Školní zpravodajství


ilustrace

Vánoční zpívání a tvoření

V úterý 12. prosince 2023 se koná na naší škole Vánoční zpívání a tvoření. Na programu je v 15.00 vystoupení pěveckého sboru Gajdošík ve vstupní hale školy. Od 15.30 do 17.00 proběhne vánoční tvoření rodičů s dětmi. Akce je realizována v rámci projektu Gajdoška pomáhá.

ilustrace

STÁVKA ZAMĚSTNANCŮ ŠKOLY

Z důvodu účasti zaměstnanců na stávce bude škola včetně školní družiny dne 27. 11. 2023 vyřazena z provozu. Školní stravování nebude zabezpečeno, objednaná strava bude školou odhlášena.

Drakiáda 2023

Dne 24.10.2023 naše škola pořádala drakiádu pro děti 1. stupně. Akce se konala na zahradě školy pod vedením třídních učitelů. Přišlo přibližně 30 dětí s rodiči a sourozenci. Přestože nám počasí nepřálo, a venku se nehnul ani lísteček, děti se do pouštění draků pustily po svém. Běhaly s draky po hřišti, aby se jejich úžasní draci vznesli k nebi. Po sportovních aktivitách se všichni odebrali před naši školu, kde nakreslili draky jako památku na krásně strávené odpoledne. Nakonec učitelé rozdali každému žákovi účastnický list a malou odměnu.

Halloween 2023

Dne 31. 10. proběhnou ve škole dvě Halloweenské soutěže, které vyhlašuje školní parlament. Více informací na přiložených letáčcích. 

Projekt 72 hodin 2023

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v celé České republice konají již po dvanácté. Cílem této celorepublikové akce je zapojit v časovém rozmezí 72 hodin co nejvíce mladých lidí do dobrovolnických aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. 

Ukliďme Česko 2023

Ukliďme Česko je dobrovolnická akce, která probíhá na území celé České republiky dvakrát ročně. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Hlavní úklidový den připadl na sobotu 16. 9. 2023. Naši žáci VIII. a IX. ročníku se k této akci přidali ve čtvrtek 14. 9. 2023. Společně, pod velením Mgr. Jany Dvořákové a Mgr. Petra Kohúta, uklidili park Hlubina a přilehlé prostory školy. Této akce se pravidelně účastníme. Vždy máme všichni dobrý pocit z toho, že se nám naše okolí podaří uklidit.

ilustrace

Doplňující volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje doplňovací volby do školské rady z důvodu konce členství zákonného zástupce ve školské radě.  Zákonnému zástupci skončilo členství 30. 6. 2023, kdy nezletilý žák ukončil vzdělávání ve škole.
Doplňkové volby do školské rady proběhnou ve dvou kolech.

Seznam pomůcek na školní rok 2023/2024

Seznam pomůcek na nový školní rok naleznete v přiloženém souboru.

Olomouc

V úterý 15.6. absolvovali žáci VIII. a IX. ročníku exkurzi do Olomouce. Prohlédli jsme si centrum města. Zaujal nás olomoucký orloj a sloup Nejsvětější Trojice. Navštívili jsme expozici v Pevnosti poznání. Jedná se o unikátní historickou stavbu z doby Františka Josefa II., která sloužila jako dělostřelecký sklad. Nyní se v ní nachází interaktivní muzeum vědy.

Děti dětem 2023

Celoměstské literární a výtvarné soutěže „Děti dětem“ se v roce 2023 zúčastnilo šedesát žáků z 11 ostravských základních škol. Žáci psali příběhy, básně, pohádky, doplnili je krásnými ilustracemi. Všechna jejich tvorba umožnila vznik knihy „Děti dětem“, která budete těšit malé i velké čtenáře. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo 20. 6. 2023 v prostorách pořádající školy. Setkání bylo obohaceno o vystoupení pěveckého sboru Gajdošík. Všichni vítězové, účastníci soutěže byli odměněni diplomy a upomínkovými předměty, každá škola obdržela dvě knihy Děti dětem. Chceme poděkovat všem tvůrcům za jejich tvořivost, nápady, snahu, Statutárnímu městu Ostrava za finanční dotaci, díky níž byla celá akce zabezpečena. Věříme, že kniha plná pohádek, příběhů a básniček se stane společníkem dětí v jejich volných chvílích, že ve školách bude inspirací pro další nové autory.

Celkový počet článků: 492


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací