienta. Patří jim naše velké poděkování, protože jenom díky jejich nezdolné vůli a nasazení mnoho z nás nepřišlo o své blízké či známé. Všem děkujeme a přejeme jim mnoho zdraví, sil a štěstí. DĚKUJEME!!!

Projekt Mobilní planetárium

Dne 24. 2. 2022 k nám do školy zavítala lektorka Terka s Mobilním planetáriem. Pro žáky naší školy měla připravené programy o vesmíru a Sluneční soustavě. Mladší žáky vesmírem provedly dvě pohádkové bytosti, které je seznámily s planetami a vesmírnými tělesy. Velice zajímavé bylo porovnávání velikosti Slunce ....

Zahájení ozdravného pobytu

Po dvouleté pauze jsme se konečně dočkali! V sobotu 12. února žáci 2. stupně naší školy odjeli z Ostravy směr Horní Lomná na dlouho očekávaný ozdravný pobyt. Do hotelu U Studánky jsme přijeli odpoledne a byli jsme rozděleni do pokojů......

Lyžařský kurz

Poslední aktivitou česko-polského projektu Výchova ke zdraví byl dlouho očekávaný lyžařský kurz. Byla to velkolepá akce, které se zúčastnily čtyři ostravské základní školy a dvě školy polské, celkem asi 90 dětí. V pondělí 7. února jsme se všichni sešli v hotelu Petr Bezruč v Malenovicích, kde jsme byli ubytovaní až do pátku 11. 2. V úterý, středu a čtvrtek jsme se plně věnovali výcviku, někteří se učili jezdit na lyžích, jiní na snowboardu. Sjezdovka na Ski Malenovice a Ski Mezivodí se nám líbila a instruktoři byli v pohodě. Co jsme si ale opravdu užívali, byl super kolektiv.

ilustrace

Informace k testování žáků od 3. ledna 2022

Po jednání vlády dne 29. prosince 2021 platí pro testování dětí, žáků a zaměstnanců škol a školských zařízení následující: v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek; není-li pondělí nebo čtvrtek vyučovacím dnem, provede se preventivní testování první vyučovací den následující po tomto dni,...

Fajná dílna, 6. třída

V pondělí 29. 11. 2021 se naše šestá třída s panem učitelem Kohútem vydala do Fajné dílny ve Vítkovicích. Bylo to opravdu dobré. Nejdříve nám rozdali pláště, vypadali jsme jako z Harryho Pottera, a pak jsme si řekli pravidla: chováme se bezpečně, všichni si tykáme, lektorům říkáme Bedřichu nebo Bedřiško. Rozdělili jsme se do 4 skupin (vždy po třech žácích) a na stanovištích jsme si postupně vytvořili čtyři výrobky. Srdíčko – navlékali jsme na drát korálky a zaoblili jsme ho do správného tvaru. Kompostér – přivrtali jsme k sobě desky a vytvořili takovou boudu. Nabrali jsme do ní hlínu a vložily žížaly. Bonbonovač – skleněnou krabičku jsme přivrtali ke dřevu a dovnitř nasypali bonbony. Náramky – ty jsme si ušili z látky. Nakonec jsme soutěžili o ceny. Moc se nám ve Fajné dílně líbilo.

Děti dětem 2021

Celoměstské literární a výtvarné soutěže „Děti dětem“ se v roce 2021 zúčastnilo více jak šedesát žáků z 10 ostravských základních škol. Žáci psali příběhy, básně, pohádky, doplnili je krásnými ilustracemi, a tak světlo světa spatřila další kniha Děti dětem, která bude těšit děti i dospělé. Bohužel v současné době, která je ovlivněna covidovými opatřeními, se malí autoři nemohli setkat a nemohlo být uskutečněno slavnostní vyhlášení výsledků. Všichni vítězové, účastníci soutěže byli odměněni diplomy a upomínkovými předměty, každá škola obdržela dvě knihy Děti dětem. Chceme poděkovat všem tvůrcům za jejich tvořivost, nápady, snahu, Statutárnímu městu Ostrava za finanční dotaci, díky níž byla celá akce zabezpečena. Věříme, že kniha plná pohádek, příběhů a básniček bude dělat radost mnoha dětem i dospělým, stane se společníkem dětí v jejich volných chvílích, že ve školách bude inspirací pro další nové autory.

72 hodin - podzim 2021

72 hodin je celorepubliková akce, která je v průběhu tří dnů (letos v termínu 14.–17. října) naplněna spoustou dobrovolnických aktivit pro druhé, přírodu či okolí. Žáci IX. ročníku s vyučujícími Mgr. Janou Dvořákovou a Mgr. Petrem Kohútem se k akci připojili ve čtvrtek 14.10.
Rozhodli jsme se, že v letošním roce podpoříme biodiverzitu naší školní zahrady (jedná se o jedno z témat Ekoškoly, které ve škole rozvíjíme). Přes nadaci Partnerství (akce Sázíme budoucnost) jsme si objednali ovocné stromy (jabloň, hrušeň, třešeň) a keře (šeřík, jasmín, motýlí keř). Tyto dřeviny jsme vysázeli na školní zahradu. Sázení bylo přijato s nadšením žáků. Pro všechny to bylo prvé v životě, kdy měli možnost zasadit strom.

Celkový počet článků: 439


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací