Hlavní informační zprávy


ilustrace

PF 2016

 

ilustrace

Ozdravný pobyt v JeseníkáchVážení rodiče,

ve dnech 1. 11. – 11. 11. 2015 a 11. 11. – 21. 11. 2015 se žáci naší školy zúčastní ozdravného pobytu v hotelu ReoNeo, v obci Vernířovice. V průběhu jedenácti dnů budou mít Vaše děti zabezpečenou výuku, lékařské ošetření, budou sportovat, chodit na výlety, poznávat Jeseníky a hlavně budou v prostředí, kde si budou užívat přírody a čerstvého vzduchu. Hotel ReoNeo je umístěn v obci Vernířovice, která leží v malebném údolí říčky Merty, obklopené horami Jeseníků, kterým vévodí Mravenečník a Břidličná. Vernířovice bývaly hornickou vesnicí, dnes jsou rekreační osadou s několika místními obyvateli. Veškeré informace poskytnou rodičům i žákům učitelé, kteří jsou na ozdravný pobyt vysláni. Adresa, kam můžete svým dětem napsat: Vernířovice 7, 788 15 Vernířovice, okres Šumperk .

Mgr. Krasulová Anna
ředitelka školy

ilustrace

Ředitelské volno 26. - 27. 10. 2015Vážení rodiče,

ve dnech 26.10 a 27. 10. 2015 vyhlašuje ředitelka školy ŘEDITELSKÉ VOLNO (dle ust. § 24 ods. 2 zákona č. 561/2004 Sb., v platném znění).

Volné dny se budou týkat školní výuky i provozu školní družiny.


Mgr. Anna Krasulová, ředitelka školy

ilustrace

Informace pro rodiče
Třídní schůzky se konají dne 15. září 2015.
Začátek schůzek: na 1. stupni od 16:00, na 2. stupni od 16:30.

Učitelé, kteří povedou schůzky, Vám sdělí informace týkající se organizace školního roku, akcí školy, požadavků na žáky a jejich přípravu na vyučování a jiné.
Srdečně Vás zveme do školy a těšíme se na spolupráci s Vámi.

Mgr. Krasulová Anna, ředitelka školy

ilustrace

Slovo ředitelky

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy, vítám Vás po prázdninách na našich webových stránkách, kde se dozvídáte o naší škole mnoho zajímavých informací.

Nový školní rok zahájíme v úterý 1. září 2015 v 8:00.
Žáky přivítá náměstek primátora města Ostravy Mgr. Radim Babinec a místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Ing. Vít Macháček. Slavnostně mezi nás uvedeme a přivítáme prvňáčky. Svou přítomností je podpoří nejen rodiče, ale také žáci a pedagogové.
V době prázdnin jsme nezaháleli a pilně pracovali na vnitřních opravách školy. Neustále děláme vše proto, abychom Vám, našim žákům, vytvořili co nejlepší prostředí pro výuku a vzdělávání.

Připravujeme pro Vás mnoho nových aktivit, ale i tradiční akce a osvědčené projekty.

Milí žáci, chceme, abyste se ve škole cítili co možná nejpříjemněji a nezapomeňte na naše osvědčené přísloví, které zní: „Učení je jako plavání proti proudu – ustaneš chvíli a vrátíš se o míli.“

Přeji Vám úspěšný školní rok a radost z výsledků svého učení.

Mgr. Anna Krasulová , ředitelka školy

ilustrace

Ředitelské volno 29.-30. 6.
Z organizačních a technických důvodů vyhlašuje ředitelka školy ve dnech 29. a 30. 6. 2015 ŘEDITELSKÉ VOLNO pro žáky školy. Školní jídelna i školní družina budou uzavřeny. 
Vysvědčení za 2. pololetí školního roku 2015/2016 bude vydáno v pátek 26. června 2015.

Mgr. Anna Krasulová, ředitelka školy

ilustrace

Schůzka zákonných zástupců budoucích prvňáčkůVážení rodiče,
srdečně Vás zveme do naší školy dne 2. června v 15.30 hod. na setkání rodičů žáků budoucí první třídy. Na programu bude seznámení s vzdělávacím programem školy, s organizací výuky, s potřebnými pomůckami, s přihlašováním dětí do školní družiny a s možností školního stravování.
Budou Vám sděleny veškeré informace týkající se nástupu Vašeho dítěte do školy. Těšíme se na setkání s Vámi i s Vašimi dětmi.

Mgr. Anna Krasulová
ředitelka školy

ilustrace

Tablety ve výuce

Naše škola je zařazena mezi partnery projektu č. CZ.1.07/1.300/51.0006 s názvem „Pedagog a tablety ve výuce“ v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
Cílem projektu je podpora profesního rozvoje pedagogických pracovníků na ZŠ a SŠ ve využívání ICT ve výuce prostřednictvím školení a dalších vzdělávacích aktivit pomocí moderních dotykových zařízení v období 2014-2015. Projekt tak reaguje na výsledky provedeného průzkumu k využití moderní ICT mezi ZŠ a SŠ.
Projekt se skládá celkově ze sedmi klíčových aktivit, které na sebe plynule navazují. V první aktivitě budou proškoleni ředitelé základních nebo středních škol/vedoucí pracovníci z 50 zapojených škol v celkově pěti oblastech, které jim usnadní využívání a integraci ICT do života jejich školy. Následující aktivity jsou věnovány podpoře a mentoringu pedagogických pracovníků školy. Další aktivity projektu jsou určeny především praktickým informacím a činnostem, se kterými budou pedagogové prostřednictvím školení a workshopů seznámeni, a které jim pomohou při přípravě výukových programů. Všechny vzdělávací aktivity a činnosti budou prováděny kvalifikovanými mentory
a lektory.
Mgr. Krasulová Anna, ředitelka školy

ilustrace

Studentka vystavuje
Zveme srdečně širokou veřejnost na vernisáž výstavy s názvem Anime. Autorka Lenka Brázdilová je talentovanou studentkou deváté třídy naší školy. Vernisáž se koná v úterý 10. února od 16 hodin v prostorách Galerie Na chodbě. Zváni jsou všichni příznivci nejen výtvarného umění.

Anna Krasulová, ředitelka školy

Celkový počet článků: 81


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola
Ostrava Gajdošova, p.o.

Gajdošova 9/388,
702 00 Ostrava

IČ: 61989088
tel.:     596 627 610
fax.:    596 634 126    
ID datové schránky: ma6mqrz

Více informací